Syna asi navštěvuje a děsí duch - poradíte mi prosím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kanaar
Povídálka 19 příspěvků 07.02.17 13:35
Syna asi navštěvuje a děsí duch - poradíte mi prosím?

Dobrý den,

porosím tu o radu ty z vás, kdo mají nějakou zkušenost, co v takové situaci dělat. Prosím bez ironických komentářů těch, kdo nevěří:)

Asi máme doma nějakou zbloudilou duši, tuším to už léta, ale teď mám malé dítko, „duch“ o sobě začal dávat znovu vědět a malý se začal bát. Dělám si starosti, zda synovi něco nehrozí… Třeba jde jen o souhru náhod a nic „paranormálního“ se nestalo, ale jde o mé malé dítě, tak se chci ujistit, zda je vše v pořádku, nechci nic zanedbat.

Bydlíme už 11 let s manželem v domku, který byl postaven cca v roce 1920. Manžel dům koupil lacino jako takovou ruiničku a celý jej zrekonstruoval, dříve tu tedy nežil nikdo z našeho příbuzenstva. Dům byl tehdy na prodej po smrti původní majitelky. Vím jen to, jak se jmenovala a že její syn byl snad policista a alkoholik, ale to mohou být i nějaké fámy.
Když jsme se nastěhovali, mívala jsem občas pocit, že tu „někdo“ další je. Občas samo od sebe problikávalo světlo v ložnici, naše kočka někdy vrčela a ježila se a jakoby uhýbala před někým pro nás neviditelným. Brala jsem to prostě jako fakt, dříve jsem léta provázela a bydlela na jednom zámku, kde jsem takové věci také zažívala, necítila jsem se nijak ohrožená. Nevzbuzovalo to mé obavy, říkala jsem si, že asi mají právo a potřebu tu být, a když si navzájem nijak neškodíme, není důvod je vyhánět. Asi po 2 letech to doma ustalo, napadlo mě, že nás přijali, že to tu budeme spravovat spořádaně. A nebo, že to předtím byly pouze nějaké náhody.
V mezičase při úklidu půdy jsem našla 2 staré zarámované portréty muže a ženy cca z počátku 20. století, asi rodiče těch, kteří v domě dříve žili. Otřela jsem je jen od prachu a nechala na svých místech.

Nyní - cca po 8 letech klidu se ale u nás zase začaly dít zvláštní věci. Synovi je 19 měsíců a občas začnou samy od sebe hrát a blikat jeho elektronické hračky - takové ty dětské telefonky, klavírky apod. Když jsme s malým sami doma a jsme v přízemí, spustí se jakoby bez příčiny dětská chůvička, kterou máme v ložnici v patře.

Ale to hlavní, co mě přimělo hledat pomoc, je to, že za poslední týden už se 2 x stalo něco zvláštního. Večer, když syna uložím spát do ložnice, zůstáváme s manželem u filmu hned za dveřmi ložnice, ať můžu syna rychle utěšit a uspat, kdyby se budil. Minulý týden večer mě takhle zavolal, plakal a ukazoval naléhavě nataženou ručičkou ke stropu nad sebe. Položila jsem si ho do náruče a brzy zase usnul. Tři dny předtím to bylo podobné, jen neukazoval přímo nad sebe ale kousek dál na strop směrem k lustru. Syn ještě nemluví, jen ukazuje a žvatlá pár „slůvek“, víc než ukázat mi tedy zatím nedokáže. Ale z těch indicií mi připadá, že se „náš“ duch opět vrátil nebo ho něco nutí se takhle po letech opět projevovat. Malého to zjevně děsí, proto se i já začínám obávat, zda tím není ohrožen. Kdyby ho to tak nerozplakalo, asi bych to neřešila, ale pokud se tak moc vyděsil, zřejmě to „něco“ k němu nemusí být úplně přátelské…

Co bych mohla udělat, abychom byli všichni v bezpečí a vše zase bylo v pořádku? Dělám si obavy, jestli malému něco nehrozí. Nejsem si vědoma ničeho konkrétního, co by „to“ mohlo nově spustit. Ještě doplním drobnost, možná to nijak nesouvisí, ale chci uvést všechno: Malý neustále vytahuje ze šuplíku příborové nože a různě je rozmisťuje po bytě, když je uklidíme, udělá to zase, prostě trvá na tom, že nůž musí ležet třeba na wc, v obýváku apod, ale to asi dělají skoro všechna batolata. Ještě mě napadá, že v ložnici naproti posteli máme přes celou stěnu šatní skříně se skleněnými dveřmi - nejsou to zrcadla, jen takové to mléčné sklo, ale v noci při lampičce se v těch dveřích samozřejmě všechno zrcadlí. V ložnici je stále zapnutá čistička vzduchu s ionizátorem (bydlíme v Ostravě) a dokud spí syn sám, má rozsvícenou solnou lampu. Jinak se doma cítíme ok, běžně se v noci pohybuji domem po tmě a žádné negativní pocity nevnímám.

Děkuji vám předem za rady a zkušenosti, třeba mě uklidníte, že o nic varovného nejde… ale pokud ano, možná byste pro mě měli nějakou radu, co udělat, jako první pomoc.

Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Aries6
Generální žvanilka 22101 příspěvků 5 inzerátů 07.02.17 13:40

A co dům vysvětit nebo pozvat někoho, kdo se zabývá tím, tyto duše s domu dostat? Zkoušela jsi?

Lucinka1986
Kecalka 357 příspěvků 07.02.17 13:46

Ahoj, zkus svěcenou vodu nastříkat do všech rohů v domě ve všech mistnostech, stačí pár kapek.Pak po tmě zapálit bílou svíčku a říct nahlas něco v tom smyslu, aby vás ten duch nechal na pokoji, ať odejde, zkrátka co po něm chceš..Prý to zabírá, nevím.

kdochcekam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 13:46

Já ti asi neporadím. Ale čtení to je napínavé a ty nože mě docela pobavily :-D
Přeju ať se vám pokojně a v klidu žije a nic to jistě vážného nebude. Synkovi se mohlo něco zdát přeci.

bobina89
Kecalka 174 příspěvků 07.02.17 13:48

Vyhledala bych někoho kdo se tímto zabývá, v domě se mohlo stát neco zlého…

střepina
Neúnavná pisatelka 16744 příspěvků 07.02.17 13:50

Našla bych někoho kdo odvádí duše

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 07.02.17 13:52

Jako první pomoc bych zkusila vyčistit dům solí. Ta by měla do sebe dostat negativní energii. Je to takové nejjednodušší a nejrychlejší. Asi bych taky zkusila zapátrat, co se s domem dělo, než jste si ho koupili vy. Je nějaký důvod, že se tam něčí duše stále zdržuje. Současně bych se zkusila spojit s někým, kdo se takovými věcmi zabývá. Určitě někoho v okolí najdeš.
Jinak, ono to nemuselo nikdy úplně přestat. Jen my dospělí nejsme tak senzitivní jako děti nebo zvířata.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 07.02.17 13:52

Zkusila bych vyhledat někoho kdo se tím zabývá. :)
Taky se mohlo něco malému zdát :nevim:

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 07.02.17 13:55

Já bych řekla, že děti jsou víc vnímavé, asi jako zvířata. ale třeba o žádné duchy nejde, možná jde jen opravu o ty odrazy, třeba světla od něčeho zvenku a pro dítě to může být nepříjemné a mozek v tom stresu může prostě dokreslovat třeba i postavy

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 07.02.17 13:58

@kanaar nám se taky hračky občas spustí bez našeho přičinění, ale spíš si myslím, že je to nějaký zkrat. A můj synovec zhruba ve stejném věku říkal svojí mamince, že měl v pokojíčku malinkou tetu. Může to být i dětská fantazie (i dospělá :-) ) čímž to samozřejmě nechci nějak zlehčovat nebo tak. Ale může to hrát roli :nevim:

Havran007
Ukecaná baba ;) 1931 příspěvků 07.02.17 13:59

To bude dotaz pro fyzika. To zapínání hraček může dělat statická elektřina. Ovlivňovat to může i Ionizátor. Ten myslím doplňujue kladně nabité ionty, čehož by mělo jít docílit také pravidelným větráním. Zkusil bych tedy vypnout Ionizator a každý den na noc trochu větrat.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 07.02.17 14:00
@Světlaa píše:
Já bych řekla, že děti jsou víc vnímavé, asi jako zvířata. ale třeba o žádné duchy nejde, možná jde jen opravu o ty odrazy, třeba světla od něčeho zvenku a pro dítě to může být nepříjemné a mozek v tom stresu může prostě dokreslovat třeba i postavy

jo, s tímhle souhlasím, opravdu děti mají velkou fantazii a v 19 měsících asi občas i něco vidí v televizi a tak a potom v šeru v ložnici se může bát. Já mám taky bujnou fantazii a čím se kolikrát dokážu vystrašit je k smíchu :mrgreen:

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 07.02.17 14:00

@Jitul.kaaa9 i to by mohlo být bujná fantazie, asi jako imaginární kamarádi

kanaar
Povídálka 19 příspěvků 07.02.17 14:01

Děkuju všem za tipy. Zatím jsem se jen začala poptávat po těch, co tu žili před námi. Taky jsem včera zkusila takový malý rituál, co jsem našla někde na netu. Zapálila jsem bílou čajovou svíčku v misce se solí, nechala dohořet (uff! trvalo to skoro 6 hodin!), nahlas požádala, jestli tam nějaká duše je, ať odejde v míru a pokoji, že se jí malý bojí, a tu misku se vším všudy jsem večer vynesla mimo dům do kontejneru… Pak jsem v ložnici rozmístila pár stříbrných šperků, prý to pomáhá. A poprosila v duchu o synovu ochranu. Malý pak spinkal neobvykle klidně, zato já měla blbé spaní, což nikdy nemívám, ale to asi bylo tím, že jsem toho všeho měla plnou hlavu :) A teď se snažím najít někoho, kdo se takovými věcmi hlouběji zabývá a něco o tom VÍ. Je to ale těžší, než byste si mysleli. Tu svěcenou vodu zkusím, zajdu do kostela a poprosím o ni.

kanaar
Povídálka 19 příspěvků 07.02.17 14:04

@Havran007 Větrat večer v zimě Ostravě? Tak to je opravdu divoký nápad! To tu mohu na zemi zapálit poleno a bude tu stejně „čistý“ vzduch jako po vyvětrání :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >