Syna mi vyhodili ze školky kvůli tomu, že se vzteká

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikolitko
Stálice 56 příspěvků 21.04.18 06:13
Syna mi vyhodili ze školky kvůli tomu, že se vzteká

Ahoj mm dotaz, mám syna 4 letého, který v prosinci 2017 nastoupil do soukromé školky. Prvních 3 týdny fajn ale pak začal být plačtivý každé ráno a nechtěl do školky. Po dvou měsících ustal pláč ale Paní ředitelka si stěžuje, že je agresivní a vzteklej, že se při oblikání vzteká, že to neumí, když chce být venku a musí se do školky tak se vzteká, že chce být venku ještě, občas pokud má něco po ruce tak v tom afektu to i hodí- píšek, klacík..Taky prý se požduchuje s dětmi a protože je to soukromá školka o 12-15 dětí na 2-3 učitelky tak vše vidí a ty děti nemají šanci si to vyřešit mezi sebou, vždy do toho vkročí. Malý je pak vyřazený kolektivu a nemá šanci se do něj začlenit. Podle ředitelky je velice inteligentní a, pokud se mu učitelka věnuje je zlatý, bohužel v momentu, kdy se začne věnovat někomu jinému, začne si dělat věci po svém. Malej doma odpoledne nespí, prakticky od skoro dvou let, je hodně živý a ve školce musel začít spávat po obědě a i u toho je podrážděný.. Jednu dobu jej museli uspávat odděleně protože rušil děti. A po probuzení mu delší dobu trvá než se zadaptuje. No a poslední kapka pro ředitelku bylo to, že venku jak byli na procházce a děti si hrály v lese tak dcera od ředitelky byla u stromu, kde můj syn chtěl jít a ona ho tam nepustila a on jí 2× plácl po hlavě nebo liskl, nevím a pro ní to byla poslední kapka a syn od 1.5.2018 končí ve školce.

Mě zajímá, jestli se Váš syn-dcera taky tak chovají a jestli to přejde.. Bylo mi doporučeno zajít na vyšetření, že takhle se chovají autistická dítka. Ps: Ona má 8 letého v té třídě a i s nim měl můj syn problém- protože Její syn, cokoliv se vedle něj šustlo šel říct hned Mamince.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

neumisa
Neúnavná pisatelka 18995 příspěvků 21.04.18 06:24

Proč z toho cítím obvinění učitelek? Opravdu by si to měly děti vyřešit mezi sebou? To snad nemyslíš vážně… Tvé dítě ohrožuje ostatní děti, narušuje chod školky, tluče děti a ty se cítíš dotčená, protože učitelky je nenechaly, aby si to vyřídily mezi sebou a neumožnili tak synovi zapojit se do kolektivu? Do kolektivu se snad zapojuje jinak než tím, že ztluču své okolí a na co nedosáhnu, tam aspoň něco hodím.

Pokud se soukromá škola zbaví platícího klienta, tak už fakt muselo stát za to. Do PPP zajdi a začni s chováním svého dítěte něco dělat, protože při současném stavu budete mít velké potíže i ve škole.

Verun83
Echt Kelišová 7885 příspěvků 33 inzerátů 21.04.18 06:26

Ne, me deti se v kolektivu takhle nechovaji. Ucim je, ze tu nejsou sami, maji byt samostatni a hlavne, ze se nikdo nemlati.

lucenka
Nadpozemská drbna 29877 příspěvků 21.04.18 06:28

Od kdy se dít do kolektivu začleňuje tak, že mlátí další děti? To myslíš fakt vážně? 8o 8o Nehledej vinu u učitelky ale u sebe, že naprosto nezvládáš výchovu a ještě se rozčiluješ, že se ostatním nelíbí, jak se tvé nevychované dítě chová. Určitě zajdi do PPP, ale možná bys někam měla zajít i ty, když ti přijde normální, že se děti mají mezi sebou mlátit.

cecetka
Kelišová 6883 příspěvků 21.04.18 06:33

@Nikolitko Me prijde, ze zvuj syn neni v te skolce spokojeny a to muze byt pricinou jeho chovani. Takto dava najevo, ze tam nechce byt :nevim:

Tichošlápek
Echt Kelišová 8220 příspěvků 21.04.18 06:35

Rozhodne do ppp zajdi ;) o nic nejde a pokud ma dítě nějaký problém (a teď nemyslím volnou výchovu, ale nějakou poruchu), tak vám pomohou. Jinak zapomen na to, ze ve státní školce by si děti neco vyrizovaly mezi sebou - i tam je učitelky hlídají a konflikty řeší - zvláště, když je dítě agresivni. Pokud ho vyhodí z placené školky, tak je neco hodně špatně

Lychee13
Závislačka 2957 příspěvků 21.04.18 06:38
@Nikolitko píše:
Ahoj mm dotaz, mám syna 4 letého, který v prosinci 2017 nastoupil do soukromé školky. Prvních 3 týdny fajn ale pak začal být plačtivý každé ráno a nechtěl do školky. Po dvou měsících ustal pláč ale Paní ředitelka si stěžuje, že je agresivní a vzteklej, že se při oblikání vzteká, že to neumí, když chce být venku a musí se do školky tak se vzteká, že chce být venku ještě, občas pokud má něco po ruce tak v tom afektu to i hodí- píšek, klacík..Taky prý se požduchuje s dětmi a protože je to soukromá školka o 12-15 dětí na 2-3 učitelky tak vše vidí a ty děti nemají šanci si to vyřešit mezi sebou, vždy do toho vkročí. Malý je pak vyřazený kolektivu a nemá šanci se do něj začlenit. Podle ředitelky je velice inteligentní a, pokud se mu učitelka věnuje je zlatý, bohužel v momentu, kdy se začne věnovat někomu jinému, začne si dělat věci po svém. Malej doma odpoledne nespí, prakticky od skoro dvou let, je hodně živý a ve školce musel začít spávat po obědě a i u toho je podrážděný.. Jednu dobu jej museli uspávat odděleně protože rušil děti. A po probuzení mu delší dobu trvá než se zadaptuje. No a poslední kapka pro ředitelku bylo to, že venku jak byli na procházce a děti si hrály v lese tak dcera od ředitelky byla u stromu, kde můj syn chtěl jít a ona ho tam nepustila a on jí 2× plácl po hlavě nebo liskl, nevím a pro ní to byla poslední kapka a syn od 1.5.2018 končí ve školce.Mě zajímá, jestli se Váš syn-dcera taky tak chovají a jestli to přejde.. Bylo mi doporučeno zajít na vyšetření, že takhle se chovají autistická dítka. Ps: Ona má 8 letého v té třídě a i s nim měl můj syn problém- protože Její syn, cokoliv se vedle něj šustlo šel říct hned Mamince.

Ty jo 8o Další taková, co si myslí, že se proti jejímu plodu všicni spikli. Jako pokud ho vyrazili ze soukromé, tak to musí být opravdu masakr. Běž do PPP, tohle není normální.

Hanka1
Extra třída :D 12994 příspěvků 21.04.18 06:47

Myslela jsem, ze pises o dvouletakovi :mrgreen: ale sorry tohle delat ctyrletak? 8o bud je to nevychovanec/roz­mazlenec s pocitem, ze se kolem neho bude tocit zemekoule, takze chyba ve vychove u tebe/Vas v rodine :roll: nebo je tam nejaka porucha. Vysetreni absolvuj a modli se at to v ramci terapie vyresite nez mladej nastoupi do statni skolky, tam by se s nim jedna ucitelka na 20 deti fakt neparala… :think:

rozumbrada
Extra třída :D 13667 příspěvků 21.04.18 06:54

Moje děti taky ráno brecely, když nastoupily do školky, trvalo to dlouho, třeba tydny, brecely i když šly po nemoci. Ale stížnosti na jejich chování nikdy učitelky neměly. Ty to popisujes jako běžnou věc, že je syn ve školce agresivní, ale já doufám, že to bezna věc neni. Možná je příčina v tom, že jsi se synem nechodila moc do kolektivu před nástupem do školky a nema nacviceny tyto sociální interakce. Možná je jedináček. To nic ale nemění na tom, že musí být schopen poslechnout učitelku -nebo aspon by měla být znát nějaká zlepšující tendence jeho chování. Asi bych se to zkusila zachránit tim že bych si vzala v práci volno a byla 2-3 dny v té školce s nimi - pokud to předpisy dovoluji a snazila se zjistit kde je problém. Jestli jsi doma přísná a doma syn poslouchá, jestli umí říct prosím, děkuji, jestli má režim, kterého je doma schopen se držet, je zvykly občas zažívat lehkou frustraci, že ted není splněno jeho přání, ba naopak místo hraní si na tabletu musí jít uklidit hračky ze země, tak se něco děje ve školce. Jestli doma nemáte režim, jste benevolentnější a syn dostane vše co chce, tak holt musíš přitvrdit, protože dítě nesmí narušovat kolektivní soužití.

cecetka
Kelišová 6883 příspěvků 21.04.18 06:58

Tak neblbnete. Je to 4lete dite, ktere zacalo chodit do skolky, zvyka si fungovat v kolektivu a zrejme se v tom dost placa. Neni neobvykle, ze takove chovani muze byt projevem zoufalstvi, protoze nevi, co ma delat. Nerikam, ze je to v poradku, taky by se mi samozrejme jako matce jineho ditete toto chovani nelibilo.

Zarazi me spise to, ze na 15 deti jsou 3 ucitelky a ty si nedokazi poradit s takovou malou skupinkou deti. Musi je umet „zamestnat“, aby se deti nenudily a nevymyslely kraviny, pri kterych muze dojit ke konfliktu. A to, ze ho ve skolce nechteji vubec nemusi byt o tom, ze by byl nezvladatelny, ale je to jednodussi cesta prijmout nejake klidne dite, ktere nevyzaduje takovou pozornost ucitelek :nevim: Ono totiz „vyhodit“ dite ze soukrome skoly narozdil od skolky verejne (vetsinou je zrizuji mesta) je velice jednoduche. V te verejne k tomu musi byt opravdu podlozeny duvod. V soukrome staci jen rict, je moc zlobivy :nevim:

Doe_Jane
Kelišová 5658 příspěvků 21.04.18 07:01

Není to na nějakou diagnózu?

lucenka
Nadpozemská drbna 29877 příspěvků 21.04.18 07:05

@cecetka ano dítě se v tom může plácat, ale ne takhle dlouho a ne za pomoci fackování jiných dětí. A hlavně jeho dospělé matce by nemělo přijít normální, že se do kolektivu dítě začleňuje mlácením jiných.

EvaG
Extra třída :D 10737 příspěvků 21.04.18 07:13

Dnešní doba je divna. Dřív dítě melo řád. Ať je to pravidelný režim jídlo spánek atd. Dnes deti vychovávají rodiče.
Podle me je na miste vyšetření. Ale spíš to vidim na tu volnou výchovu. Se nedivim ze ho vyloučili. Už je to ze nerespektuje řád školky ze se neobleče ze nechce jít spát atd. A jestli ti přijde normální že když se dítěti něco nelibi ze může po někom házet klacik Písek atd opravdu běžne není. A nemělo by to dělat. Přijde mi dle popisu opravdu rozmazleny. Už jen to že on chtěl jít cestou co jina holčička a on ji dá facku? Učíme deti pravidla respektovat ostatní. Ale jak jsem psala deti nemají řád povinnosti režim a pak se rodiče divi.

Hanka1
Extra třída :D 12994 příspěvků 21.04.18 07:15
@lucenka píše:
@cecetka ano dítě se v tom může plácat, ale ne takhle dlouho a ne za pomoci fackování jiných dětí. A hlavně jeho dospělé matce by nemělo přijít normální, že se do kolektivu dítě začleňuje mlácením jiných.

Presne tak, chapu kdyby psala o dvouletakovi, ale tohle fakt ne. Videla bych to na rozmazleneho jedinacka bez predchozi socializace v detskych kolektivech, protoze pochybuju, ze kdyby busil deti v krouzcich ci deti kamaradek, tak by dotycna resila oroblem daleko driv…

cecetka
Kelišová 6883 příspěvků 21.04.18 07:21

@lucenka 4 mesice neni dlouha doba. Navic po absenci (nemoc) opet breci, ze ma jit do skolky. Nechce spat po obede, ve skolce ho k tomu nuti (to se snad dnes uz nenuti ani v tech vetejnych 8o 8o 8o).
Osobne si myslim, ze problem je v tom, ze se mu v teto skolce nelibi a musi tam byt. Skoda, ze to nejde porovnat s pobytem v jine skolce.

Muj syn taky nerad chodil do skolky (posledni treti rok), vyslovene mel trauma z reditelky. Byla jsem s nim v PPP, protoze podle reditelky nebyl na skolu vyzraly, pak i na kineziologii. V PPP dopurucili nastup do skoly bez odkladu a na kineziologii nam bylo doporuceno ho okamzite z te skolky vzit pryc. Reditelka skolky totiz pusobila i jako ucitelka u nejstarsich deti, a teprve posledni rok skolky nastaly u syna problemy. Dnes ma syn 11 a na reditelku opravdu jeste nezapomnel :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Články z Ona Dnes

Podvodní léčitelé teď dostanou strach, řekla v Rozstřelu režisérka

Za podivnými praktikami v institutu Aktip, které odhalil dokument Obchod se... číst dále >

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

Reklama