Syna mi vyhodili ze školky kvůli tomu, že se vzteká

63
21.4.18 06:13

Syna mi vyhodili ze školky kvůli tomu, že se vzteká

Ahoj mm dotaz, mám syna 4 letého, který v prosinci 2017 nastoupil do soukromé školky. Prvních 3 týdny fajn ale pak začal být plačtivý každé ráno a nechtěl do školky. Po dvou měsících ustal pláč ale Paní ředitelka si stěžuje, že je agresivní a vzteklej, že se při oblikání vzteká, že to neumí, když chce být venku a musí se do školky tak se vzteká, že chce být venku ještě, občas pokud má něco po ruce tak v tom afektu to i hodí- píšek, klacík..Taky prý se požduchuje s dětmi a protože je to soukromá školka o 12-15 dětí na 2-3 učitelky tak vše vidí a ty děti nemají šanci si to vyřešit mezi sebou, vždy do toho vkročí. Malý je pak vyřazený kolektivu a nemá šanci se do něj začlenit. Podle ředitelky je velice inteligentní a, pokud se mu učitelka věnuje je zlatý, bohužel v momentu, kdy se začne věnovat někomu jinému, začne si dělat věci po svém. Malej doma odpoledne nespí, prakticky od skoro dvou let, je hodně živý a ve školce musel začít spávat po obědě a i u toho je podrážděný.. Jednu dobu jej museli uspávat odděleně protože rušil děti. A po probuzení mu delší dobu trvá než se zadaptuje. No a poslední kapka pro ředitelku bylo to, že venku jak byli na procházce a děti si hrály v lese tak dcera od ředitelky byla u stromu, kde můj syn chtěl jít a ona ho tam nepustila a on jí 2× plácl po hlavě nebo liskl, nevím a pro ní to byla poslední kapka a syn od 1.5.2018 končí ve školce.

Mě zajímá, jestli se Váš syn-dcera taky tak chovají a jestli to přejde.. Bylo mi doporučeno zajít na vyšetření, že takhle se chovají autistická dítka. Ps: Ona má 8 letého v té třídě a i s nim měl můj syn problém- protože Její syn, cokoliv se vedle něj šustlo šel říct hned Mamince.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20836
21.4.18 06:24

Proč z toho cítím obvinění učitelek? Opravdu by si to měly děti vyřešit mezi sebou? To snad nemyslíš vážně… Tvé dítě ohrožuje ostatní děti, narušuje chod školky, tluče děti a ty se cítíš dotčená, protože učitelky je nenechaly, aby si to vyřídily mezi sebou a neumožnili tak synovi zapojit se do kolektivu? Do kolektivu se snad zapojuje jinak než tím, že ztluču své okolí a na co nedosáhnu, tam aspoň něco hodím.

Pokud se soukromá škola zbaví platícího klienta, tak už fakt muselo stát za to. Do PPP zajdi a začni s chováním svého dítěte něco dělat, protože při současném stavu budete mít velké potíže i ve škole.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Verun83
21.4.18 06:26

Ne, me deti se v kolektivu takhle nechovaji. Ucim je, ze tu nejsou sami, maji byt samostatni a hlavne, ze se nikdo nemlati.

 • Citovat
 • Nahlásit
45715
21.4.18 06:28

Od kdy se dít do kolektivu začleňuje tak, že mlátí další děti? To myslíš fakt vážně? 8o 8o Nehledej vinu u učitelky ale u sebe, že naprosto nezvládáš výchovu a ještě se rozčiluješ, že se ostatním nelíbí, jak se tvé nevychované dítě chová. Určitě zajdi do PPP, ale možná bys někam měla zajít i ty, když ti přijde normální, že se děti mají mezi sebou mlátit.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
11853
21.4.18 06:33

@Nikolitko Me prijde, ze zvuj syn neni v te skolce spokojeny a to muze byt pricinou jeho chovani. Takto dava najevo, ze tam nechce byt :nevim:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
15533
21.4.18 06:35

Rozhodne do ppp zajdi ;) o nic nejde a pokud ma dítě nějaký problém (a teď nemyslím volnou výchovu, ale nějakou poruchu), tak vám pomohou. Jinak zapomen na to, ze ve státní školce by si děti neco vyrizovaly mezi sebou - i tam je učitelky hlídají a konflikty řeší - zvláště, když je dítě agresivni. Pokud ho vyhodí z placené školky, tak je neco hodně špatně

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
3447
21.4.18 06:38
@Nikolitko píše:
Ahoj mm dotaz, mám syna 4 letého, který v prosinci 2017 nastoupil do soukromé školky. Prvních 3 týdny fajn ale pak začal být plačtivý každé ráno a nechtěl do školky. Po dvou měsících ustal pláč ale Paní ředitelka si stěžuje, že je agresivní a vzteklej, že se při oblikání vzteká, že to neumí, když chce být venku a musí se do školky tak se vzteká, že chce být venku ještě, občas pokud má něco po ruce tak v tom afektu to i hodí- píšek, klacík..Taky prý se požduchuje s dětmi a protože je to soukromá školka o 12-15 dětí na 2-3 učitelky tak vše vidí a ty děti nemají šanci si to vyřešit mezi sebou, vždy do toho vkročí. Malý je pak vyřazený kolektivu a nemá šanci se do něj začlenit. Podle ředitelky je velice inteligentní a, pokud se mu učitelka věnuje je zlatý, bohužel v momentu, kdy se začne věnovat někomu jinému, začne si dělat věci po svém. Malej doma odpoledne nespí, prakticky od skoro dvou let, je hodně živý a ve školce musel začít spávat po obědě a i u toho je podrážděný.. Jednu dobu jej museli uspávat odděleně protože rušil děti. A po probuzení mu delší dobu trvá než se zadaptuje. No a poslední kapka pro ředitelku bylo to, že venku jak byli na procházce a děti si hrály v lese tak dcera od ředitelky byla u stromu, kde můj syn chtěl jít a ona ho tam nepustila a on jí 2× plácl po hlavě nebo liskl, nevím a pro ní to byla poslední kapka a syn od 1.5.2018 končí ve školce.Mě zajímá, jestli se Váš syn-dcera taky tak chovají a jestli to přejde.. Bylo mi doporučeno zajít na vyšetření, že takhle se chovají autistická dítka. Ps: Ona má 8 letého v té třídě a i s nim měl můj syn problém- protože Její syn, cokoliv se vedle něj šustlo šel říct hned Mamince.

Ty jo 8o Další taková, co si myslí, že se proti jejímu plodu všicni spikli. Jako pokud ho vyrazili ze soukromé, tak to musí být opravdu masakr. Běž do PPP, tohle není normální.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
18511
21.4.18 06:47

Myslela jsem, ze pises o dvouletakovi :mrgreen: ale sorry tohle delat ctyrletak? 8o bud je to nevychovanec/rozmazlenec s pocitem, ze se kolem neho bude tocit zemekoule, takze chyba ve vychove u tebe/Vas v rodine :roll: nebo je tam nejaka porucha. Vysetreni absolvuj a modli se at to v ramci terapie vyresite nez mladej nastoupi do statni skolky, tam by se s nim jedna ucitelka na 20 deti fakt neparala… :think:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
14049
21.4.18 06:54

Moje děti taky ráno brecely, když nastoupily do školky, trvalo to dlouho, třeba tydny, brecely i když šly po nemoci. Ale stížnosti na jejich chování nikdy učitelky neměly. Ty to popisujes jako běžnou věc, že je syn ve školce agresivní, ale já doufám, že to bezna věc neni. Možná je příčina v tom, že jsi se synem nechodila moc do kolektivu před nástupem do školky a nema nacviceny tyto sociální interakce. Možná je jedináček. To nic ale nemění na tom, že musí být schopen poslechnout učitelku -nebo aspon by měla být znát nějaká zlepšující tendence jeho chování. Asi bych se to zkusila zachránit tim že bych si vzala v práci volno a byla 2-3 dny v té školce s nimi - pokud to předpisy dovoluji a snazila se zjistit kde je problém. Jestli jsi doma přísná a doma syn poslouchá, jestli umí říct prosím, děkuji, jestli má režim, kterého je doma schopen se držet, je zvykly občas zažívat lehkou frustraci, že ted není splněno jeho přání, ba naopak místo hraní si na tabletu musí jít uklidit hračky ze země, tak se něco děje ve školce. Jestli doma nemáte režim, jste benevolentnější a syn dostane vše co chce, tak holt musíš přitvrdit, protože dítě nesmí narušovat kolektivní soužití.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
11853
21.4.18 06:58

Tak neblbnete. Je to 4lete dite, ktere zacalo chodit do skolky, zvyka si fungovat v kolektivu a zrejme se v tom dost placa. Neni neobvykle, ze takove chovani muze byt projevem zoufalstvi, protoze nevi, co ma delat. Nerikam, ze je to v poradku, taky by se mi samozrejme jako matce jineho ditete toto chovani nelibilo.

Zarazi me spise to, ze na 15 deti jsou 3 ucitelky a ty si nedokazi poradit s takovou malou skupinkou deti. Musi je umet „zamestnat“, aby se deti nenudily a nevymyslely kraviny, pri kterych muze dojit ke konfliktu. A to, ze ho ve skolce nechteji vubec nemusi byt o tom, ze by byl nezvladatelny, ale je to jednodussi cesta prijmout nejake klidne dite, ktere nevyzaduje takovou pozornost ucitelek :nevim: Ono totiz „vyhodit“ dite ze soukrome skoly narozdil od skolky verejne (vetsinou je zrizuji mesta) je velice jednoduche. V te verejne k tomu musi byt opravdu podlozeny duvod. V soukrome staci jen rict, je moc zlobivy :nevim:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Doe_Jane
21.4.18 07:01

Není to na nějakou diagnózu?

 • Citovat
 • Nahlásit
45715
21.4.18 07:05

@cecetka ano dítě se v tom může plácat, ale ne takhle dlouho a ne za pomoci fackování jiných dětí. A hlavně jeho dospělé matce by nemělo přijít normální, že se do kolektivu dítě začleňuje mlácením jiných.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
10838
21.4.18 07:13

Dnešní doba je divna. Dřív dítě melo řád. Ať je to pravidelný režim jídlo spánek atd. Dnes deti vychovávají rodiče.
Podle me je na miste vyšetření. Ale spíš to vidim na tu volnou výchovu. Se nedivim ze ho vyloučili. Už je to ze nerespektuje řád školky ze se neobleče ze nechce jít spát atd. A jestli ti přijde normální že když se dítěti něco nelibi ze může po někom házet klacik Písek atd opravdu běžne není. A nemělo by to dělat. Přijde mi dle popisu opravdu rozmazleny. Už jen to že on chtěl jít cestou co jina holčička a on ji dá facku? Učíme deti pravidla respektovat ostatní. Ale jak jsem psala deti nemají řád povinnosti režim a pak se rodiče divi.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
18511
21.4.18 07:15
@lucenka píše:
@cecetka ano dítě se v tom může plácat, ale ne takhle dlouho a ne za pomoci fackování jiných dětí. A hlavně jeho dospělé matce by nemělo přijít normální, že se do kolektivu dítě začleňuje mlácením jiných.

Presne tak, chapu kdyby psala o dvouletakovi, ale tohle fakt ne. Videla bych to na rozmazleneho jedinacka bez predchozi socializace v detskych kolektivech, protoze pochybuju, ze kdyby busil deti v krouzcich ci deti kamaradek, tak by dotycna resila oroblem daleko driv…

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
11853
21.4.18 07:21

@lucenka 4 mesice neni dlouha doba. Navic po absenci (nemoc) opet breci, ze ma jit do skolky. Nechce spat po obede, ve skolce ho k tomu nuti (to se snad dnes uz nenuti ani v tech vetejnych 8o 8o 8o).
Osobne si myslim, ze problem je v tom, ze se mu v teto skolce nelibi a musi tam byt. Skoda, ze to nejde porovnat s pobytem v jine skolce.

Muj syn taky nerad chodil do skolky (posledni treti rok), vyslovene mel trauma z reditelky. Byla jsem s nim v PPP, protoze podle reditelky nebyl na skolu vyzraly, pak i na kineziologii. V PPP dopurucili nastup do skoly bez odkladu a na kineziologii nam bylo doporuceno ho okamzite z te skolky vzit pryc. Reditelka skolky totiz pusobila i jako ucitelka u nejstarsich deti, a teprve posledni rok skolky nastaly u syna problemy. Dnes ma syn 11 a na reditelku opravdu jeste nezapomnel :roll:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama