Syna nevzali na střední školu. Co teď?

Anonymní
21.5.21 16:27

Syna nevzali na střední školu. A co

Dobrý den syna nevzali na sš. Vůbec netuším co znamenají ten počet těch bodů já myslela že je max 150?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1877
21.5.21 16:34

Zaleží jaké jste měli podmínky přijetí, ale bývávalo, že krom bodů za testy, byly body za soutěže, za známky na škole atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30578
21.5.21 16:45
@Anonymní píše:
Dobrý den syna nevzali na sš. Vůbec netuším co znamenají ten počet těch bodů já myslela že je max 150?

Určitě mají podmínky přijímacího řízení na stránkách školy, tam je přesně rozepsané, za co jaké body. Dejte odvolání, třeba ho přijmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
21.5.21 18:16

Každá škola má své podmínky.. U školy, kam se hlásil syn, byly body navíc za známky v jednotlivých předmětech a průměr. Podmínky musela škola vypsat předem, takže se podívej do papírů, co vám přišli, popř je má škola vyvesene na svých stránkách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.21 18:17

To chce klid, pokud není pod čarou poslední, dejte odvolání a hádám, že by to mohlo vyjít, jak se tak dívám kolik studentů berou.

• Citovat
  • Nahlásit
11167
22.5.21 08:10
@vokishka píše:
Určitě mají podmínky přijímacího řízení na stránkách školy, tam je přesně rozepsané, za co jaké body.

maj, ale taky mi to nevychází, jako zakladatelce :nevim:

já bych je pochopila, že matika max. 50 bodů, čeština max. 50 bodů, ale v přepočtu max. 62,5%, tedy max. 62,5 bodu.
dále vysvědčení max. 200 bodů, klíčové známky 2×(3×7) tedy max. 42 bodů, ale v přepočtu max. 37,5%, tedy max. 90,75 bodu.
tedy celkem by výsledky neměly přesáhnout 153,25 bodu :nevim:

podmínky ke stažení tady:
https://www.sszp.kt.cz/index.php?…

no, asi bych se dneska na střední už nedostala, protože bych ani nebyla schopná si vypočítat, kolik k přijetí potřebuji bodů :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7534
22.5.21 08:48
@sagina píše:
maj, ale taky mi to nevychází, jako zakladatelce :nevim:

já bych je pochopila, že matika max. 50 bodů, čeština max. 50 bodů, ale v přepočtu max. 62,5%, tedy max. 62,5 bodu.
dále vysvědčení max. 200 bodů, klíčové známky 2×(3×7) tedy max. 42 bodů, ale v přepočtu max. 37,5%, tedy max. 90,75 bodu.
tedy celkem by výsledky neměly přesáhnout 153,25 bodu :nevim:

podmínky ke stažení tady:
https://www.sszp.kt.cz/index.php?…

no, asi bych se dneska na střední už nedostala, protože bych ani nebyla schopná si vypočítat, kolik k přijetí potřebuji bodů :think:

Hele, ona to má každá škola asi jinak.
Teď koukám na výsledky škol, kam se hlásila moje dcera.

Tak na jedný škole měl první přijatej 75,6 bodů a poslední 26,2.
A na druhý škole měl první přijatej 220 bodů a poslední 116.

A koukám, že na první její škole (tam zrovna dcera nastupovat nebude, i když byla druhá), už maj vyhlášeno druhý kolo a budou přijímat dalších 15 lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11167
22.5.21 08:55
@PetraJ píše:
Hele, ona to má každá škola asi jinak.

ale jo, to maj. a občas ty přepočty jsou pomalu složitější, jak celé přijímačky z matiky :mrgreen: proto jsem koukla na podmínky té školy, ze které zakladatelka sdílela výsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat