Syndorm ruka-noha-ústa v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
prcekniky
Závislačka 3369 příspěvků 07.01.18 12:28
Syndorm ruka-noha-ústa v těhotenství

Ahoj maminky, je tu prosím některá, která v těhotenství prodělala dětské onemocnění syndrom ruka-noha-ústa? Všude sice čtu, že by to miminku ublížit nemělo, ale stejně jsem dost nervózní. Jsem v 18tt a pravděpodobně jsem to chytla od svých dcer, které měly jen virozu a k tomu pár pupínků na puse. Já mám osypaná chodidla a hlavně teda ruce - dlaně. Je to dost nepříjemné a bolestivé, ale hlavně se bojím o toho prcka :?
Najde se tu maminka, která tuto nemoc měla v těhotenství?

Reakce:
fragola
Generální žvanilka 24810 příspěvků 07.01.18 12:30

@prcekniky Ano, já ji měla na konci prvního trimestru, měla jsem pusu plnou aftů. Mimčo ok. Neboj se, to bude dobré, ale chápu, tak jsem z toho měla blbý pocit.

lentilka248
Kelišová 6424 příspěvků 07.01.18 12:45

@prcekniky měla jsem kolem 24tt, bez teplot, pupínky na dlaních, chodidlech, asi 2 afty v ústech..těho­tenství zdárně pokračuje

prcekniky
Závislačka 3369 příspěvků 07.01.18 17:17

Děkuji, dodaly jste mi neskutečně moc síly. Opravdu jsem se o něj strašně bála, je fajn vědět, že si tím prošel někdo jiný taky. Tak si zítra zajdu k obvoďačce a následně i na gyndu na kontrolu a uvidíme, co mi řeknou. Snad je mimčo ok :-)

lentilka248
Kelišová 6424 příspěvků 08.01.18 08:17

@prcekniky konzultovala jsem s kámoškou infektoložkou, druhý trimestr je naprosto v pohodě..Riziko může být ifekce před porodem, mohlo by se nakazit i mimino..

prcekniky
Závislačka 3369 příspěvků 08.01.18 14:16

@lentilka248 Jé, dekuji :) Já jsem si dnes došla na gynekologii a dr. mě poslal na genetiku. Dělali mi odběry krve, aby se vědělo, jaký konkrétní vir mám a zároveň říkala dr., že je lepší to chytit ve 2.trim.než v 1.,ale že mi nikdo nezaručí, že to mimču neublíží. Tak nezbývá, než doufat :srdce:

lentilka248
Kelišová 6424 příspěvků 08.01.18 14:41

@prcekniky ve druhém těhotenství jsem byla nemocná pořád, asi 3× v prvním trimestru(jednou rotavir, jinak klasické virozy), byla jsem na magnetické rezonanci hned na začátku, později jsem byla ještě párkrát nemocná včetné táhlého zánětu průdušek a dítě je ok..u prvního jsem nebyla nemocná téměř vůbec až na jednu rýmu ke konci a dítě melo vadu pupečníku, narodilo se o chviku dříve, mělo jen 2kg(neodpovídalo týdnu narození, po porodu kříšeno), to si člověk nevybere..Že bych cíleně chodila a chytala nemoce, to ne(minimalizuju herničky a dětské akce v uzavřeném prostoru), ale nejak zásadně to neřeším( u dalších dětí se kontaktu s nemocí člověk prostě nevyhne)..

prcekniky
Závislačka 3369 příspěvků 09.01.18 17:30

@lentilka248 Jasný, rozumím, on to člověk hlavně neovlivní. Mám starší dceru ve školce a co přinese nebo nepřinese…to ještě uvidíme.
Každopádně jsem s holkama v těhotenství nemocná nebyla, jen s mladší nějaká obyčejná viroza, ale těchle pupínkovaček se docela bojím. Dobrá zpráva je, že na netu člověk opravdu všude najde, že zrovna tato nemoc je v pohodě pro miminko. Tak nám i vám budu držet palce :palec:

prcekniky
Závislačka 3369 příspěvků 09.02.18 17:18

Tak píšu, pokud by někdo toto téma hledal. Moje kroky s vyrážkou vedly k praktikovi, následně na gynekologii a dr. mě poslal na genetiku ke konzultaci. Tam následovaly odběry krve a za 3 týdny jsem si šla pro výsledky. Podle odběrů, navzdory typické vyrážce, nešlo o onu 7 nemoc. Dokonce ani o 5. nebo 6. nemoc. Z odběrů mi vyšly proti těmto nemocem protilátky, tudíž šlo prý jen o běžnou virozu a vlivem oslabeného organismu v těhotenství se mi k tomu přidala vyrážka. Podle doktorky mnohem lepší varianta pro miminko :dance: :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Martin Kraus: Se Zounarem si penisy neporovnáváme, oba je máme malé

Dva nazí herci vedle sebe, to se v dnešních divadlech jen tak nevidí. Ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >