Reklama

Syndorm ruka-noha-ústa v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

prcekniky
Závislačka 3353 příspěvků 07.01.18 12:28
Syndorm ruka-noha-ústa v těhotenství

Ahoj maminky, je tu prosím některá, která v těhotenství prodělala dětské onemocnění syndrom ruka-noha-ústa? Všude sice čtu, že by to miminku ublížit nemělo, ale stejně jsem dost nervózní. Jsem v 18tt a pravděpodobně jsem to chytla od svých dcer, které měly jen virozu a k tomu pár pupínků na puse. Já mám osypaná chodidla a hlavně teda ruce - dlaně. Je to dost nepříjemné a bolestivé, ale hlavně se bojím o toho prcka :?
Najde se tu maminka, která tuto nemoc měla v těhotenství?

Reklama

Reakce:

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 07.01.18 12:30

@prcekniky Ano, já ji měla na konci prvního trimestru, měla jsem pusu plnou aftů. Mimčo ok. Neboj se, to bude dobré, ale chápu, tak jsem z toho měla blbý pocit.

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 07.01.18 12:45

@prcekniky měla jsem kolem 24tt, bez teplot, pupínky na dlaních, chodidlech, asi 2 afty v ústech..těho­tenství zdárně pokračuje

prcekniky
Závislačka 3353 příspěvků 07.01.18 17:17

Děkuji, dodaly jste mi neskutečně moc síly. Opravdu jsem se o něj strašně bála, je fajn vědět, že si tím prošel někdo jiný taky. Tak si zítra zajdu k obvoďačce a následně i na gyndu na kontrolu a uvidíme, co mi řeknou. Snad je mimčo ok :-)

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 08.01.18 08:17

@prcekniky konzultovala jsem s kámoškou infektoložkou, druhý trimestr je naprosto v pohodě..Riziko může být ifekce před porodem, mohlo by se nakazit i mimino..

prcekniky
Závislačka 3353 příspěvků 08.01.18 14:16

@lentilka248 Jé, dekuji :) Já jsem si dnes došla na gynekologii a dr. mě poslal na genetiku. Dělali mi odběry krve, aby se vědělo, jaký konkrétní vir mám a zároveň říkala dr., že je lepší to chytit ve 2.trim.než v 1.,ale že mi nikdo nezaručí, že to mimču neublíží. Tak nezbývá, než doufat :srdce:

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 08.01.18 14:41

@prcekniky ve druhém těhotenství jsem byla nemocná pořád, asi 3× v prvním trimestru(jednou rotavir, jinak klasické virozy), byla jsem na magnetické rezonanci hned na začátku, později jsem byla ještě párkrát nemocná včetné táhlého zánětu průdušek a dítě je ok..u prvního jsem nebyla nemocná téměř vůbec až na jednu rýmu ke konci a dítě melo vadu pupečníku, narodilo se o chviku dříve, mělo jen 2kg(neodpovídalo týdnu narození, po porodu kříšeno), to si člověk nevybere..Že bych cíleně chodila a chytala nemoce, to ne(minimalizuju herničky a dětské akce v uzavřeném prostoru), ale nejak zásadně to neřeším( u dalších dětí se kontaktu s nemocí člověk prostě nevyhne)..

prcekniky
Závislačka 3353 příspěvků 09.01.18 17:30

@lentilka248 Jasný, rozumím, on to člověk hlavně neovlivní. Mám starší dceru ve školce a co přinese nebo nepřinese…to ještě uvidíme.
Každopádně jsem s holkama v těhotenství nemocná nebyla, jen s mladší nějaká obyčejná viroza, ale těchle pupínkovaček se docela bojím. Dobrá zpráva je, že na netu člověk opravdu všude najde, že zrovna tato nemoc je v pohodě pro miminko. Tak nám i vám budu držet palce :palec:

prcekniky
Závislačka 3353 příspěvků 09.02.18 17:18

Tak píšu, pokud by někdo toto téma hledal. Moje kroky s vyrážkou vedly k praktikovi, následně na gynekologii a dr. mě poslal na genetiku ke konzultaci. Tam následovaly odběry krve a za 3 týdny jsem si šla pro výsledky. Podle odběrů, navzdory typické vyrážce, nešlo o onu 7 nemoc. Dokonce ani o 5. nebo 6. nemoc. Z odběrů mi vyšly proti těmto nemocem protilátky, tudíž šlo prý jen o běžnou virozu a vlivem oslabeného organismu v těhotenství se mi k tomu přidala vyrážka. Podle doktorky mnohem lepší varianta pro miminko :dance: :srdce:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >