Syndrom bílého pláště (hlavně gynekologa)

Anonymní
12.11.19 07:31

Syndrom bílého pláště ( hlavně gynekologa)

Téma zakládám spíše pro pobavení, ale třeba má někdo podobný problém. Kdysi mi do lékařské zprávy napsali,,syndrom bílého pláště'', jakmile mi měří tlak, srdce se rozbuší na vysoké obrátky, ale ani mi nemusí tlak měřit, stačí, když vidím lékařské prostředí. Kdysi jsem kvůli tomu i kolabovala, ale to hlavně protože u mě se nevylučuje při stresu kortizol. Medikaci mám již upravenou, takže už takto,,neblbnu¨… Nicméně, abych to zas zbytečně neprodlužovala…

Doteď jsem neměla problém s návštěvou gynekologie, víceméně to pro mě bylo celkem i příjemné, nebolelo to, měla jsem ženskou doktorku, tak to pro mě bylo v pohodě. Nicméně…nedávno moje sestra prodělala rakovinu vaječníků, takže už k té doktorce nechodím až tak beze strachu. Trochu tam hlodá ten červík, co když mi taky něco najde. Včera jsem byla na preventivce a docela jsem se předvedla :D Byla jsem už v čekárně plna napětí, když v tom si mě zavolala taková milá sestřička, takže by člověk měl být hned od začátku v klidu a ničeho se nebát. Jenže ona mě jaksi vedla úplně jinam, než jsem zvyklá. Na dveřích čtu jméno jiné doktorky, tak se opatrně ptám, jestli jsem tu správně a ona že ano, že jen moje doktorka je nemocná a pak doktor už je na mě připravený. Jak vyslovila to,,pan doktor¨, tak už u mně v očích děs, protože zatím nejsem na gyndě na pány doktory zvyklá. Chtěla jsem sestřičce vysvětlit, že jsem se jen lekla, jestli jsem něco nepopletla na recepci, ale najednou jsem se nebyla schopna vykoktat. Nakonec jsme se nějak dorozuměly :mrgreen:

Další level přišel v ordinaci doktora. Byl to milý, klidný, sympatický muž, ale nijak mi to nepomohlo. Kladl mi různé dotazy a u každého jsem se parádně zakoktala, což se mi ještě nikdy nestalo. Možná šok, že mě bude najednou prohlížet doktor. No asi takové pako v ordinaci ještě neměl. :lol: Skoro jsem málem zapomněla, kolik mi je let. I když po 25 jsem to už přestala počítat.

Nakonec jsem ale naznala, že pan doktor byl moc fajn a že by mi vůbec nevadilo mít ho už napořád. Nevím, jestli ten úlek z toho, že je něco jinak, než jsem byla zvyklá…(autista nejsem), ale tohle se mi teda ještě nestalo. Vám ano?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12.11.19 07:47

Mám syndrom bílého pláště ve všech kartách. Ale koktani se mi nestalo. Jo a jako gynekologa mám chlapa uz cca 13let. Bylo to nejlepší rozhodnutí přestoupit k němu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19879
12.11.19 07:47
@Anonymní píše:
Téma zakládám spíše pro pobavení, ale třeba má někdo podobný problém. Kdysi mi do lékařské zprávy napsali,,syndrom bílého pláště'', jakmile mi měří tlak, srdce se rozbuší na vysoké obrátky, ale ani mi nemusí tlak měřit, stačí, když vidím lékařské prostředí. Kdysi jsem kvůli tomu i kolabovala, ale to hlavně protože u mě se nevylučuje při stresu kortizol. Medikaci mám již upravenou, takže už takto,,neblbnu¨… Nicméně, abych to zas zbytečně neprodlužovala…

Doteď jsem neměla problém s návštěvou gynekologie, víceméně to pro mě bylo celkem i příjemné, nebolelo to, měla jsem ženskou doktorku, tak to pro mě bylo v pohodě. Nicméně…nedávno moje sestra prodělala rakovinu vaječníků, takže už k té doktorce nechodím až tak beze strachu. Trochu tam hlodá ten červík, co když mi taky něco najde. Včera jsem byla na preventivce a docela jsem se předvedla :D Byla jsem už v čekárně plna napětí, když v tom si mě zavolala taková milá sestřička, takže by člověk měl být hned od začátku v klidu a ničeho se nebát. Jenže ona mě jaksi vedla úplně jinam, než jsem zvyklá. Na dveřích čtu jméno jiné doktorky, tak se opatrně ptám, jestli jsem tu správně a ona že ano, že jen moje doktorka je nemocná a pak doktor už je na mě připravený. Jak vyslovila to,,pan doktor¨, tak už u mně v očích děs, protože zatím nejsem na gyndě na pány doktory zvyklá. Chtěla jsem sestřičce vysvětlit, že jsem se jen lekla, jestli jsem něco nepopletla na recepci, ale najednou jsem se nebyla schopna vykoktat. Nakonec jsme se nějak dorozuměly :mrgreen:

Další level přišel v ordinaci doktora. Byl to milý, klidný, sympatický muž, ale nijak mi to nepomohlo. Kladl mi různé dotazy a u každého jsem se parádně zakoktala, což se mi ještě nikdy nestalo. Možná šok, že mě bude najednou prohlížet doktor. No asi takové pako v ordinaci ještě neměl. :lol: Skoro jsem málem zapomněla, kolik mi je let. I když po 25 jsem to už přestala počítat.

Nakonec jsem ale naznala, že pan doktor byl moc fajn a že by mi vůbec nevadilo mít ho už napořád. Nevím, jestli ten úlek z toho, že je něco jinak, než jsem byla zvyklá…(autista nejsem), ale tohle se mi teda ještě nestalo. Vám ano?

Ano, u doktora mi buší srdce, jsem lehce vynervovaná, i u očního. Uleví se mi až při odchodu z čekárny. Na gyndě jsem si nedovedla představit muže, pak jsem se blbě objednala. Doktor byl milý a od té doby se bez obav objednám i k němu. Prostě tomu strachu čelím a nevyhýbám se doktorům. Snažím se dělat si ze sebe legraci. Ale ta úleva, když beru za kliku ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 07:52

Panickeho strachu ze zubaru me zbavil jeden krasavec s pomnenkovyma ocima :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4659
12.11.19 07:52

Hele, a projevuje se to jen vyšším tlakem? Mně je u doktorů skoro vždycky na omdlení, úplně se klepu. Pri vyšetření jsem stažená, takže všechno logicky bolí. A mám to nejen z takových hodně kontaktních specializací, jako je gynekolog nebo zubař, ale i na očním nebo na veterině :) Docela mi pomáhá dechové cvičení. Čím jsem starší a teď i těhotnejší (a potřebuju furt nějaké vyšetření), tak je to paradoxně trochu lepší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 08:05
@Ba-stet píše:
Hele, a projevuje se to jen vyšším tlakem? Mně je u doktorů skoro vždycky na omdlení, úplně se klepu. Pri vyšetření jsem stažená, takže všechno logicky bolí. A mám to nejen z takových hodně kontaktních specializací, jako je gynekolog nebo zubař, ale i na očním nebo na veterině :) Docela mi pomáhá dechové cvičení. Čím jsem starší a teď i těhotnejší (a potřebuju furt nějaké vyšetření), tak je to paradoxně trochu lepší :think:

Mně vždycky zubařka pobaví, když mi řekne, abych se víc uvolnila :D Největší hrůzu jsem vždycky mívala ze zubaře, pak jsem si nějak zvykla a už je mi to jenom nepříjemné a neklepu se. Když jsem byla malá, tak jsem paní doktorku občas i poblinkala :)) Jinak mi třeba vůbec nevadí odběry krve, na ty bych šla klidně každý den místo zubaře. Oční mi taky nevadí. Spíš takoví ti doktoři, kde člověk moc neví, co se bude dít.

• Nahlásit
  • Citovat
4659
12.11.19 08:19
@Anonymní píše:
Mně vždycky zubařka pobaví, když mi řekne, abych se víc uvolnila :D Největší hrůzu jsem vždycky mívala ze zubaře, pak jsem si nějak zvykla a už je mi to jenom nepříjemné a neklepu se. Když jsem byla malá, tak jsem paní doktorku občas i poblinkala :)) Jinak mi třeba vůbec nevadí odběry krve, na ty bych šla klidně každý den místo zubaře. Oční mi taky nevadí. Spíš takoví ti doktoři, kde člověk moc neví, co se bude dít.

No krev se mi vůbec nedá odebrat :speak_no_evil: Ale já se přitom vědomě vůbec nebojím, nikdy jsem nemela extra špatný zážitek… :nevim: A s tím uvolněním mě to taky štvalo (bezva rada), než mi došlo, že doktor myslí právě uvolnění fyzické. Když dosednu na gynekologické lehatko, běžně se mi stáhne spodek tak, že mam zadek 10 čísel ve vzduchu :D Jinak já mam fakt úplně stejné pocity ze zubaře jako z očaře, všech se bojím stejně :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 08:41

Nedávno jsem četla příspěvek jedné lékařky, který byla někde na preventivce a měla podobný problém. Na otázku, jaké bere léky - no ten růžový ;-). Takže nejsme v tom sami.

Jinam já mám syndrom neurologie. U nich mám tlak hodně vysoký, všude jinde dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
16680
12.11.19 08:47

Ja pri prvnim tehotenstvi jela poprve na monitory do porodnice a nejak jsem nevedela, co me ceka. Tlak 165/115, trikrat premerovali a nenechali si nakecat, ze se fakt jen bojim. Tak si me tam rovnou nechali. TYDEN! Pritom hned po ulehnuti tlak normal, sestricky za mnou chodily a rikaly, ze mam nejlepsi tlak na oddeleni a proc tam porad jsem. No, taky jsem nevedela. Ale pan primar za mnou chodil a rikal, ze to tam maji prece moc hezke a misto, tak si aspon polezim :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
12.11.19 12:54

Ja to mam u gynekologa, ja nekoktam, ale mluvim silene rychle a bleptam ze mi neni rozumet :DChci co nejrychlejs pryc, ale tak tim se to prodluzuje, jakmile vlezu na kozu a vidim jak si nasazuje rukavice tak zaviram oci a trpim :D ta uleva kdyz slezu je neuveritelna, pak kdyz dela ultrazvuk a prsa tak sem uplne v klidu… jinak mam tlak celkem v normalu ale tam mi vystreli do silenych hodnot, a sestricka vzdycky jo je rano, sla jste po schodech a pise mensi hodnotu, pri odchodu mi to vzdy premeri a tlak v norme :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama