Syndrom dráždivého střeva po těhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.19 08:48
syndrom dráždivého střeva po těhu

Už nevím jak dál se zažíváním. Po porodu je to půl roku a podle všeho mám syndrom dráždivého střeva. Ráno se vzbudím, mám křeče, stolice skoro žádná. Pak se najím, a musím letět, mám prujem. Jím denně dost ovoce a zeleniny, piju, ale evidetně to je asi v hlavě. Jako jsem se stresu, jsem na malýho sama, ale tohle mě strašně otravuje život. Vždy to ráno vypadá na zácpu, tak jsem z toho narevy, pak prubezne rano vždy piju Gemerku (silná minerálka) a do chvíle letím. Ale i když ji nepiju, se mi tyhle ranní kolečka opakují.

Byla jsem na krvi, ta byla ok, sono břicha taky. Nemáte nějaky rady, co s tím?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.19 08:56

Zbyva kolonoskopie. Pak se teprve da rict, ze je to drazdivy tracnik. Nechapu to s tim, ze to vypada na zacpu a ses na nervy. Moc se pozorujes v tomto. Jinak u drazdiveho tracniku nekomu vadi moc vlakniny, musis to vysledovat. Ale u drazdiveho tracniku je pricina v hlave

Ou
Kelišová 6944 příspěvků 09.03.19 09:26

Kolonoskopie je na dráždivý tračník zcela zbytečná.

Dráždivý tračník je psychosomatické onemocnění, kde douhodobě špatně zvládaný stres poničí mikrobiotu tlustého střeva a velmi často vede k syndromu přerůstání bakterií v tenkém střevě. Na to pomáhá držet tak 3-6 měsíců lowfodmap dietu a pak postupně a pomalu zkoušet zařazovat dosud vyloučené potraviny.

http://lowfodmapdieta.cz/

ale - zároveň je k tomu potřeba naučit se kompenzovat úzkost a stres.

V ideálním případě by to chtělo vstoupit do psychoterapie. Protože jenom svépomoc je docela složitá.

Začni knížkama

https://www.kosmas.cz/…ga-jako-lek/
https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/
https://www.kosmas.cz/…mozte-stres/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.19 09:29
@Anonymní píše:
Už nevím jak dál se zažíváním. Po porodu je to půl roku a podle všeho mám syndrom dráždivého střeva. Ráno se vzbudím, mám křeče, stolice skoro žádná. Pak se najím, a musím letět, mám prujem. Jím denně dost ovoce a zeleniny, piju, ale evidetně to je asi v hlavě. Jako jsem se stresu, jsem na malýho sama, ale tohle mě strašně otravuje život. Vždy to ráno vypadá na zácpu, tak jsem z toho narevy, pak prubezne rano vždy piju Gemerku (silná minerálka) a do chvíle letím. Ale i když ji nepiju, se mi tyhle ranní kolečka opakují.Byla jsem na krvi, ta byla ok, sono břicha taky. Nemáte nějaky rady, co s tím?

Hele mám něco podobného, mně teda přišli na parazity v tenkém střevě :zed: V noci jdu klidně 5× a pořádně netrávím. Myslela jsem si, že to bylo těhotenstvím, ale po porodu, kdy měly všechny maminky na patře zácpu, jsem já - z nemocniční škrobové stravy a čtyř tablet železa denně, měla průjem. To už mě trklo, že musí být něco v nepořádku.

Paoloska
Echt Kelišová 8288 příspěvků 09.03.19 10:03

Mám také syndrom dráždivého střeva. Jedu podle Fodmap a je to mnohem lepší. Díky @Ou za inspiraci - knížky. Potřebuji si dát do pořádku ještě duši. Začala jsem jídlem, je to jednodušší a když se uleví, tak to prospěje i psychice, nicméně musím jít dál.

Lucka182
Kecalka 338 příspěvků 09.03.19 10:25

Měla jsem to po veeelkem stresovém období taky, ale já jsem teda měla jen ty prujmy… několik měsíců. Bylo to z toho stresu, dělali mi testy krve, stolice na krev a parazity atd a vše čiste. Kolonoskopii jsem odmítla. Když jsem se dala jakstaks do pohody, přešlo to… teď mám zase stres a zas beham na záchod, i když už ne v takové míře. Takže zkusit hodit se do klidu, pokud to neprejde ani v klidném období, zajít na tu kolonoskopii kvůli vyloučeni nádoru, nebo polypu…

Váš příspěvek
Reklama