Syndrom mizejícího dvojčete - obavy a zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.11.21 04:58

Syndrom mizejícího dvojčete - obavy a zkušenosti

Ahoj holky,

Minulý týden jsem byla na první kontrole na gynekologii, kde nám potvrdili dvojčátka, o kterých jsme věděli již z CAR.
O víkendu mi ale vymizely všechny příznaky, a proto jsem poprosila lékařku o kontrolu navíc.
Včera bohužel zjistila, že jedno z embryí se zastavilo. Stalo se tak hned po kontrole v 8+1.
Nyní jsem 9+1 a druhé miminko se mělo čile k světu. Včera.

Mám ale ohromný strach, abych nezačala krvácet a neodešlo i to druhé. Anebo aby se taky vývoj nezastavil. Jak jste to zvládly psychicky, tuto diagnozu a jak fyzicky? Dopadlo těhotenství dobře? Měly jste potom více kontrol případně další problémy?
Vím, že to zařídila příroda. Že by to mimčo asi nebylo v pořádku, ale přesto od včerejška jen brečím a je mi mizerně…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28165
5.11.21 07:42

Ač je to kruté, žádný strach a nic to neovlivní, má-li se dítě udržet, udrží se - je-li to špatné, bude to špatné
zkus se nestresovat, neovlivníš to,
moje mamka má kamarádku, které zaniklo jedno dvojče, druhé úspěšně donosila, porodila v termíne a dnes má to dítě 35 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 07:56

@stinga

Já vím… pokud je embryo zdravé, vydrží to. Pokud by miminko bylo nemocné nebo nedejbože by mělo umřít, je mnohem lepší, že se to stalo teď v začátku… vím, že jsem neudělala nic špatně a nijak to ani nemohla ovlivnit.

Ale i tak se bojím, jde o mé první těhotenství v životě, ke kterému byla cesta dlouhá… nebylo to hned, nebylo to samo od sebe. Nevyšlo to napoprvé…

Snažím se nemyslet na to, myslet spíše na tu druhou prďolku. Aby byla v pořádku… ale strach mám obrovský. Věřím, že za pár dní to zpracuji a bude to už snadnější… Ale teď se opravdu strašně bojím, aby to druhé srdíčko zůstalo..

• Citovat
  • Nahlásit
155
5.11.21 08:28

Ahoj, já jsem si tím prošla. Asi v 10.tt jsem začala krvácet a o jedno přišla ale druhé se krásně udrželo a teď mám krásnou dceru. Jediné co, tak si mě pozvala dr na jeden ultrazvuk na víc aby se ohlídalo to druhé a měla jsem to napsané v papírech ale to je tak vše.
Také jsem si pobrečela a bylo nám to s mužem líto ale teď jsme rádi za tu jednu treperendu :)
Teď hlavně mysli na to miminko co čekáš a zkus být v klidu, i když je to těžké. Budu držet palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 08:38

@Housenka2021

Ahoj. Moc děkuji za uklidnění! Toho krvácení se strašně bojím a moc bych si přála, aby se to embryo prostě nějak.. vsáklo, zmizelo, vstřebalo… bez něj. Kontrolovat se teď budu na záchodě asi nonstop.

Můžu se zeptat, kdy na to přišli tobě a kdy následovalo to krvácení? Anebo u tebe se na to přišlo až kvůli tomu krvácení?

Děkuji moc!

P.

• Citovat
  • Nahlásit
155
5.11.21 09:12

Najednou jsem začala krvácet ( ale ne nějak extra hodně), tak jsem hned po domluvě jela na gyndu a tam už bylo vidět jen jedno. Pak si mě pozvala za týden ještě jednou aby se zkontrolovalo to co zůstalo. Ale v tomhle stadiu je to buď a nebo. A co jsem zjišťovala tak je to u dvojčat takhle na začátku běžné. Věřím, že u vás to bude už všechno dobrý a budete mít krásné zdravé mimčo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4587
5.11.21 09:57

Vlastní zkušenost nemám, ale moje maminka čekala dvojčátka. Na první kontrole byla vidět obě, na druhé už jen jedno. Všechno dobře dopadlo a bráškovi je už 15 let. Raduj se z miminka, které zůstalo a věř, že zabojuje, držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat