Syndrom neklidných nohou u dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
146
20.12.21 20:06

Syndrom neklidných nohou u dítěte

Zdravím, chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemá podobnou zkušenost… Dcera (nyní 2 roky) cca od 8 měsíce začala cvičit nožkama, což znamená, že lehne na záda zvedne nožky a ve vzduchu s něma točí pořád dokola… Zůstalo jí to do teď, s tím, že si dá třebas měsíc pauzu, pak se jí vzpomene a začne to dělat znovu… Teď už to nedělá tak často, ale dělá to vždycky než jde spát… Jednou jsme ležely v nemocnici, akorát přišla doktorka když to dcera dělala a říkala, že to nic není, že si prostě asi jen tak cvičí… No teď mi ale kamarádka dala brouka do hlavy, jestli to není syndrom neklidných nohou… Co myslíte? Poradíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
403
20.12.21 21:39

Jsi normalni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
20.12.21 21:55

@Sadman no jako nemám papíry na hlavu :mrgreen:… Proč myslíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.21 22:00

Myslím, že se může jednat o dětskou masturbaci.

• Citovat
  • Nahlásit
454
20.12.21 23:54

Já ten syndrom mám. Ale nevim, jestli to můžou mít děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
21.12.21 00:51

Ne, fakt to není syndrom neklidný nohou, ale absolutně normální dětské pohyby :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8147
21.12.21 04:02

Já trpím RLS uz od úplně raného dětství. Tenkrát jsem to samozřejmě nevěděla, skutečnou diagnózu znám asi 6 let, ale moc dobre si to pamatuji, co jsem začala rozum brát. Neustálá nutkavá potřeba pohybovat nohama vsedě i vleže, porad jsem se různě prevracela, kopala do peřin, do pelesti, nohy me od útlého dětství neustale vecer bolely, svedily, porad jsem je nastrkovala mámě a babičce, aby mi je hladily nebo masírovaly. S věkem se to zhoršovalo a az medikace zabrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.22 22:25

Neklidné nohy

Ahoj, někdy mám pocit, že na to taky trpím. Nastesti už se to neobjevuje tak často jako dřív.
Mám to převážně, když jsou nohy unavené. Jsem zvykla dost chodit.
Pamatuji si cestu autem, jak mě nohy bolely, že jsem s nimi musela stále hýbat. Neni to příjemné a nazvat někoho, že není normální mi nepřijde fér.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9387
9.1.22 13:13

Obnovuji diskuzi. Máte někdo zkušenosti se SNN u dětí? Co vám pomohlo? Řeším u 6letého syna. Nejedná se o běžné házení sebou při spaní, je to kontinuální „hrabání“ nohama ve spánku, kterému předchází svědění a nepříjemné nutkání s nohama pohnout. Syn nemá problém s usínáním q ani přes den problém není, ale v noci ho ty nepříjemné pocity budí. Ne vždy, ale může to trvat i několik hodin za noc, což už se na kvalitě spánku projeví. Bohužel jsem se nikde nedočetla o opatřeních vhodných pro děti, kromě masáží a střídání teplot vody při sprchování. Na denním režimu nemáme co měnit, tam máme vše tak, jak je doporučováno. Ještě se chystám k dětské dr. nechat udělat krevní obraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat