Syndrom periodické horečky

2113
25.8.21 17:21

Syndrom periodické horečky

Pěkný den. Má tu někdo zkušenosti? V jakém věku se u dítěte objevila první epizoda? Při poslední hospitalizaci padlo podezření i na tohle a já mám nervy v kýblu. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27007
25.8.21 17:37

@JanaDaR u syna bylo podezření od 1,5 roku. Nakonec to samo přešlo a dodnes se neví, co to bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
25.8.21 17:38

@Billi synovi je čtyři a půl roku a pro nás by to nejspíš znamenalo, že budeme při každé atace v nemocnici. Fakt to nechci. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15254
25.8.21 18:08

Mel to zname syn, rozjelo se mu to po ockovani.
Uz to mela zmakle, horecka mu sice vylitla, ale pak zase docela predvidatelne klesla.
Proc byste meli koncit v nemocnici…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
25.8.21 18:12

@Lucie_Sx protože při horečce přestává přijímat tekutiny. Je to u něj v podstatě automatická reakce na teplotu nad 39°C.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
25.8.21 18:14

@Lucie_Sx očkování by třeba i sedělo, na konci července měl třetí dávku tetanovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
25.8.21 18:23
@JanaDaR píše:
Pěkný den. Má tu někdo zkušenosti? V jakém věku se u dítěte objevila první epizoda? Při poslední hospitalizaci padlo podezření i na tohle a já mám nervy v kýblu. Díky.

asi v necelém roce a půl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
25.8.21 18:24

@Lama Lama a mohu se zeptat, jak ta první epizoda (nebo i další) probíhala? Děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
25.8.21 18:25
@Lucie_Sx píše:
Mel to zname syn, rozjelo se mu to po ockovani.
Uz to mela zmakle, horecka mu sice vylitla, ale pak zase docela predvidatelne klesla.
Proc byste meli koncit v nemocnici…?

jo, u násto bylo taky v časové souvislosti s očkováním, jen to vyšlo týden před očkováním a už na něj nedošlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
25.8.21 18:33

Mela horečku, obvykle tak 2-5 dní, okolo 40st, špatně reagující na antpyretika ikdyž pak už jsem se to naučila utlouct mximálními dávkam ibuprofenu (35-40 mg na kilo a den). Dobře zabíral prednison ( stačilo i pod 1mg na kilo), ale dávála jsem ho spíše méně často, zkracvalo to dost intervaly. Většinou funěla, měla ucpaný noc nateklou nosní mandlí, jedla jen okurky. Na mandlích bílé neb šedé povlaky jak u angny, ale ýtěry negativní. Jako batoe u toho i blila, ale ona byla celkově blicí díě. První dva roky se to opakovalo co 3-5 týdnů, pak se to natáhlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2498
25.8.21 18:34

Syn to měl cca od roka, vyrostl z toho, teď má 6 a půl a už si ani nepamatuju, kdy to měl naposledy. Ale občas ho večer bolí hlava a má jen mírně zvýšenou teplotu, druhý den nic. Prý je to pozůstatek těch periodicky hereček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14449
25.8.21 18:34

Syn asi od 15m mival cca tridenni ataky 40 horecky, jine priznaky nula nic, srazet to moc neslo, pak najednou z hodiny na hodinu konec, vubec nebyl vycerpany jako po jine nemoci. Nevime, co to bylo, periodicitu mel 6-8 tydnu. K Dr. jsem s tim nebehala. Protoze se vsude pise, ze k Dr., kdyz horecky neklesaji 3 dny, a jemu to vzdycky 4. den slo dolu a ja kdyz nemusim, tak k lekarum nelezu :oops:. Prestalo to okolo 4.narozenin, kdy 4 mesice v kuse lezel na hromade se spalou. Tak asi telo nemelo cas na jine vylomeniny nebo z toho vyrostl. :think: Pokud vam to ale komplikuje zivot az tak, tak co jsem mela nacteno, musi se vyloucit vsechny mozne priciny, protoze diagnostika je obtizna, takze vas asi ceka dost behani po doktorech. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
25.8.21 18:37

@Lama Lama syn měl teď právě také horečky okolo 40°C. Poměrně vysoký CRP, zarudlý krk, bolely ho nohy a v levém boku. Stěry z krku negativní, moč nic, rentgen plic čistý, sono břicha a ledvin nic, EBM virus nic, cytomegalovirus nic, covid negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
25.8.21 18:38
@Hobitka píše:
Syn asi od 15m mival cca tridenni ataky 40 horecky, jine priznaky nula nic, srazet to moc neslo, pak najednou z hodiny na hodinu konec, vubec nebyl vycerpany jako po jine nemoci. Nevime, co to bylo, periodicitu mel 6-8 tydnu. K Dr. jsem s tim nebehala. Protoze se vsude pise, ze k Dr., kdyz horecky neklesaji 3 dny, a jemu to vzdycky 4. den slo dolu a ja kdyz nemusim, tak k lekarum nelezu :oops:. Prestalo to okolo 4.narozenin, kdy 4 mesice v kuse lezel na hromade se spalou. Tak asi telo nemelo cas na jine vylomeniny nebo z toho vyrostl. :think: Pokud vam to ale komplikuje zivot az tak, tak co jsem mela nacteno, musi se vyloucit vsechny mozne priciny, protoze diagnostika je obtizna, takze vas asi ceka dost behani po doktorech. :hug:

no, u nás to bylo obvykle o den více, ale taky jsem pak už nikam nelezla, jen když byla divná. stejnak nic nevzmohli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
25.8.21 18:39

@Hobitka tohle byla taková první podivná epizoda. Muselo by to nastartovat až nyní. Což asi možné je. Ale doufám, že to bylo něco jednorázového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat