Syndrom polycystických ovárií a snažení se o miminko

Anonymní
11.5.21 00:01

Syndrom polycystických ovárií a snažení se o miminko

Ahoj, mám na vás otázku. Po 35 dnech zpoždění a jedné vyvolávací injekci jsem nedostala ms (pouze jsem 1 den spinila) mi gynekolog řekl, že mám hodně nízkou sliznici a že se zřejmě nacházím na začátku cyklu. Dále říkal, že vidí dominantní folikul a tak by tento měsíc možná mohla proběhnout ovulace, ale ze jeden vaječník nevypadá dobře, že jde o náběh na polycystický vaječník.
Jsem z toho teď trochu zmatená. Myslela jsem, že polycysticke vaječníky mohu mít pouze oba a ne jeden a že nemoc prostě je, ale že se nezhoršuje. Mám tedy teď čekat že budu ovulovat jednou za dva měsíce? 8o
Omlouvám se za slohovku :hug: doufám, že se najde někdo, kdo mi poradí :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
146
11.5.21 05:08

K takovéto diagnóze je potřeba v první řadě udělat hormonální profil :) nejlépe zkusit laparku a vše očíhnout, než do vás začnou cpat nějaké drijaky na podporu ovulace. Já Pcos mám jen na levém vaječníku :) k ovulaci nedochází vůbec a vždy jeden folikul přeroste v pěknou cystu, která vždy odejde s mou pravidelnou menstruací. začínala jsem teď s clostilbegytem, tak uvidíme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
12.5.21 18:50

Určitě je potřeba udělat hormonální profil, ze kterého bude vše jasné 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
20.5.21 07:48

Urcite neni potreba laparka… pco vim ze mam uz 4 rok- nyni tehotna podruhe🙈 na laparce jsem byla a rekli mi ze nic nevidi- pritim dr predtim potvrdila pco :) lecila jsem se clostikem- neuspesne, pak jsem sla do caru a po 2 pokusu s femarou jsem otehotnela s domacim snazenim :D pak menses po porodu 2×- brala jsem vysoke davky inotisolu z myprotein a otehotnela jsem 35dc :) vse je mozne. Diagnoza byla na ultz a vysoke amh- 19…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
20.5.21 09:07
@zuz1206 píše:
Urcite neni potreba laparka… pco vim ze mam uz 4 rok- nyni tehotna podruhe🙈 na laparce jsem byla a rekli mi ze nic nevidi- pritim dr predtim potvrdila pco :) lecila jsem se clostikem- neuspesne, pak jsem sla do caru a po 2 pokusu s femarou jsem otehotnela s domacim snazenim :D pak menses po porodu 2×- brala jsem vysoke davky inotisolu z myprotein a otehotnela jsem 35dc :) vse je mozne. Diagnoza byla na ultz a vysoke amh- 19…

Laparka by měla předcházet všem horminalnim stimulacim ;) při diagnóze pcos :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
20.5.21 09:50

@Rejže.kl Mne ji teda také nedělali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
20.5.21 13:41
@Lira123 píše:
@Rejže.kl Mne ji teda také nedělali

Spoustě z nás, to nedělají, ono předepsat hormony je totiž rychlejší a snadnější. A když horminalni léčba nepomůže, kolikrát se zjistí, že by bývala laparka stačila protože je tam nějaký problém prostě :nevim: ale tohle je o pohodlnosti a drahým čase lékařů ;) :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
20.5.21 14:02

@Rejže.kl Máš pravdu, taky bych možná byla radši, kdyby ji udělali a měli jsme jistotu, kde je problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
20.5.21 16:22

Me laparku delali a uplne zbytecny zakrok- nic nevideli.. pritom dr v caru z ultz zdeseny a amh 19- to mne vysvetlis jak? Nejsem za pro prvni volbu hormony- nejlepe sledovat telo nekolik mesicu merit bazalku a kdyz zjistim ze mam ovulaci musim vedet ze folikul prasknul a mdyz je to tak vic mesicu a nejde to- pak MUZE ale nemusi byt nejaky fyziologicky problem ktery se resi laparoskopicky. Lecba pco pro me neni laproskopie. Ale nabeh na zdravy zivotni styl, jidlo pohyb a dostatek vitaminu- ja brala drnek macu zinek vysoke davky vit C, d3 a inotisol.. povedlo se “bez snazeni”…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.21 00:56

Zdovolenim se pripichnu k debatě, na první prohlídce v genettu mi dle ultrazvuku doktorka sdělila podezření na PCOS, jsem ještě před dalšími vyšetřeními, sice tomu nasvědčuje více příznaků (spomalena štítná žláza, vyšší váha, menstruace po více jak 35 ti dnech) ale zatím 100% nepotvrzeno. Ale i tak se snažím hýbat a upravuji stravu, několik kilo dolů mi jen prospěje :roll: a pokud se diagnóza potvrdí, doufám, že to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
21.5.21 07:17

@Andrea88888 najet jeste na ty vitaminy. A prukazne je pak napr zvyseny testosteron nebo ten amh hormon. Ja napr menses nemela vubec :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.21 08:02

@zuz1206 kromě Éčka a Dečka, kterým se podle slov Doktorky mám doslova předávkovat :D mi napsala Infolic premium combi 2×l, dobírám ještě jiné vitamíny ale příští týden najedu hned tyhle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
21.5.21 20:09

Prosim te- to jsem psala vyse- predavkovala jsem se de facto cistym inotisolem co je latka ve fertiprone nebo inofolicu! Koupis na myprotein!!! Jsem predvedcena ze ja jsem tehotna diky tomu- jako menses, nic- zacala nsem to od pulky mesice brat- lzicku denne a tehotna od 35dc?? Nepochopis!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.21 20:14

Holky jdu si objednávat ty vitamíny, můj gynekolog mi doporučoval i gynex, myslíte, že ho můžu brát také i s tím Inofolic prémium, Déčkem a Eckem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
22.5.21 07:47

Gynex takhle brat urco muzes- ale pozor muze td jeste vic rozhodit:/ me to tak udelal. Alternatinavou je estrozin. Taky kapky. Nejlepsi maca-drmek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat