Syndrom polycystických vaječníků a známky ranného těhotenství

Anonymní
1.3.20 15:42

Syndrom polycystických vaječníků a známky ranného těhotenství

Ahoj..
nedávno jsem byla u nového gynekologa, protože se mi nedostavila ms, jen jsem špinila, zvětšila se mi prsa a měla jsem tlak v podbřišku, celkem atypický pro to, co znám z příchodu ms a pocity na zvracení. Ani to špinění bych nejspíš nepoznala, kdybych neměla vložku, protože jsem ms čekala. Jen jsem řekla délku cyklu už gynekolog tušil problém, i když si myslím že cyklus kolem 32-35 dni nemám jediná a neviděla jsem v tom až takový problém. Na vyšetření ultrazvukem mi řekl, že to vypadá na syndrom polycystických vaječníků, pak něco o tom, že i s takovou dělohou viděl ženy nosit dítě a že to čekal horší. Nicméně, pak ultrazvukem našel to “světlejší místo”, kde byla “buňka” nevim jak to jinak přirovnat a že to vypadá, že je to míň jak 9 týdnů a proto to není vidět pořádně. Mluvil o mně jako o sterilní a o tom, že když se ale potvrdí testem těhotenství, budeme to hnedka řešit, nicméně jakmile se mi dostaví cyklus, mám přijít a nasadí 3 měsíční hormonální léčbu. A uvidíme co dál. Samozřejmě to pro mě byla rána, uznávám, že když začalo to špinění nebo nevolnosti atd, řekla jsem si, že test dělat nebudu a počkám k doktorovi, protože už jsem byla celkem demotivovaná a je mi jasný, že psychika dělá hodně, takže jsem to vypustila a počítala s ms.Jak jsem byla v šoku, všechno jsem odkývala a brečela celou cestu do práce - asi nemusím říkat, že z práce jsem měla chuť hnedka vypadnou domů..:) Test jsem si dělala pár dni zpět a byl negativní ( nevim, jestli je to možnost, že je to proste kvůli tomu že mi nefungujou hormony) ale napadá mě otázka, na kterou jsem se nezeptala - co když cyklus nepřijde, budu si dělat test, bude negativní, ale opravdu by se ten “hrášek z ultrazvuku” udržel? Nedávám si to jako planou naději, naopak ze mě ten stres ze snažení odpadl, ale bojím se, že kdybych opravdu byla těhotná a proste mi to test neukázal, abych nepoškodila nějak plod tím, že si dám občas dvojku vína třeba. Není tajemstvím, že spousta žen i s tímhle syndromem donosila a porodila zdravé děti, ale zároveň mě teď momentálně děsí představa, že ani nevim, jestli bych si těhotenství užila, kdybych se jen bála o to, jestli by bylo dítě v pořádku, když mi tělo moc nefunguje. Máte s tímhle některá zkušenost? Testování během tohoto syndromu, nebo obecně těhotenství. Moc díky.:)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1.3.20 16:33

Ahoj, zajdi si k normálnímu doktorovi, nechapu, co to bylo za člověka..pokud ti test neukazuje dvě čárky, tehotna nejsi, sama mam pco a s tím to opravdu nesouvisí..sama jsem tehotenstvi poznala i bez ms..pri pco není problem donisot dítě, ale otěhotnět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.3.20 16:40

PCO se nepotvrzuje jen ultrazvukem, ale hlavně krevním rozborem. V těhotenství nemá vcelku žádný vliv, snad jen je dobré kontrolovat štítnou žlázu. Pokud máš strach, tak víno nepij, dokud se nepotvrdí/nevyvratí těhotenství, každopádně PCO nemá jak ovlivnit HCG, kterým se projevuje gravidita. A najdi si doktora, který o tom něco ví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.3.20 17:06

Dekuju. Mě právě zmátlo, že jsme tam oba viděli to “něco”, ale že je to teda asi min jak devět týdnů, ale následně o mě mluvil jako o sterilní a o dalším cyklu. Jinak mi chce udělat i rozbor krve, co jsem tak pochopila, ale napočítal hodně vajíček, který se hromadily a že jsem asi nikdy neměla ani ovulaci. Ona teda i praktická řekla, že mám nějaký výkyv v hormonech, ale malej a že to určitě těhotenství neovlivní. Ale jasne, není gynekoložka. Jinak teda špinění neustává a pořád mám malinko tlak v podbřišku. Achjo, mám na ty gynekology asi smůlu.:D první mi tvrdil, že mám panenskou blánu i když jsem už sexuálně žila, přejdu k dalšímu, ten zase že nepravidelnost a následnou absenci menstruace mám čistě psychosomatickou a dal se to neřešilo a dal mi vyvolávačku a teď tahle zpráva..:)

• Nahlásit
  • Citovat
6274
1.3.20 17:39

Vůbec nechapu to že viděl něco a je to min než 9 týdnu. Kdybys byla 9 týdnu těhotná viděl by embryo se srdeční akci jak mu mává. Raději změn gynekologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.3.20 19:33
@Anonymní píše:
Dekuju. Mě právě zmátlo, že jsme tam oba viděli to “něco”, ale že je to teda asi min jak devět týdnů, ale následně o mě mluvil jako o sterilní a o dalším cyklu. Jinak mi chce udělat i rozbor krve, co jsem tak pochopila, ale napočítal hodně vajíček, který se hromadily a že jsem asi nikdy neměla ani ovulaci. Ona teda i praktická řekla, že mám nějaký výkyv v hormonech, ale malej a že to určitě těhotenství neovlivní. Ale jasne, není gynekoložka. Jinak teda špinění neustává a pořád mám malinko tlak v podbřišku. Achjo, mám na ty gynekology asi smůlu.:D první mi tvrdil, že mám panenskou blánu i když jsem už sexuálně žila, přejdu k dalšímu, ten zase že nepravidelnost a následnou absenci menstruace mám čistě psychosomatickou a dal se to neřešilo a dal mi vyvolávačku a teď tahle zpráva..:)

I to je dost drsný, hodit diagnózu sterility. Na základě čeho, když ani nezjišťoval, zda doopravdy ovuluješ, jaký máš hormonální profil atd.? Mezi neplodností a PCO není nutně rovnítko, i když to většinou vliv může mít. Jinak, doporučuji si k tomu něco načíst, ideálně zahraniční zdroje, nechat si to potvrdit z krve, včetně hormonů štítné žlázy, a kouknout na alternativy HA, kterou na to gynekologové rádi píšou - bylinky, vitamínové doplňky (vitamín D, inositol) a cvičení (opravdu doporučuji hormonální jógu podle Dinah Rodriguez)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.20 22:32
@DeeSocialWorker píše:
I to je dost drsný, hodit diagnózu sterility. Na základě čeho, když ani nezjišťoval, zda doopravdy ovuluješ, jaký máš hormonální profil atd.? Mezi neplodností a PCO není nutně rovnítko, i když to většinou vliv může mít. Jinak, doporučuji si k tomu něco načíst, ideálně zahraniční zdroje, nechat si to potvrdit z krve, včetně hormonů štítné žlázy, a kouknout na alternativy HA, kterou na to gynekologové rádi píšou - bylinky, vitamínové doplňky (vitamín D, inositol) a cvičení (opravdu doporučuji hormonální jógu podle Dinah Rodriguez)

Já vážně nevim, jsem z toho celkem zoufalá..snažíme se skoro dva roky, testy pořád negativní a už jsem nějak ztratila víru, přestala se na to soustředit a právě přišly nevolnosti, větší prsa a tak dále a říkala jsem si, ze to možná vyjde, ale počkám na gyndu. Je pravda, že zahraniční zdroje jsem nečetla..takže to mám brát tak, že nám to akorát bude trvat dýl? Já jsem právě četla, že je i větší pravděpodobnost potratu a další scénáře, což mě dost vyděsilo. Já teda sportuju tak třikrát čtyřikrát do týdne, ale ne hormonální jógu - je to něco, co někomu opravdu pomohlo? Předpokládám, že to nějak souvisí s uvolňováním svalů panevniho dna? Ale to si muzu zjistit..dekuju ) a jinak jsem akorát zkoušela gynex, ale teda neúspěšně, jinak nic.. moc díky! Snad se nám jednou zadaří, říkám si, že pokud se potvrdí PCO, nepřišlo se na to až tak pozde..)

• Nahlásit
  • Citovat
5.3.20 22:49
@Anonymní píše:
Já vážně nevim, jsem z toho celkem zoufalá..snažíme se skoro dva roky, testy pořád negativní a už jsem nějak ztratila víru, přestala se na to soustředit a právě přišly nevolnosti, větší prsa a tak dále a říkala jsem si, ze to možná vyjde, ale počkám na gyndu. Je pravda, že zahraniční zdroje jsem nečetla..takže to mám brát tak, že nám to akorát bude trvat dýl? Já jsem právě četla, že je i větší pravděpodobnost potratu a další scénáře, což mě dost vyděsilo. Já teda sportuju tak třikrát čtyřikrát do týdne, ale ne hormonální jógu - je to něco, co někomu opravdu pomohlo? Předpokládám, že to nějak souvisí s uvolňováním svalů panevniho dna? Ale to si muzu zjistit..dekuju ) a jinak jsem akorát zkoušela gynex, ale teda neúspěšně, jinak nic.. moc díky! Snad se nám jednou zadaří, říkám si, že pokud se potvrdí PCO, nepřišlo se na to až tak pozde..)

A mas potvrzenou ovulaci od doktora? Zkus si koupit něco s inosistolem, dobra je Fertiprona..vyssi pravděpodobnost potratů nebo ZT je kvůli tomu, ze vajicka nejsou tak kvalitni, bohužel mam taky za sebou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 10:24
@Anonymní píše:

Ono strašně záleží na typu PCO, je jich několik. Podle toho někteří nemají problém s otěhotněním, jiní třeba neovulují, někde může být i to riziko potratu, ale spíš je problém s otěhotněním, pak už je to v poho. Potraty mohou být spojené se skrytou nesnášenlivostí lepku. U mě je to třeba rozvrácený hormonální profil (Štítná žláza, inzulínová resistence, velmi dlouhý a nepravidelný cyklus). Já zkoušela drmek, kontryhel, gynex a nic. Co mi zabralo byla ta jóga (během dvou měsíců jsem měla cyklus 35 dní (do té doby to bylo 21-80), stimuluje právě celý hormonální systém. Dále pak inositol a vitamín D (z totální únavy jsem na běžné energii). Jinak já jsem teď těhotná po IVF (bylo u nás víc problémů), a zcela bez problémů, vajíček jsem měla spoustu a kvalitních. Takže je to hodně specifické, každá si z toho PCO „balíčku“ vytáhne jinou sadu symptomů :wink: každopádně přeju, aby to dobře dopadlo! A kdyby náhodou ne, zajděte rovnou do centra asistované reprodukce, tam vám udělají testy na vše a budete aspoň vědět, na čem jste (a neznamená to, že nutně musíte podstoupit ivf)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 11:10
@DeeSocialWorker píše:
Ono strašně záleží na typu PCO, je jich několik. Podle toho někteří nemají problém s otěhotněním, jiní třeba neovulují, někde může být i to riziko potratu, ale spíš je problém s otěhotněním, pak už je to v poho. Potraty mohou být spojené se skrytou nesnášenlivostí lepku. U mě je to třeba rozvrácený hormonální profil (Štítná žláza, inzulínová resistence, velmi dlouhý a nepravidelný cyklus). Já zkoušela drmek, kontryhel, gynex a nic. Co mi zabralo byla ta jóga (během dvou měsíců jsem měla cyklus 35 dní (do té doby to bylo 21-80), stimuluje právě celý hormonální systém. Dále pak inositol a vitamín D (z totální únavy jsem na běžné energii). Jinak já jsem teď těhotná po IVF (bylo u nás víc problémů), a zcela bez problémů, vajíček jsem měla spoustu a kvalitních. Takže je to hodně specifické, každá si z toho PCO „balíčku“ vytáhne jinou sadu symptomů :wink: každopádně přeju, aby to dobře dopadlo! A kdyby náhodou ne, zajděte rovnou do centra asistované reprodukce, tam vám udělají testy na vše a budete aspoň vědět, na čem jste (a neznamená to, že nutně musíte podstoupit ivf)

Děkuju, zkusím:) centrum asistované reprodukce..gynekolog říkal, že je to asi jedna z posledních možností a nechce předbíhat. Menstruace se stále nedostavila a to jsem čekala tenhle měsíc, že by měla přijít teda:( akorát jsem měla dva dny nezávisle na době malinkÿ množství krve, spis kapicky, bradavky citlivý na dotek, ale samozřejmě poslední test negaivní. Hold musím počkat až to dostanu a po tomhle blázinci skocim k lékaři. Moc všem dekuju za názory, jsem trochu klidnější :))

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.3.20 11:16
@Sl.Kockova píše:
A mas potvrzenou ovulaci od doktora? Zkus si koupit něco s inosistolem, dobra je Fertiprona..vyssi pravděpodobnost potratů nebo ZT je kvůli tomu, ze vajicka nejsou tak kvalitni, bohužel mam taky za sebou..

Nemám, takhle, akorát řekl, že si mysli, že jsem asi nikdy neovulovala, ale nešetřil to nijak ( Předpokládám, že to jde) akorát na ultrazvuku napočítal hromadu vajíček co se neuvolňují. Nicméně mám přijít, jakmile se dostaví cyklus. Já sama jsem ovulaci nikdy nijak nepociťovala, neměla žádný zvýšený hlen a tak, ale nenapadlo mě, že bych jí neměla. Brala jsem to, že by měla probíhat a že třeba nemám nějaký silnější příznaky a proto si toho nevšímám tolik. Teď si říkám, jak jsem mohla být tak hloupá a necvaklo mi to. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama