Syndrom neklidných nohou

135
5.7.06 22:34

syndrom " neklidných nohou"

máte, prosím, některá nějakou radu co na syndrom neklidných nohou funguje? Jsem ve 33. týdnu a tato nepříjmenost mne trápí už asi 2 měsíce. Nejhorší je to večer před spaním, ať jdu spát kdykoliv, vždy trvá cca 2 hodiny než usnu, i když jsem moc unavená.Díky za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2793
5.7.06 22:52

Misicko,
tímto syndromem jsem trpěla při prvním těhotenství.bylo to moc nepříjemné,byla jsem unavená,ale nohy mě neposlouchaly a já tak nemohla usnout.Nezabralo nic,vlastně až porod.
Podruhé mě to naštěstí nepronásledovalo,asi to bylo tím,že jsem se honila za starší dcerkou a večer jsem padala únavou do postele,nohy si daly pokoj.
Myslím,že záleží na tom,jak jsi unavená.Dokud jsem chodila do práce,tak mě to nezlobilo.Až posledních 9 týdnů jsem se doslova válela doma(byl podzim) a to mě nohy,povory,začaly zlobit :evil:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
5.7.06 23:05

Ahoj, u nás to trápilo /netěhotnou / babičku. Pomáhaly masáže, chladivé obklady, ale hlavně Rivotril /lék ze skupiny benzodiazepinů, což v těhotenství asi není to pravé/. Dále se doporučují léky s železem a hořčíkem. Já jsem měla podobné obtíže v pubertě, to se ještě o syndromu nic nevědělo a nějak to samo odeznělo. Ale je to opravdu dost nepříjemný, tak přeji, ať to brzy přejde. L.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
6.7.06 13:44

Mysicko - o tom jsem nikdy neslyšela - můžeš to popsat???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
6.7.06 13:51

Je to takové to, že nevydržíš v klidu sedět, máš nutkavou potřebu s nohama hýbat a tak třeba i hodinu podupuješ? Tak tím trpím od základní školy, nejvíc to bylo v době, kdy jsem seděla (škola, práce), teď je to lepší. Nic na to nemám, prostě si pořád podupávám…mám to spojené s neklidem v kříži a ten mě trápí víc.
Je možné, že to je tím, že mam v těch místech špatnou páteř…možná nějaké cviky?
G

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
7.7.06 12:51

když si večer jdu lehnut, ať jsem sebe víc unavená, tak asi 15 minut po tom co si lehnu začnu mít " potřebu" hýbat s nohama, jakoby mi v nich cukalo a nenechá mě to usnout. Tak vstanu, osprchuji nohy studenou vodou, namasíruji alpou a potom chodím 10 minut po pokoji střídavě po špičkách a normálně. Je to šílený. Někdy je to lepší a hend po téhle proceduře se mi podaří usnout, jindy nezabare nic a i když jdu spát kolem 23.00 tak usnu až ve 3 hod. Možná na to opravdu bude mít vliv ta únava, když jse chodila do práce, tak jsem nic nestíhala a usínala jsem v pololeže už ve 20.00 hod. Někde jsem četla, že jeto problém hlavně 3. trimestru. Je fakt, že teď už ale nic moc únavného dělat nemůžu, mám 13 kg navíc, i když jsem původně měla 54 kg, je to dost znát a nedovedu si přestavit, že chodím v tomhle vedru do práce. Asi budu muset doufat, že to po porodu přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
22.7.06 11:19

Ahojky. Tak já jsem měla při prvním těhu to samé a je to vážně strašně nepříjemné. Začalo to někdy po půlce těhu a vždy večer, když jsem si lehla k televizi nebo do postele, tak do pár minut začlo peklo…Dělat se s tím nic nedá, někdo to v těhu prostě má. V těhotenství je ovlivněn tzv.extrapyramidální systém v mozku, který to způsobuje. Můžu Tě jen uklidnit, že dnem porodu to zmizlo! Ted jsem těhu po druhé a už občas mám takové náznaky a to jsem teprve v 16.tt. Tak se opatruj a vydržať! Verča

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1666
22.7.06 20:01

Ahojky.

Tak já tím trpím a nejen v těhotenství :cry: Kamarádky maminka(lékárnice) mi na to doporučila tablety Magnachet(asi je to špatně napsáno). Bývá to z nedostatku hořčíku. Mě to zabralo. Pomohlo mi to celkově na unavené nohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
25.7.06 18:08

ahoj,

s tím mám taky bohužel zkušenost z těhotenství. nemyslím si že by to u mě bylo z nedostatku hořčíku, protože hořčíkem sem se fakt dopovala. bylo to fakt příšerný, sice je to jenom nepříjemnost, ale celý noci sem kvůli tomu nespala a den před porodem, teda noc, když sem si měla odpočinout, tak sem kvůli těm nohám vůbec neusnula a pak sem byla úplně vyflusnutá. vůbec nevím, co bych poradila, mně na to nepomohlo nic. já jenom, že v tom nejsti sama

Bibina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
26.7.06 17:09

díky moc Bibino a po porodu to přešlo? Kdybych tím měla trpět po zbytek života, tak si jdu asi hodit provaz..............

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
26.7.06 17:18

Ahoj, tak to mi diagnostikovali asi 5 dní po tom, co jsem zjistila, že jsem těhotná. Myslím, že jsem to neměla tak moc,protože jen večer v posteli mi trochu v nohou škubalo a brněly mě. Když mi Dr na to chtěla, tak mohla jen takovou vodičku, kterou namixujou v lékárně a je to myslím Menthol - glycerinový líh. Nevím, jestli mi to pomohlo, ale po týdnu mazání nic. Nic jinýho mi neurolog nechtěl v těhu napsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
27.7.06 21:04

Ahoj..

Tak jestli to je to, co psala Gabinka, tak to mám také už od základky. Prostě si podupávám nebo poklepávám buď jednou nebo oběma nohama. Žádný zdravotní problémy nemám, tak nevím čím to, spíš potřebuji hodně pohybu a tím vybijím přebytečnou energii..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
7.8.06 19:30

misicko: musím říct, že po těhu to bohudíky přešlo. Někdo na to ještě radil studenou sprchu na nohy. Mně to nepomohlo, ale zkus to. :lol:

Bibina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
7.8.06 19:44

Čau holky,
tak s neklidnýma nohama si taky prožívám své. Poprvé mě to chytlo někdy v půlce těhotenství, za pár dní mám termín porodu a pořád se mě to drží, ikdyž ne každý den. Mně na to zabíralo jediné. Jít si lehnout, opřít si nohy vysoko o stěnu a nechat je odkrvit. A to se vždycky modlím, abych co nejrychleji usnula. Bohužel, žádná studená sprcha ani masáže na ty moje nohy neplatily. Celé těhotenství beru magnézium a stejně je mi to k ničemu. V prvním těhotenství jsem tyto problémy vůbec neměla. Doufám, že to po porodu zmizí, protože někdy je to tak šílené, že bych lezla i po stěnách. Takže jsem vám vlastně vůbec neporadila. Martina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
7.8.06 19:45

Čau holky,
tak s neklidnýma nohama si taky prožívám své. Poprvé mě to chytlo někdy v půlce těhotenství, za pár dní mám termín porodu a pořád se mě to drží, ikdyž ne každý den. Mně na to zabíralo jediné. Jít si lehnout, opřít si nohy vysoko o stěnu a nechat je odkrvit. A to se vždycky modlím, abych co nejrychleji usnula. Bohužel, žádná studená sprcha ani masáže na ty moje nohy neplatily. Celé těhotenství beru magnézium a stejně je mi to k ničemu. V prvním těhotenství jsem tyto problémy vůbec neměla. Doufám, že to po porodu zmizí, protože někdy je to tak šílené, že bych lezla i po stěnách. Takže jsem vám vlastně vůbec neporadila. Martina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat