Syndrom třeseneho dítěte?! Mám mít obavy?

Anonymní
24.10.20 08:13

Syndrom třeseneho dítěte?! Mám mít obavy?

Zdravím, mám takový dotaz. Mám doma 2 měsíčního chlapečka. Bohužel jsme si ho naučili tak, že usíná v zavinovacce v náručí a musím s ním houpat. No, včera jsme se s manželem trochu pohádali… houpal ho totiž on a to zepředu dozadu a podle mě docela dost (občas to tak dela). Řekla jsem mu, že se mi to nelíbí a že mi připadá, že s ním houpe moc a že mám strach, aby mu tím nějak nepoškodil mozecek (o syndromu tresouciho dítěte jsem mu nic nerikala). No, dal mi jasne najevo, že si myslí, že jsem úplně blbá (neřekl to) a urazil se, že teda na něj radši nebude sahat. Stejně tak když jsme párkrát byli na procházce s kočárkem - kolikrat třeba prudce přejel přes kořeny nebo dlažební kostky a měl desnou srandu z toho, jak to s malým haze :zed: (Bylo to asi jen dvakrát). Jinak musím zmínit, že to je jinak skvelej a moc rozumnej chlap a malýho moc miluje. Tak nevím, jestli jsem opravdu až přehnaně úzkostliva nebo to s ním mám znova řešit :nevim: Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28291
24.10.20 08:26

S dvouměsíčním miminem bych rallye přes kořeny se smíchem neprovozovala. Manželovo první, že? Nějak rozumně a v klidu bych mu řekla, že s miminkem se takhle nehází. Že z toho nic nemá. Ukázala bych mu třeba Něžnou náruč rodičů od Kiedroňové. Až bude dítě starší, ještě se s ním vyblbne. Teď bych ho taky krotila. Ale jestli je chlap bl. b a má tě za hysterku, tak to půjde těžko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
24.10.20 08:32

Chapu, ze mas obavy. Pokud se dite i pres manzelovy excesy projevuje standardne-reaguje na podnety, usmiva se, hystericjy bezduvodne nebreci, tak je v poradku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23692
24.10.20 08:33

Tak když nevíme, jak moc to s ním opravdu háže, tak těžko můžem říct jestli to přeháníš ty nebo on. Každopádně ať budete oba v Klidu, tak mu můžeš říct, že doktorka to prudké chování a ježdění v kočárku nedoporučuje, že to není tvůj vymysl ani nic vycteneho z internetu. Že je nesmysl, aby už na něj nesahal, ale že musí opatrně… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28353
24.10.20 08:34

No, rekni mu to, ale o syndromy tady nejde, to mu nerikej, jinak budes fakt za hysterku. Muzes rict, ze kdyz s nim bude takhle hazet, tak bude blbej po nem :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2266
24.10.20 08:46

Syndrom třeseného dítěte je něco úplně jiného, ale vysvětli mi, proč s ním pořád houpáte, klepete a kvrdláte? Do budoucna nebudete dělat nic jiného, napadlo tě to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13577
24.10.20 09:04

Mala pravdepodobnost, že by se mu tohle stalo. Těžko říct, mozna jsi až prilis hystericka.. Ale opatrny by mel být!!
Jestli se smeje, ze male mimco lita v kočárku (coz mi prijde divne, ted kdyz je zima, mate urcite zavinovacku, nebo deky, fusak) tak je, promin, debil. Ale znam spousty takovych, treba muj švagr, byl schopnej se smat i sve dceri, kdyz ji babicka ostrihala na kratko kvuli vsim :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12724
24.10.20 09:21

V zavinovacce se mu urcite nic nestane, ten sydrom nastava, pokud by litala hlavicka na volno. V tom kocaru tezko rict, ale kor v zime je nejspis taky v mekkem. Opatrnost je na miste, ale hystercit nemusis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4485
24.10.20 10:52

Syndrom třeseného dítěte asi nehrozí… za to že se zblázníš z uspávání, huštáni, kolíbaní to hrozí určitě. Nauč si ho usínat třeba u prsa, nebo jen tak že si lehneš. Pletete si na sebe bič. Já neuspávala vůbec, šup do postýlky a spát. I se to dceři nelíbilo…tak si poplakala /(nenechala jsem řvát dlouho, max. minutu a šla jsem tam a tak… měli jsme trošku boj ve 3m, dva tři dny a zase ok) Ale nyní má čtyři roky a stále usíná sama a já mám večer klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
24.10.20 10:59

Shaking baby syndrom je trochu něco jiného, neboj. V kočárku by to s ním házet nemělo. Držíte mu u houpání hlavičku?
Dcera taky usne jedině u mě a nemám pocit, že bych si na sebe pletla bič ;)
Někdy to tak chlapi mají, že se s miminkem tolik neparou, jako mámy. Můj partner si myslí, že naši sedmiměsíční může otáčet hlavou vzhůru :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4485
24.10.20 11:33
@Mediula píše:
Shaking baby syndrom je trochu něco jiného, neboj. V kočárku by to s ním házet nemělo. Držíte mu u houpání hlavičku?
Dcera taky usne jedině u mě a nemám pocit, že bych si na sebe pletla bič ;)
Někdy to tak chlapi mají, že se s miminkem tolik neparou, jako mámy. Můj partner si myslí, že naši sedmiměsíční může otáčet hlavou vzhůru :roll:

Jedině u tebe… ale houpeš, huštáš??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
24.10.20 12:07

Mozna mu naopak o tom syndromu rekni - muj manzel delal taky trosku s chlapeckem vylomeniny a me moc neposlouchal a pak kdyz nasel tohle tema, okamzite se zklidnil. Miminka jsou sice trochu gumova, ale taky malinka a krehka, musi se s tim pocitat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 12:58

Moc děkuju za odpovědi. Asi jsem fakt zbytečně moc hysterická. Zároveň to ale stejně budu korigovat, protože ac můj muž je opravdu bajecnej, tak je ten typ, co bude s malým hodně divocit :roll: A už teď se děsím toho, až přijde období kdy s ním bude házet do vzduchu a otáčet hlavou vzhůru :roll: :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama