Syndrom vyhoření - agrese, zlost ve vztahu

7
18.7.19 08:51

syndrom vyhoření - "agrese", zlost ve vztahu... ?

Ahoj, chtěla bych se zeptat na jeden příznak syndromu vyhoření. Právě, jestli to je vůbec jeden z příznaků…
Partner syndrom vyhoření má. Má všechny příznaky, ale říká mi právě v tom stavu i věci, které si prostě nejde nebrat osobně a já už nevím, jestli to myslí vážně, nebo to říká prostě jen přitom syndromu, dokud ho to zase neprejde… Rika mi, ze je prazdna schranka, nema zadny elan apod… to chapu. Ale on mi rekne i to, ze aktualne proste nic neciti a nechce vztah… :zed: no a kdyz ho to prejde, tak zase uplny opak: miluju te apod… Mate to tak nektera taky? Ja bych proste potrebovala poradit s tim, jestli tyhle reci mam proste ignorovat a nebrat si to osobne, protoze to proste zase prejde a nebo si to osobne brat a dal a dal si vtloukat do hlavy, ze o vztahu pochybuje… :zed: ma to „jen“, kdyz se zase projevi vyhoreni. Ale je to proste narocny pro me zvladat :) jinak mame klasicky moc hezky vztah :) ale pri tom stavu jde vsechno stranou :zed: Vsem dekuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
13976
18.7.19 09:18

Nebrat si to osobně, ale také to neignorovat. Je potřeba aby se začal učit dělat si ve své psychice pořádek a to za pomoci průvodce- odborníka. Tedy v psychoterapii.

V okamžiku, kdy zase z nějakého důvodu začne vyšilovat, tak mu opakovat:

„Ano, máš to složité, protože je těžké zvládat úzkostně depresviní stavy. To co na to pomáhá je psychoterapie a je potřeba diagnostika u psychiatra aby, určitl, jak moc je rozhozená chemie v mozku a jestli potřebuješ léky. Chápu, že ti je zle, ale svým chováním mi ubližuješ. Prosím - začni svoje stavy léčit - v psychoterapii.“

Nic moc jiného, nerozvíjet žádné teorie, nenahrávat symptomům v nesmyslných debatách. Prostě je to něco jako horečka, psychoterapie je takový komplikovaný a pomalu působící paralen.

Pokud by chtěl vést nějaké nesmyslné debaty na téma, že nic takového jako psychoterapie nepotřebuje, tak mu předlož tuhle knihu a debatu utni.

https://www.kosmas.cz/…mu-vyhoreni/

Když to shrnu - jakmile zase začne a tobě dojde, že je to „záchvat“, tak to

1. pojmenovat a ověřitl, jestli to tak je - " Připadá mi, že už je zase špatně a jsi utopený v úzkosti a depresi, vnímám to spránvě? "

2. Posléze vyjádřit pochopení: „musí to být těžké a náročné“, či něco takového.

3. popsat tvoje popisy vyplívající z jeho chování: „To že si potřebuješ ulevit tím, že mi vykládáš o tom, jak je všechno špatně a já jsem špatně mi ubližje, zraňuje mě to a znejisťuje. Nepřipadá mi, že tobě by to pomáhalo cítit se lépe a já se přitom rozhodně cítím hůře.“

4. připomenout že tedy jedinné efektivní řešené úzkostných depresivních stavů je psychoterapie, případně podpořený léky a jasně oznámit, že prostě debat na téma všechno je v perdeli a všichni tady umřeme prostě nepovedeš.

Respektive máš plné právo požadovat - buď se budeš učit zvládat svoje stavy a nebo spolu prostě nebudeme, protože mi ubližuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
18.7.19 09:47

Najdi si někoho vyrovnanýho. S tímhle se budeš akorát trápit :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
18.7.19 10:56

Moc dekuju. :srdce: To mi pomohlo a zodpovedelo to, co jsem potrebovala. Prave ja jak z toho byla pokazdy spatna a osobne jsem si to brala a pak jsem premyslela/premyslim, ze se mnou uz byt nechce, ma jinou apod., tak nemam uz skoro zadne sebevedomi a chovam se presne tak, jak bych nemela. Sceny, hadky a nesmyslne debaty, zpravy… on chce strasne komunikovat po zpravach vzdycky a je to jen horsi. To utnu :) Dozvim se z nich take veci, ktere clovek nechce slyset. Jeste jsem z toho zacala byt zarliva, takze ve vsem vidim jinou a to nam a tim stavum taky nepridava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
18.7.19 10:58

@bosackamb Není to jednoduché a ublizuje to, ale ja to nechci vzdat a chci se s tim zkusit alespon naucit pracovat. Kdyz to nepujde, tak je konec nevyhnutelny :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
18.7.19 10:58

@Ou Moc dekuju. :srdce: To mi pomohlo a zodpovedelo to, co jsem potrebovala. Prave ja jak z toho byla pokazdy spatna a osobne jsem si to brala a pak jsem premyslela/premyslim, ze se mnou uz byt nechce, ma jinou apod., tak nemam uz skoro zadne sebevedomi a chovam se presne tak, jak bych nemela. Sceny, hadky a nesmyslne debaty, zpravy… on chce strasne komunikovat po zpravach vzdycky a je to jen horsi. To utnu :) Dozvim se z nich take veci, ktere clovek nechce slyset. Jeste jsem z toho zacala byt zarliva, takze ve vsem vidim jinou a to nam a tim stavum taky nepridava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
20.7.19 11:52

@Gippy a jak to má partner s prací? Je nějaká možnost změnit ji, nebo alespoň ubrat služby? Tlak a podmínky v práci se do soukromí promítají hodně a změna dokáže psychice výrazně pomoci (pokud se jedná o vyhoření a ne a nějaký jiný problém, to už je ale na odborníkovi)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
22.7.19 08:10

@Felici Zdravím :) přítel pracuje s lidmi hodně a je pravda, ze je z ni rozpacity a nastvany kolikrat. Akorat hodne veci dusi, nerika…takze mi nejak nenapadlo, ze je to pro nej az takovy tlak. Myslela jsem si, ze je spokojeny a podle meho i je. Ale nekdy proste staci v praci nejaka vymena nazoru a zacne to podle meho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
25.7.19 13:27
@Gippy píše:
@Felici Zdravím :) přítel pracuje s lidmi hodně a je pravda, ze je z ni rozpacity a nastvany kolikrat. Akorat hodne veci dusi, nerika…takze mi nejak nenapadlo, ze je to pro nej az takovy tlak. Myslela jsem si, ze je spokojeny a podle meho i je. Ale nekdy proste staci v praci nejaka vymena nazoru a zacne to podle meho…

ahoj tak přesně tohle má přítel…jsme spolu přes 7 let, ale poslední rok je to prostě hodně divný,…přesně jak jste to popisovala, normální, pak je divný, zlý atd…a můžou za to problémy v práci, kde je na něho toho až moc, mě nic pořádně neřekl, pohádal se se šéfem atd. tak zašel ke svému doktoru, a ten to hned poznal…jde na konzultaci k psychologovi…já jsem hlavně ráda, že mi to řekl…protože jsem toho už měla dost, a už vím s čím bojuje a já mu v tom můžu pomoc…případně změní práci, za úplně jinou-peníze nejsou vše :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.19 13:33

Manzel mel podobne reci a krizi. No ted prednedavnem jsem zjistila proc, problemy a psychicka sikana v praci, nechtel mi to rikat, protoze jsem resila jine dulezite veci u sebe a ono to s jeho praci souviselo a bal se, ze kdyz se ozve on u sebe v praci, tak ho vyrazi a me nahodou taky a budeme bez prace oba.
Ted se me problemy vyresily. Mu se ulevilo, rekl mi pravdu a ma je ted na haku a je mnohem spokojenejsi a zase po dlouhe dobe normalni. Muze ted dat klidne vypoved, me to uz neohrozi.

• Citovat
  • Nahlásit
131
25.7.19 15:45

Přesně ti chlapi, to v sobě tutlaj, že se něco děje v práci-nápor, děsný požadavky apod…a pak to odnáší okolí, já taky koukala jako puk…to jeho blablabla..páté přes deváté, že ho bolí hlava, stejně chcípne atd…negativa, snaží se všem pomoc to jo…pak otočí, že ho jenom využíváme a zase otočí, že mě miluje…prostě někdy je to na palici…co je z toho „pravda“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
26.7.19 07:55

@růžička12 Ty kraso, tak to naprosto sedi :zed: mam velky problem si to nebrat osobne a verit tomu, ze mi miluje, kdyz dalsi tyden nechce vztah apod… Co je z toho pravda by mi taky zajimalo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
26.7.19 18:21

@Gippy no právě…já taky koukala, co říká…u psychologa se vykecal, hned se mu ulevilo, musejí pak změnit v práci jak a co…prostě neumí říkat ne…a je toho na něho moc…doma rodiče atd…tak snad se to zlepší, akorát se divím, že na to nepřišel dřív, že se něco děje…já ho fakt měla chvílemi plný zuby a „těšila se“ až odjede pracovně mimo…prostě takový divný…a že mě nepotřebuje atd atd :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Haňule074
28.7.19 11:48

Vyhoření se dá zbavit, jsou na to studie… základ je vědět, s čím bojujete. Třeba zde je více info: https://www.worktest.cz/…ednom-miste/. Pak už jde pouze o to pomoci mu s tím bojem.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama