Syndrom vyhoření, deprese - manžel

15
26.5.21 15:07

Syndrom vyhoření, deprese - manžel

Krásný den,
manžel má časté výkyvy nálad. Je to dost často k nevydržení. Přijde mi, že úplně vyhořel. Nechce si nic takového připustit, vše je přeci ok a já bych nic takového neměla podle něj vnímat, protože mě se to netýká. Samozřejmě, že týká včetně našeho syna. Probudí se a je bez nálady, prakticky žádný úsměv, ztráta chuti k sexu, podrážděný, z ničeho radost, uzavřený… Sedí na telefonu či psku a hraje. Nemyslím si, že je tam jiná žena. I kdyby si s nějakou psal nemá šanci se s ní vidět takže toto bych ani neřešila. Má naloženo extrémně hodně práce (fyzicky) a myslím si, že už to jednoduše nedává. Má pocit, že nám nic nezajistil, že není dostatečně dobrý atd.. Nechce jít k psycholožce, protože toto by si zasloužilo již terapii. Práci teď o něco omezil, ale přesto není taková ta chuť do života, sexu.. Je výbušný, ale ne tedy nijak fyzicky, že by uhodil. To ne.. straní se, netráví s námi čas.. Dost mě to mrzí. Snažím se pomoci, podporuji ho.. Pak jsou dny, kdy je jak vyměněný, usměje se, proběhne i sex, pohladí mě, je příjemný.. Já se omlouvám potřebovala jsem to ze sebe nějak ventilovat. Nevím jaký bude dnes, zítra… Nevím jak pomoci. Terapie no.. Řekne, že je v pohodě, že pomoc nepotřebuje a že nebude o svém životě mluvit s někým…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12865
26.5.21 15:12

Pomahat a podporovat v dobe, kdy se chova jako morous, neni myslim vubec na miste. Jak jinak chces, aby mu docvaklo, ze je neco spatne…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
26.5.21 15:26

@Lucie_Sx no to bude asi má chyba. Snažím se všechno zachraňovat.. Dávat dohromady. On je protivný a já se snažím usmívat, skákat okolo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2126
26.5.21 15:33

@Markitkka to je chyba. Rychleji by mu došlo, že se chová špatně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
26.5.21 15:40

@123Soňa ale už jsem se taky snažila o to, že jakoby neexistuji.. On proste vydrží.. Ale asi by bylo zajímavé vydržet dva týdny třeba.. Což se mi nikdy nepovedlo. Napadá mě myšlenka, odejít? Jasně nechce se mi, ale vnitřně cítím jak to nezvládám. Není to zlý člověk právě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2126
26.5.21 15:44

Musíš s ním o tom stále mluvit. Ale tak, aby pochopil, že o tebe může přijít, že tě to ničí…
Jak je starý on, ty a jak máte velké děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
26.5.21 16:11

@123Soňa mně je 33 jemu 36 syn 7 let. Já s ním o tom mluvím, uvědomuje si to riziko. Bohužel si však nedokáže problém připustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 20:22

Nedávno jsem měla taky těžké období, byla jsem několikrát u psychologa, ale bohužel mi to stejně nepomohlo a pak mi manžel dal tablety-doplněk stravy s třezalkou, nevím jestli můžu psát název abych nedělala reklamu… Brala jsem je večer protože to způsobuje únavu, ale nějak mi to nepřišlo, byla sem spíš vyčerpaná z té psychiky. Asi po 14 dnech už sem na tom byla líp a brala jsem je asi 2 měsíce a pak sem si myslela že už je nepotřebuji a zase se mi stavy vrátili, tak sem asi měsíc zkoušela zvládnout sama, ale pak jsem je začala brát znova a brala jsem je 4 měsíce, to je maximální doba, pak se musí na měsíc vysadit no a už sem je pak nebrala, protože se cítím v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat