Syndrom vyhoření - jak to zvládnout?

Anonymní
8.2.21 14:27

Syndrom vyhoreni jak to zvladnout

Dobrý den, máte prosím nějaké rady nebo tipy? Moje psycholožka bohužel může až v květnu.
Děkuji předem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5325
8.2.21 14:51

Pokud možno vezmi si volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
8.2.21 15:31

Mně pomáhá procházka a pokud chceš úplně vypnout, tak si dej větší dálku. Dostaň se do stavu, kdy se začneš soustředit jen na dělání kroků. Za mě je to nejlepší způsob, jak si dokonale pročistit hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 18:20

Myslim, že na syndrom vyhoření procházka nepomůže…rok jsem s tim bojovala v práci a teď v době korony jsem dala výpověď…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 18:42

Děkuju všem za rady.Ja už hledám jinou praci, ale bohužel se nedaří, teď ne práce málo. Tahle práce je za skvělý peníze, jedná se o práci u pasu a není to ani tak fyzicky náročné jako psychicky. K tomu všemu mě zaučuje paní, která je hodně přísná a dost mi hubuje.Je to těžké se to naučit a moc mi nepřidává, že dostávám pořád ceres.Jsem nonstop v uzkostech a stresu, jen si vzpomenu na práci tak je mi hrozně. Jsem tu teprve krátce a říkám siy že se to třeba zlepsi, ale představa že tam budu muset chodit je pro mě hrozná. Ztratila jsem veškerou motivaci a zájem.

• Citovat
  • Nahlásit
4163
8.2.21 18:54
@Anonymní píše:
Děkuju všem za rady.Ja už hledám jinou praci, ale bohužel se nedaří, teď ne práce málo. Tahle práce je za skvělý peníze, jedná se o práci u pasu a není to ani tak fyzicky náročné jako psychicky. K tomu všemu mě zaučuje paní, která je hodně přísná a dost mi hubuje.Je to těžké se to naučit a moc mi nepřidává, že dostávám pořád ceres.Jsem nonstop v uzkostech a stresu, jen si vzpomenu na práci tak je mi hrozně. Jsem tu teprve krátce a říkám siy že se to třeba zlepsi, ale představa že tam budu muset chodit je pro mě hrozná. Ztratila jsem veškerou motivaci a zájem.

Vy jste vyhořelá už v zácviku? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 18:56

@akavi no právě 😞

• Citovat
  • Nahlásit
4163
8.2.21 18:58
@Anonymní píše:
@akavi no právě 😞

To mi jako vyhoření moc nepřijde. Spíš asi máte sklony k úzkostem a ta práce Vám prostě nesedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 19:11

@akavi Tak možná máte pravdu,,s úzkostmi se léčím, ale dlouho jsem byla v pohodě a nástupy do nové práce mě nikdy nestresovali, ale zřejmě tam sehrálo roli více faktorů, které mi nesedli.Je to hodně stresová práce. Nejhorsi je, že nemůžu nic jiného zatím najít, práce je málo a musím tu zůstat zatím

• Citovat
  • Nahlásit
569
8.2.21 21:17

Podle mě je toho na tebe moc, než že bys byla vyhořelá. Zkus si zjistit, co konkrétně tě v práci stresuje? Třeba jsou to nějaké konkrétní činnosti, které můžeš praxí zlepšit.
Zkusila bych i něco na stres, dechová cvičení, pár cviku z jógy, meditace. Nemusí to být nic extra, opravdu jen základní věci, co najdeš na netu. To zabere sice během pár týdnů, ale lepší, než nedělat nic. I ty procházky by mohly pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 21:25

@Amassakoul děkuju moc za rady, už jsem si stáhla dechova cvičení a můžu říct, že se mi trošku ulevilo Je pravda, že je toho na mě moc.Neni moc co dělát, jsem pořád doma, bydlím sama a nahrnulo se toho najednou moc.Me asi nejvíc stresuje ta zodpovědnost, bojim se, že něco pokazim 😟

• Citovat
  • Nahlásit
348
8.2.21 21:31

Na burnout syndrom to uplne nevypada, ale mozna je toho na Vas moc a potrebujete zacit na nizzsi pozici bez zodpovednosti. Vim, ze se ted prace tezko hleda, ale pokud z ni mate takove silne negativni pocity, tak je snad lepsi byt na UP, nez najdete jinou…Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2335
8.2.21 21:33

Pokud by to bylo vyhoření tak opravdu dlouhý odpočinek ale v řádu měsíců a mimo domov.. pro většinu lidí nereálné..
Pak antidepresiva..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 21:47

Děkuji všem za váš čas a reakce. Chtela jsem to řešit neprodleně a proto jsem hned volala psycholožce, ale mohla až v květnu. Myslela jsem, že z toho zešílím. Dneska mě to úplně chytlo a teď už je to lepší. Diky za podporu

• Citovat
  • Nahlásit
569
9.2.21 00:41
@Anonymní píše:
@Amassakoul děkuju moc za rady, už jsem si stáhla dechova cvičení a můžu říct, že se mi trošku ulevilo Je pravda, že je toho na mě moc.Neni moc co dělát, jsem pořád doma, bydlím sama a nahrnulo se toho najednou moc.Me asi nejvíc stresuje ta zodpovědnost, bojim se, že něco pokazim 😟

Není zač. Kdyby bylo nejhůř, tak existují i krizové linky pro dospělé.
Tak to držím palce, ať to dobře zvládneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat