Syndrom vyhoření, úzkostná porucha, deprese - co dál

Napsat příspěvek
Velikost písma:
33332
11.5.20 09:39
@Anonymní píše:
@Lana25 Já právě ty roky mám Citalopram a ani nevím, že ho beru, když je třeba na podzim hůř, tak jsme navýšili a jinak malou dávku.. No a jak jsem ten propad, tak mi loni dala Agomelatin a ten ne zabral vuuubec, ztracený čas.. Pak ten Brintellix, jak píšeš nekd líp, někdy hůř, ale já po něm byla taková hrozně oploštělá, nebo nevím, jak to napsat, taková mimo.. On by to vůbec dělat neměl, naopak.. Každý jsme prostě jiný. Já se dost bojím Lexaurinu a jiných bzd, ale někdy jsou potřeba. A to je ono, mě třeba Lexaurin jakoby nakopne a když si ho vezme kolegyně, tak je celý den mrtvá.. Každý tělo je jiný :)

Ty brďo, aha, takže bereš taky delší dobu. Ja myslela, že krátce. Ten Agomelatin, to je AD? To zní spíš jako doplněk stravy :oops: Já jsem po brintellixu jak certík v krabičce :roll: :mrgreen: Ale přisuzuju to i vysazovaní toho mirtazapinu. Ale pozitivní efekt, aspoň částečnej asi trochu pociťuju :think: Na elicee jsem byla furt nervní, musela jsem něco pořád dělat a furt taková neklidná, úzkostlivá :roll: Já mám na uklidnění Rivotril, Lexaurin jsem nezkoušela. Třeba neurol mi nic nedělal, musela bych ho sníst hodně aby měl efekt. :roll: A ty se léčíš s úzkostně depresivní poruchou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 10:12

Jojo, je to AD, je to nějaký novější, prý jiný účinek, ale na mě fakt vůbec neměl efekt, ani NÚ.. prostě nic. Já měla velkou depresi před 10ti lety, pak byl klid, ale když jsem léky vysadila, tak se jakoby vracela úzkost, dřív jsem s tím, že beru léky hrozně bojovala, ale už to beru tak, že kazdej má něco.. Vím o hodně lidech, co to berou a vůbec bych neřekla, že mají nějaký problémy s psychikou. Já podle MUDr. neumim přijmout, že je to prostě nemoc a ne vždy jsem happy a pak se hrozně borim do toho, co zvládnu normálně a co, když mi není akorát..Certik v krabičce?? Jako, že jsi tak nabitá energií??

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 10:13

Co ten Jirka, že se vůbec neozval???

• Citovat
  • Nahlásit
33332
11.5.20 10:18
@Anonymní píše:
Jojo, je to AD, je to nějaký novější, prý jiný účinek, ale na mě fakt vůbec neměl efekt, ani NÚ.. prostě nic. Já měla velkou depresi před 10ti lety, pak byl klid, ale když jsem léky vysadila, tak se jakoby vracela úzkost, dřív jsem s tím, že beru léky hrozně bojovala, ale už to beru tak, že kazdej má něco.. Vím o hodně lidech, co to berou a vůbec bych neřekla, že mají nějaký problémy s psychikou. Já podle MUDr. neumim přijmout, že je to prostě nemoc a ne vždy jsem happy a pak se hrozně borim do toho, co zvládnu normálně a co, když mi není akorát..Certik v krabičce?? Jako, že jsi tak nabitá energií??

nene, že jsem vznětlivá :roll: a nedokážu zadržet co mám na jazyku, všechno ze mě vylítne :roll: Hrozný. :nevim:
S tím, že se bortíš kdyžš máš špatnej den, to znam. Mám to taky. A pořad si říkám, sakra proč je mi zase takhle? :roll: A pitvám to. Tak jen máme prostě někdy blbej den no, to mají všichni. Myslím, že to je zaviněno tlakem na lidi celkově, že musíme byt výkoní a běda jak ne a že duševní nemoce jsou pořád stiga tomu taky neprospívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 18:33

Ahoj Jirko, tak jak je? Nějaký posun k lepšímu? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
4178
13.5.20 16:41

Ahoj Jirko, čtu si vaši diskuzi a soucitim s tebou, jsem ode dneška v Bohnicích a je mi taky zle. Ale v Písku je to prý super. Tady je hrozná nuda, jsem tu od rána a už teď nevím, co dělat, tak jsem pořád na kurarne. Drž se a vy všichni také. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
17.5.20 12:43

Ahoj, tak píší po nějaké době. Zatím poctivě beru léky a snažím se odpočívat. Ale moc mi to nejde, porad mě ovládá taková slupka té úzkosti a strachu z budoucnosti. Nejradši jsem sám na pokoji.
Doktoři mi říkají, ze jsem to hodně prepisknul a ze to bude chtít hodně času.
Já jsem ale takový netrpělivý a jsem porad zoufalý, ze se to nelepší. Mám občasné myšlenky na sebevraždou. Tak nevím, jestli to mám říci těm doktorum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33332
17.5.20 12:48
@JirkaHr píše:
Ahoj, tak píší po nějaké době. Zatím poctivě beru léky a snažím se odpočívat. Ale moc mi to nejde, porad mě ovládá taková slupka té úzkosti a strachu z budoucnosti. Nejradši jsem sám na pokoji.
Já jsem ale takový netrpělivý a jsem porad zoufalý, ze se to nelepší. Mám občasné myšlenky na sebevraždou. Tak nevím, jestli to mám říci těm doktorum.

Jirko určitě jim to řekni, teď nevidíš naději nebo hezkou budoucnost, ale to přijde. Vše se zlepší a bude ti líp. Chce to fakt čas. Je to klišé, já vím, ale je to tak. Pokud ti nejde odpočívát, tak se něčím zaměstnej, čímkoliv to jen jde. Nemůžeš tam třeba s něčím pomahat? Zahradničit? Pokud je to to, co teď potřebuješ aby ti bylo líp, nebo se ti aspoň malinko ulevilo. Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.20 12:51
@JirkaHr píše:

Určitě jim to řekni. Jak ti mohou účinně pomoci, když nevědí zásadní věci? Kdyby tě bolelo břicho, tak to také lékaři řekneš. Jinak by léčil třeba nohu. A nijak ti ta léčba nepomůže a nemůže pomoci, když neřekneš skutečný stav, jak se cítíš.

• Citovat
  • Nahlásit
73
17.5.20 13:02

Ok, díky za podporu, zítra jim to řeknu.
Já jsem byl vždycky takový aktivní a porad přemýšlím a ptám se jich co bych měl dělat, aby se to zlepšilo. Abych se přiznal, tak jsem asi rad, ze jsem teď tady zavřeny sám od okolního světa. Vůbec si nedovedu teď představit návrat zpět do normálního života.
Je tady jeden chlapík, který se take zhroutil z práce už před lety a je již v plném invalidním důchodu. Tak to mi moc nepridava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.20 13:30
@JirkaHr píše:
Ok, díky za podporu, zítra jim to řeknu.
Já jsem byl vždycky takový aktivní a porad přemýšlím a ptám se jich co bych měl dělat, aby se to zlepšilo. Abych se přiznal, tak jsem asi rad, ze jsem teď tady zavřeny sám od okolního světa. Vůbec si nedovedu teď představit návrat zpět do normálního života.
Je tady jeden chlapík, který se take zhroutil z práce už před lety a je již v plném invalidním důchodu. Tak to mi moc nepridava.

Je to různé. Čím dříve se to začne řešit, tím je lepší prognóza na návrat zpět do běžného života s tím, že je nutné už nastálo hlídat, aby člověk nepřehnal své limity. Pak když se ten limit přežene, tak už je ten pád daleko rychlejší než při prvním syndromu vyhoření. Tam už při prvním náznaku je potřeba řešit hned a ne to nechat zajít tak daleko.

• Citovat
  • Nahlásit
4178
17.5.20 15:23
@JirkaHr píše:

Ahoj Jirko, určitě jim to řekni, já jsem teď v Bohnicích a taky jsem tyto myšlenky přiznala, proto na mě i psychiatricka zavolala rychlou. Tady mi zas kvůli tomu vzali nabíječku a sluchátka ale už mi je vrátili, protože obesit se zrovna nechci. Moc ti držím palce, aby bylo lépe, chce to čas, já tomu taky věřím. A co bereš za léky? :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
17.5.20 16:08

Mam rano 20 Cipralex, 3 krat denne pregabalgin a vecer Mirtazapin.
Ale nepocituji zadne moc ucinky toho cipralexu. Co je dobry je ten mirtazapin, po nem aspoň spim.
A s cim tam jsi ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4178
17.5.20 17:41
@JirkaHr píše:
Mam rano 20 Cipralex, 3 krat denne pregabalgin a vecer Mirtazapin.
Ale nepocituji zadne moc ucinky toho cipralexu. Co je dobry je ten mirtazapin, po nem aspoň spim.
A s cim tam jsi ty?

To jsem všechno taky brala, po Mirtazapinu se dobře spí. Ale jestli nepocitujes účinek Cipralexu, tak to s nimi prober, AD je celá hromada. Já jsem tu kvůli sebeposkozovani, sebevražedným myšlenkám a před hospitalizaci jsem týden jen brečela. Moc ti držím palce ať se ti tam uleví a pak si najdi nějakého psychoterapeuta k psychiatrovi a určitě teď nemysli na práci. Můžete chodit i ven? Kamarádka, která tam byla říkala, že se mohlo normálně ven po městě, se projít a vyčistit si hlavu. Moc ti držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
17.5.20 18:20

Ano, muze se zde normalne ven mezi 13.00-17.00. Ja nevim, jak je to jinde, ale je tady takovy uvolneny rezim. O víkendech se muze ještě dopoledne ven.
Take ti drzim moc palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat