Synechie- srůstající malé pysky u holčiček

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vranka1050
Kecalka 470 příspěvků 09.02.17 08:59
synechie-srůstající malé pysky u holčiček

Ahoj, včera jsme byli s dcerou u doktorky. Zjistila jsem, že má zarostlý poš. vchod. Doktorka řekla že je to synechie a odeslala nás na dětskou gynekologii. Paní doktorka nám dala mastičku ovestin. Nemáte s tím někdo zkušenosti - nikdy jsem o tom neslyšela. Děkuji za rady

Příspěvek upraven 09.02.17 v 09:42

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 09.02.17 09:17

Jako já mám kluky, ale toto se holek stává, pokud se ta prcka nemyje tak, jak má. To Ti určitě museli v porodnici ukázat, ne? Na té gyndě jí to nejspíše rozruší a pak to budeš muset udržovat, aby se to nestalo znovu.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16506 příspěvků 09.02.17 09:28

Mě se to u dcer nikdy nestalo…Není to nedostatečnou hygienou pohl. orgánů? Tady bych se při léčbě striktně držela rad zdravotníků.
A - promiň - zopákni si vyjmenovaná slova po P :kytka:

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 09.02.17 09:36

@vranka1050
Bohužel je to v podstatě s největší pravděpodobností tvoje chyba… Je potřeba ty pysky často protřít olejíčkem - např. na vatové tyčince. Tohle je u holčiček důležité.

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 09.02.17 09:43
@pe-terka píše:
Mě se to u dcer nikdy nestalo…Není to nedostatečnou hygienou pohl. orgánů? Tady bych se při léčbě striktně držela rad zdravotníků.
A - promiň - zopákni si vyjmenovaná slova po P :kytka:

Musim souhlasit. Nechci být rýpavá, ale „pisky“ by snad nenapsalo ani děcko ve zvláštní škole. Nás v porodnicy učyly mazat olejýčkem, ať to nesrůstá

vranka1050
Kecalka 470 příspěvků 09.02.17 09:45

Mám dvě holky u první nic a u druhé tohle. Gynekoložka my říkala, že to není špatnou hygienou, ale že problém je v tom že tak malých holčiček se jim netvoří hormony. Každý den umýváme dětským mýdlem na prcku. Právě že jsem o tom nikdy neslyšela. A hygienu jsme dělali stejnou jak u první dcery. Právě že ani v nemocnici a ni dětská mě o tom nikdy neřekla a když byli holky malí tak jim ty prcky nikdo nikdy na prohlídce neprohlížel.

Lambisko
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 09.02.17 09:49

@vranka1050 s mastickou zkusenost nemam. Ale musis pipku poradne promazavat, nesetrit olejickem/mas­tickou. a hlavne i „odlepovat“ velke pysky od malych, aby nesrustaly i ty :)
Nekdo nemaze vubec a nikdy to nesrostlo, takze tezko rict :)

Annci
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 09.02.17 09:52

S mastičkou zkušenosti nemám, se synechií u dcery ano. V našem případě pomáhá jedině roztahovat a mazat olejem. Je to běh na dlouhou trať, malá to má od osmi měsíců, teď jí bude pět let a roztahujeme pořád. Před pár měsíci měla zánět ledvin a celkové problémy, takže jsem polevila v roztahování, hygiena přitom byla nadstandardní, a stejně to zas trochu srostlo, naštěstí už nepanikařím, ale roztahuju třeba třikrát denně, než se to zas upraví do žádoucího stavu. Potom u nás stačí udržovat dlouhodobě jen jednou denně, třeba večer při převlékání. Olej se osvědčil hlavně proto, že jak to roztáhneš a potřeš, tak se to pak znova neslepuje k sobě.

terien
Echt Kelišová 8122 příspěvků 09.02.17 09:53
@vranka1050 píše:
Mám dvě holky u první nic a u druhé tohle. Gynekoložka my říkala, že to není špatnou hygienou, ale že problém je v tom že tak malých holčiček se jim netvoří hormony. Každý den umýváme dětským mýdlem na prcku. Právě že jsem o tom nikdy neslyšela. A hygienu jsme dělali stejnou jak u první dcery. Právě že ani v nemocnici a ni dětská mě o tom nikdy neřekla a když byli holky malí tak jim ty prcky nikdo nikdy na prohlídce neprohlížel.

Může to být těmi hormony, může se slepit, ale zarůst?!? Vždyť ji X krát denně mazes ne :roll: až jí to spraví tak hlavně hodně mazat a dávat na to pozor.

vranka1050
Kecalka 470 příspěvků 09.02.17 09:53

No ještě jsme koupily slunečnicový olej z lékárny a promazáváme tím.3 denně a na noc tou mastičkou. tak doufám, že pomůže. Po každý když namažeme olejíčkem tak to roztahují ne moc aby jí to neprasklo.

vranka1050
Kecalka 470 příspěvků 09.02.17 09:57

Ona už 3,5 let. takže když jsme přestali nosit plínky tak jsme každý den večer už umývali
jen dětským mýdlem na intimní hygienu a utřela do sucha. To už jsem jí nepokládala na zem a nedíval jsem se jí tam. Kdybych to věděla tak jí to mažu pořád. Nikdo s kým jsem se bavila a má děvčátka tak o tom nic neví.

hofka
Extra třída :D 14993 příspěvků 09.02.17 09:58
@kacaba379 píše:
Jako já mám kluky, ale toto se holek stává, pokud se ta prcka nemyje tak, jak má. To Ti určitě museli v porodnici ukázat, ne? Na té gyndě jí to nejspíše rozruší a pak to budeš muset udržovat, aby se to nestalo znovu.

to není ne/mytím, miniholčičky cca do 8 let nemají estrogeny (kojené ano, od matky)

hofka
Extra třída :D 14993 příspěvků 09.02.17 10:01

Dceři (6) se to taky slepuje, ale nikdy jsem na gyndě s ní nebyla, vždy to zvládla naše doktorka-pediatr nebo i já sama-stačilo promazat, vzít si rukavice-ustřihnout dva prsty z nich stačilo, víc zatáhnout a vždy to luplo samo. Zjistila jsem, že pokud jsem to nechala déle zalepené, za čas se to zase rozlepovalo, takže to je asi opravdu jen klidové období bez hormonů a předpokládám, že se to zase samo rozlepí s jejich přílivem. Takže jen monitoruju a když je to moc, rozlepuju, mívá slepený poševní vchod-to je v jaké oblasti pysků, velké?:-)

Příspěvek upraven 09.02.17 v 10:06

terien
Echt Kelišová 8122 příspěvků 09.02.17 10:04
@vranka1050 píše:
No ještě jsme koupily slunečnicový olej z lékárny a promazáváme tím.3 denně a na noc tou mastičkou. tak doufám, že pomůže. Po každý když namažeme olejíčkem tak to roztahují ne moc aby jí to neprasklo.

Mám u takhle starší holčičky výborný zkušenosti s kokosovým olejem :palec:

vranka1050
Kecalka 470 příspěvků 09.02.17 10:07

Teď budeme těch 14 dní promazávat a roztahovat a snad to pomůže než půjdeme na kontrolu. Teď už jsem chytřejší a budeme promazávat každý den.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Běsnění živlů na Tenerife: Jak jsou na tom s domy Bendová nebo David?

Bouřky, přívaly vody a několikametrové vlny změnily oblíbený prázdninový cíl... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >