Synkovi se stále vrací kašel, už jsem opravdu zoufalá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teruška85
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 1 inzerát 01.12.18 20:54
Synkovi se stále vrací kašel,už jsem opravdu zoufalá

Můj téměř čtyřletý syn trpí od konce září na opakované kašle neustále se stejným scénářem. Začne mít jakoby plný nos, posmrkuje, ovšem za celou dobu nic nevysmrká, rýmu k tomu nemá, vypadá to jakoby to měl usazené vzadu, ani odsávačka nic nevezme a asi za 2 dny začne kašlat neproduktivním suchým kašlem. Několikrát jsme to zvládli sirupy a kašel odezněl, naposledy skončil už na antibiotikách. Lékařka ho vždy poslechne, podívá se do krku, případně vezme CRP a stěry-vše vždy bez nálezu. Posledně už nezabíraly ani sirupy, ani babské rady, být doma, být venku, prostě nic…tak jsme po týdnu zašli k dr kde už byl nález a nasadila tedy na přeléčení ta ATB. Hodně jsem si od toho slibovala, že se to konečně pořádně vyléčí. Po 3 týdnech doma jsem ho úplně vyléčeného dala do školky, vydržel tam pouhé 4 dny a zase má ten kašel zpět. Jsem již zoufalá a nechápu proč se mu to pořád opakuje. Zkusila jsem už úplně všechno a vše k ničemu a hlavně mi už to nepřipadá normální. Bojím se, aby zase neskončil na ATB a nebylo to tak pořád dokola. Nejhorší je, že nic jiného krom toho kašle mu není, je čilý a chce chodit ven, což tedy s mírou chodíme, protože jinak jsem permanentně zavřená doma…Možná dělám chybu, ale přes den kašle úplně minimálně, nejvíce pak večer a k ránu. Za 14 dní jdeme na ORL, máme podezření na zvětšenou nosní mandli, ale že ta by dělala pořád ty kašle :think: Holky, poradíte, povzbudíte? Je to asi školkou že? Ale je to opravdu na nervy, už to nedávám, mám ještě jedno dítě a už je to opravdu náročné a vyčerpávající, neustále sedíme u dr v čekárně, utrácíme stovky v lékárně, zkouším všemožné babské rady, vše bez efektu…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
TeSudička
Kecalka 294 příspěvků 01.12.18 20:56

Hackuju se, mam uplne, ale uplne to samy sw 4letou dcerkou :roll:

dg80
Kecalka 107 příspěvků 49 inzerátů 01.12.18 20:57

Sinupret jste zkousela? Nasadila bych ho na 3 tydny. Synovi hodne pomaha

Teruška85
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 1 inzerát 01.12.18 20:59

@dg80 také zkoušela ale pravda že nikdy ne na tak dlouho,třeba jen max 3 4 dny a efekt jsem nepozorovala,tak jsem přestala dávat

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 1 inzerát 01.12.18 21:03

Dcera to měla uplně stejné, první rok ve školce uplná katastrofa. Bohužel nám nezabralo vůbec nic, až na jaře jsem zašli na imunologii, tam nám nasadili pak koncem léta léčbu a další rok byl mnohem lepší, ted je dcera třetí rok ve školce a zatim byla doma jen týden s rýmou, takže zlepšení o sto procent.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25250 příspěvků 01.12.18 21:06

Je ve školce spokojený?

baracudas
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 01.12.18 21:06

To samé, dcera kašle už šestý týden. Ve středu dobrala ATB a zlepšení žádné :roll:.

Kassor
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 01.12.18 21:08
@Teruška85 píše:
Můj téměř čtyřletý syn trpí od konce září na opakované kašle neustále se stejným scénářem. Začne mít jakoby plný nos, posmrkuje, ovšem za celou dobu nic nevysmrká, rýmu k tomu nemá, vypadá to jakoby to měl usazené vzadu, ani odsávačka nic nevezme a asi za 2 dny začne kašlat neproduktivním suchým kašlem. Několikrát jsme to zvládli sirupy a kašel odezněl, naposledy skončil už na antibiotikách. Lékařka ho vždy poslechne, podívá se do krku, případně vezme CRP a stěry-vše vždy bez nálezu. Posledně už nezabíraly ani sirupy, ani babské rady, být doma, být venku, prostě nic…tak jsme po týdnu zašli k dr kde už byl nález a nasadila tedy na přeléčení ta ATB. Hodně jsem si od toho slibovala, že se to konečně pořádně vyléčí. Po 3 týdnech doma jsem ho úplně vyléčeného dala do školky, vydržel tam pouhé 4 dny a zase má ten kašel zpět. Jsem již zoufalá a nechápu proč se mu to pořád opakuje. Zkusila jsem už úplně všechno a vše k ničemu a hlavně mi už to nepřipadá normální. Bojím se, aby zase neskončil na ATB a nebylo to tak pořád dokola. Nejhorší je, že nic jiného krom toho kašle mu není, je čilý a chce chodit ven, což tedy s mírou chodíme, protože jinak jsem permanentně zavřená doma…Možná dělám chybu, ale přes den kašle úplně minimálně, nejvíce pak večer a k ránu. Za 14 dní jdeme na ORL, máme podezření na zvětšenou nosní mandli, ale že ta by dělala pořád ty kašle :think: Holky, poradíte, povzbudíte? Je to asi školkou že? Ale je to opravdu na nervy, už to nedávám, mám ještě jedno dítě a už je to opravdu náročné a vyčerpávající, neustále sedíme u dr v čekárně, utrácíme stovky v lékárně, zkouším všemožné babské rady, vše bez efektu…

No u nas to je s rymou a dutinama.. Porad se to vraci… Taky uz nevim, co s tim… Jsme porad doma, pak jde na 2 dny do skolky a znovu… V pondeli jdeme zase na rentgen a pokud to je zase zanet, dalsi ATB ji neminou :zed:

Ann-Sylvie
Povídálka 42 příspěvků 01.12.18 21:10

Syn taky pořád kašlal, až jsme zjistili, že má astma. Zkuste alergologii. Dětskou doktorku to nenapadlo, došlo nám to v momentě, kdy se zjistilo astma dalšímu příbuznému.

vejilka
Závislačka 4721 příspěvků 01.12.18 21:12

Tak my máme úplně to stejné. :( Je to zadní rýma, malej tím také trpí. Odchodí sotva týden a teď je už od půlky listopadu doma a bůhví, jestli půjde v pondělí. Pořád pokašlává. Vadí mi ta dlouhá léčba a krátký pobyt ve školce. Přemýšlím hodně o nějakým inhalatoru, jestli některá doporučí, popřípadě zda se vyplatí. U nás taky zabírá na přeskáčku jak co. Jednou kaloba, teď sinupred. Doktorka teď říkala, ať se soustředím na nos, stříkám kapky.Ale to mi přijde taky na houby, každou chvilku něco stříkat není moc dobře, si myslím. Prej ať počítám, že to bude do jara :( Teď bych hlavně chtěla, aby mi dítko odchodilo prosincové akcičky ve školce, chci ho dávat max 2 dny, 3 dny v týdnu, ale bojím se, že to nedá stejně :( :(

pedigka
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 01.12.18 21:28

Syn taky celou zimu kašlal. Jen v noci (i ve spanku) - obzvláště k ránu. Kašlal hodně. Nic nezabíralo. Byli jsme u dvou pediatricek, ani jedna mu nic nenašla. Jen měl velikou nosní mandli, takže ve 2 letech musel na odstranění. Kašel ihned zmizel :dance: .

monzaj
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 01.12.18 21:30

Každý rok ve školce je znát a imunita se zlepšuje.. nicméně doporučuji inhalátor - inhalujeme Vincentku hned jak vidím začátek zadní rýmy,pokašlávání atd.. sice nemoci úplně nezabrání ,ale je znát ,že je synovi lépe . I nám pomáhá a řekla bych,že doléčení je rychlejší.

vejilka
Závislačka 4721 příspěvků 01.12.18 21:32
@monzaj píše:
Každý rok ve školce je znát a imunita se zlepšuje.. nicméně doporučuji inhalátor - inhalujeme Vincentku hned jak vidím začátek zadní rýmy,pokašlávání atd.. sice nemoci úplně nezabrání ,ale je znát ,že je synovi lépe . I nám pomáhá a řekla bych,že doléčení je rychlejší.

Jak dlouho se se zadní rýmou léčíte? U nás je to prostě na dlouho, kdyby byl fit po týdnu, gratuluji si. Doporučila bys mi nějaký inhalátor, bojím se i, aby to vůbec dítě chtělo. Nevím, jak funguje

lolink
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 01.12.18 21:42

Zadni rymu jsem lecila tyden. Pokud neni zelena, chodi do skolky. Jako vsechny ostatni deti. To budete doma jinak porad. Dokud neni zelena, nelecim. Obcas odsaju, hlavne ze zacatku. Pomaha chodit ven. Jinak davam imunoglukan a mladej drzi. A kdyz neco chytil, byl rychlejsi prubeh. Nez nabehne, trva to tak mesic, ale pozoruji zlepseni. Ve skolce je zatim za drzaka. Ze zacatku jsem nasadila vyssi davku na maximalni dobu a ted jedeme standard.

Mallorka
Závislačka 3033 příspěvků 01.12.18 21:45

Ja na kašel muzu doporucit homeopaticky spí Stodal a natirat průdušky psim sadlem.

Jinak na noční kaslani mi doktorka radila Levopron, prý zklidni. Vyzkouseno nemam

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >