Synova alergie na psy a pes s námi doma žije

85
22.7.15 04:02

Synova alergie na psy a pes s nami doma zije

Jsem v takove situaci, ze jsem se dozvedela, ze ma syn alergii na psy.Byli jsme pred 3 mesici na alergologii se synem protoze prodelal 2 laringitidy v zime.Pak mu na jare" uz jen" cervenaly sem tam oci a mel rymu vodnatou rymu.No a na alergologii rekli ze je na psy alergicky, mame doma dlouhosrstou civavu. Doktor nam pred 3 mesici rekl, ze psa pry nemam resit zatim ze prvni se zamerime aby jsme vylecili prudusky. dostal domu dýchatko a dycha rano a vecer. Svete div se syn je uplne bez potizi. uplne v poradku a v cera na kontrole nam rekla doktorka na alergologii ze ma dychaci cesty ciste.Ale rekla ze by bylo lepsi zvazovat zbavit!! Se psa.Pry zbavit podle jejich slov. Prosim vas, je tady nejaka maminka, ktera ma dite alergicke na psy a maji pejska doma.Jak to resite? Udelali jste nejake zaopatreni doma.Nebo jak se k tomu stavite. O nasim psovi vubec neuvazuji ze bych ho dala pryc.Moc se bojim, ze se to u syna zhorsi a budu k tomu nucena..je to nocni mura vubecc kvuli tomu nemohu spat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

223
22.7.15 04:46

Proc by jai se mela psa zbavovat, kdyz syn tak dlouho zije se psem a je to v poradku. Moje dcera ma zase problemy s kuzi na vsechnomozne, taky jsem vse mozne resila tenhle problem. No pes uz je s nama rok a jeji kuze je v poradku. JInak pekny clanek je tohle:
Mýtus č. 1: Alergie na srst? Pryč s domácím mazlíčkem!

Neumíte si představit, že by váš pejsek musel z domu? Klidně na tuto nepříjemnost zapomeňte. Je prokázané, že kontakt s alergeny, posiluje imunitní systém. Pejska nebo kočičku si klidně nechte doma, ale jen v případě, že máte slabší formu alergie.

Stačí dodržovat přísnější pravidla hygieny a pečovat o srst vašeho mazlíčka. Zkuste ho nejprve vystrnadit z ložnice a jeho pelíšek udržujte dokonale čistý. Soužití alergika se zvířetem se zlepší, když budete častěji prát oblečení, potahy a záclony. Když vás zvíře olízne, umyjte se. Sliny způsobují svědění, rýmu či kašel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
22.7.15 05:02

Syn je prave ted v pohode.Ale doktorka rikala, ze to bude i tim ze dýchá z toho dýchátka. A ze to je jen otazka casu, kdy se mu ta alergie projevi.Me napadlo jestli by nebylo dobry napad, sveho psa dlouhosrsteho civavaka nechat ostrihat.Ty chlupy poletuji ve vzduchu doma a me to taky drazdi v nose a psiknu obcas a svedi me nos.On opravdu moc líná. Kdybych ho nechala vyholit.:( ze by to mozna trosku pomohlo..??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
22.7.15 05:17

Ostrihej psa, venku je stejne horko. Casteji psa vykoupej a dohledni at pes nelize syna.
Cetla jsi o pripravcich, co snizujou alergeny v srsti? http://www.proalergiky.cz/eshop/hledani?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
22.7.15 05:59

Pokud tomu psovi necháte vyholit srst, tak mu ji zničíte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38856
22.7.15 06:12

Nechápu rodiče, pro kterého je pes důležitější než dítě. Klukovi se projevy alergie zlepšily díky dýchátku. Četla jsi někdy složení, nežádoucí účinky toho léku?
O ponechání psa bych uvažovala, kdyby se alergie zlepšila sama, kluk by nemusel brát žádný lék

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38856
22.7.15 06:28

.

Příspěvek upraven 22.07.15 v 06:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
22.7.15 06:29

Když psa ostřiháš srst se mu postupně zničí (na hrbu ztvrdne), náš čivavák to tam teď má jak štětiny :mrgreen: Ale to bych neřesila. Jen jsem chtěla napsat, aby jste psa nechali doma (aspoň zatím). Já mám lehké astma, když jsem byla malá mamka pořídila do baráku psa a ze začátku žádná sláva, ale postupně se to tělo obrnilo tak, že teď mám dva psy a spím s něma v posteli bez jakéhokoliv problému. To samé kočka, stačilo ně se k nim přiblížit na metr a už jsem kašlala. Takže kočky šly do háje. Přítel měli kocoura, když jsme se seznámili. Po pár letech už mě kočky nevadí, postupně si to tělo na něho zvyklo! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4228
22.7.15 06:52

Tak chápu, že pejsek je další člen rodiny a jen pomyšlení, že by musel odejít, je asi na prd. Nicméně věřím, že pokud by to došlo do fáze, kdy by ses měla rozhodovat, zda pejska v domě nebo dítě trvale na lécích /asi kortikoidech?/, zvolila bys lepší podmínky pro dítě.
Alergie je dnes tak rozšířené onemocnění /někteří ho berou jako běžnou věc a ne nemoc a to je chyba/, že existuje spousta vychytávek. Tady můžeš kouknout, kupovali jsme tu pro dceru čističku vzduchu, má alergii na pyly. Asi nebude nutné dávat hned pejska pryč, ale v zájmu zdraví dítěte budete muset přizpůsobit domov, ale i když se to zpočátku bude zdát jako spousta práce, vyplatí se to. Já taky pomalu celý byt přeměnila-protipylové sítě, bez záclon a závěsů, bez koberců a pod. A teď už jen udržuji :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
22.7.15 06:55

Tak snad zdraví dítete je duezitejsí ne? :roll: tohe nechápu :zed:

• Citovat
  • Upravit
Envie
22.7.15 07:03

Ja mam doma tez psa a moje nocni mura je, ze prijedu s ditetem z porodnice a zjistim, ze je alergicke. Nicmene abyvh dite mela na dychatku rano i vecer a rvala do nej tim padem leky, nevim teda. Neumim si predstavit, ze by pes musel jit od nas, ale zdravi ditete by mu teda bylo prednejsi! :nevim: nechapu, ze nekdo uvazuje tak, ze kdyz je dite na lecich, tak ze klidne psa necha doma, protoze se dite uklidnilo. Jiste ze ano, kdyz leky meni jeho imunitni system, aby se alergenum nebranil :,( diky tomuhle v nem muzes vypestovat tezkou formu astmatu a rozjet mu alergie i na dalsi veci, jelikoz mu oslabujes imunitu na imunitni odezvu. Nemas moznost dat pejska k rodicum, kde ho muzete vidat, kdy budete chtit a zaroven tim nebudes ublizovat diteti? Chapu jak je to tezka volba. Sama se toho bojim, ze tohle u nas nastane. Modlim se, aby ne. Ale nenic synovi zdravi. A to ze si zvykne? Je vazne mala pravdepodobnost. :(

• Citovat
  • Upravit
753
22.7.15 07:38

Teď jsme byli na alergologii a kdyby nám zjistili alergii na kočku, kterou máme doma, tak by kočka šla :/ co naplat, lepší než dítě cpát léky ;) tot muj nazor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.15 08:10

Já mám alergii na kočky. Moje máma si jich pořídila 12 :roll: když jsem ji říkala ze mám alergii a fakt mi to nedělá dobře, tak mi řekla že mám jen slabou a to nevadí :zed: do doby než jsem se odstěhovala jsem byla neustále nemocná až teď když jsem pryč už 4 roky jsem v pořádku za celou dobu jsem neměla kašel jen jednou rýmu.
Ty léky na to nejsou nic dobrého. Jako chápu že mas pejska ráda, ale co dítě? :nevim: neslo by ho třeba ubytovat u příbuzných? Myslím psa, ne dítě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
22.7.15 08:14

V tomhle dost souhlasím s @Envie
s astmatem, i slabým, není radno si zahrávat.
Ano, já jsem mívala docela silné alergie na pyly a po přestěhování na barák to bylo pár let krušné (ale šlo o období jednoho měsíce v roce). Nakonec jsem se s tím, asi po patnácti letech, nějak popasovala, a dnes si musím brát léky na alergii jen když suším seno ;)
ALE!!! Pyly jsou věc, které se jen tak nezbavíš, je všude. Také to trvalo patnáct let a dvě hospitalizace s astmatickým záchvatem, každé léto na antihistaminikách. možná se to srovnalo věkem, možná si imunita konečně řekla dost, možná po porodu, těžko říct, ale každopádně to není nic, co bych dobrovolně dělala dítěti.
Také se domnívám, že pokud dítě je ve stálém a pevném kontaktu s alergenem 365 dní v roce a reakce jsou tlumeny silnými léky (kortikoidy??), tak to tělu zrovna dobře nedělá a časem z toho bude astma jak prase. Navíc, já, když jsem měla nejsilnější alergie, tak jsem dýchátko použila jednou dvakrát týdně, pokud si prcek dýchá dvakrát denně, tak je to už docela velká dávka (tím pádem asi i silná alergie)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22311
22.7.15 08:23

Neporadím přímo, ale máme kočku a já mám prokázanou alergii na kočky. My se jí zbavovat nebudeme, je to babička a je zvyklá na své. Tam jde o to, že si tím „dýchátkem“ výléčí průdušky, ale tím, že bude pořád s alergenem, tak se mu to bude asi vracet (a je tam riziko astmatu). Psovi zamezit co nejvíc styk s textiliemi, v žádném případě ne do postele. Ostříhání podle mě nepomůže, protože ta alergie je na roztože, co má ten pes v sobě, takže třeba i ve slinách. Zkusit ho víc koupat. Ale i tak je byt plný alrgenů a i kdyby jste ho dali pryč, bude trvat třeba 2 roky, než se byt „vyčistí“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama