Synovi chutná od partnera víc než ode mě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 23.12.18 20:27
Synovi chutná od partnera víc než ode mě

Předem říkám, že se nejedná o stížnost. Mám třináctiletého syna a jsem s partnerem. Když uvařím něco já, tak to syn normálně sní, není to o tom, že by ode mě nechtěl nebo mu nechutnalo. Kritika žádná není, zbytky nenechává, i pochválí, všechno v pohodě. Ale zkrátka jídla od něj se toho může s prominutím užrat a ode mě „jen“ tak nějak normálně. Vzájemně si různé recepty i postřehy vyměňujeme, vaříme oba víceméně to samé, ale prostě když vaří on, tak je vidět že mu to chutná prostě víc (chce si víc přidávat, cpe se mu k vaření že mu bude pomáhat). Že je partner šikovný v kuchyni, to vím od začátku, ale tohle mě docela překvapuje.
Já tomu nerozumím, partner taky ne, a kluka se nějak moc vyptávat nechci, aby to nepochopil že jsem uražená nebo „žárlím“ na přítele. To určitě nejsem, jen mě to zajímá, jestli máte někdo takové zkušenosti, poznatky nebo vysvětlení, co třeba můžu dělat „špatně“?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
dedrichov
Závislačka 3117 příspěvků 23.12.18 20:32

můžeš dělat jedině dobře, a to, že využiješ synův zájem o vaření s partnerem :palec:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 23.12.18 20:33

Jsou to kluci mají chlapske chutě. Netrapila bych se tím, je to bezva, rozhodne lepší, ze se mají rádi nez kdyby se nesnaseli. A ať spolu vaří!!! Toho bych využila vůbec… ;) pochválit a mas navareno - výborně navareno, a klid ;) :hug:

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1071 příspěvků 23.12.18 20:33

Zkus někdy uvařit Ty a dělat, jakože to uvařil přítel a uvidíš, jestli je to chuti nebo třeba jen přátelským vztahem mezi chlapy. Třeba můj děda, když si myslel, že jsem vařila já, tak třeba celý den nejedl. Kdyz si myslel, že vařila moje mamka, tak si pochutnat. :lol:

mapu
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 23.12.18 20:35

U nas doma výhradně a výborně vařila vždy mamina, cca posledních 10let vaří i taťka a je to teda pecka..a všichni se na to faakt těšíme…vaří víc exotická jídla, víc koření, tak se mu cpu pod ruce :think:

yarenka777
Kecalka 138 příspěvků 23.12.18 20:37
@Lioness34 píše:
Jsou to kluci mají chlapske chutě. Netrapila bych se tím, je to bezva, rozhodne lepší, ze se mají rádi nez kdyby se nesnaseli. A ať spolu vaří!!! Toho bych využila vůbec… ;) pochválit a mas navareno - výborně navareno, a klid ;) :hug:

Přesně tak, i já si to myslím. Chlapi používají pikantní koření, mají mnohem víc „chlapské“ chutě. Já bych to jen a jen podporovala. :potlesk:

Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 23.12.18 20:45
@yarenka777 píše:
Přesně tak, i já si to myslím. Chlapi používají pikantní koření, mají mnohem víc „chlapské“ chutě. Já bych to jen a jen podporovala. :potlesk:

Právě že to ani ne, že by tam cpal pepř nebo celkově něco pálivého. Když dělá něco co budu jíst i já, tak tím spíš šetří, protože ví že já to zas moc nemusím, ale i tak. A ani kluk není takový, že by ujížděl na pálivém.

Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 23.12.18 20:48
@ngauruhoe píše:
Zkus někdy uvařit Ty a dělat, jakože to uvařil přítel a uvidíš, jestli je to chuti nebo třeba jen přátelským vztahem mezi chlapy. Třeba můj děda, když si myslel, že jsem vařila já, tak třeba celý den nejedl. Kdyz si myslel, že vařila moje mamka, tak si pochutnat. :lol:

Ono to za prvé moc nejde tutlat, vzhledem k „časové organizaci“, a za druhé on to syn prostě nějak dokáže poznat, kdo co dělal. Nevím jak.

Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 23.12.18 20:55
@yarenka777 píše:
Přesně tak, i já si to myslím. Chlapi používají pikantní koření, mají mnohem víc „chlapské“ chutě. Já bych to jen a jen podporovala. :potlesk:

Právě že to ani ne, že by tam cpal pepř nebo celkově něco pálivého. Když dělá něco co budu jíst i já, tak tím spíš šetří, protože ví že já to zas moc nemusím, ale i tak. A ani kluk není takový, že by ujížděl na pálivém.

Ornwen
Závislačka 4814 příspěvků 1 inzerát 23.12.18 20:57

Hele u „sousedu“ chutna vzdycky lip.
Vyuzila bych toho, nechala kluka, at se uci varit a pak to bude varit on a ty budes mit veget ;)

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 23.12.18 20:57
@Monika7878 píše:

To je jedno, proste je super ze spolu vaří a já bych toho využila maximálně - nemusíš vařit ty a navíc aktivity jako je vaření je podporuje v hezkem vztahu … netřeba zarlit nebo z toho být tzv nesva

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 23.12.18 20:58

naše jedí od tatínka taky víc než ode mě - například jim nechutná bramboračka, nicméně nedávno jsem jí uvařila, hned ráno, ale před obědem jí ohřál a naservíroval tatínek, a princezny se mohly užrat, protože byla od tatínka :mrgreen: rybu by mi normálně hodily na hlavu, ale když si tatínek k večeři hodí lososa na páru, tak stojí frontu na ujídání a olizujou se až za ušima… takže je možné, že vaříte oba stejně dobře, ale od tebe to jen nemá to kouzlo 8)

warita
Echt Kelišová 9038 příspěvků 23.12.18 21:00
@Monika7878 píše:
Předem říkám, že se nejedná o stížnost. Mám třináctiletého syna a jsem s partnerem. Když uvařím něco já, tak to syn normálně sní, není to o tom, že by ode mě nechtěl nebo mu nechutnalo. Kritika žádná není, zbytky nenechává, i pochválí, všechno v pohodě. Ale zkrátka jídla od něj se toho může s prominutím užrat a ode mě „jen“ tak nějak normálně. Vzájemně si různé recepty i postřehy vyměňujeme, vaříme oba víceméně to samé, ale prostě když vaří on, tak je vidět že mu to chutná prostě víc (chce si víc přidávat, cpe se mu k vaření že mu bude pomáhat). Že je partner šikovný v kuchyni, to vím od začátku, ale tohle mě docela překvapuje.
Já tomu nerozumím, partner taky ne, a kluka se nějak moc vyptávat nechci, aby to nepochopil že jsem uražená nebo „žárlím“ na přítele. To určitě nejsem, jen mě to zajímá, jestli máte někdo takové zkušenosti, poznatky nebo vysvětlení, co třeba můžu dělat „špatně“?

potesim te a reknu, ze ja si osobne myslim, ze to je proste faktor neceho noveho. Treba u nas v rodine se vari nektere recepty tak nejak tradicne, ale kdyz jsem to stejne jidlo, co vari moje maminka, jedla u babicky, smakovalo mi to vic. A nemyslim si, ze by babicka byla o tolik lepsi kucharka, ale kazdy ma svuj osobni styl, neco jako rukopis a to jidlo chutna jinak, i kdyz byla udelane podle stejneho receptu.

Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 23.12.18 21:07
@Lioness34 píše:
To je jedno, proste je super ze spolu vaří a já bych toho využila maximálně - nemusíš vařit ty a navíc aktivity jako je vaření je podporuje v hezkem vztahu … netřeba zarlit nebo z toho být tzv nesva

Ale já samozřejmě vařím, baví mě to a je fajn že mě chlap doplňuje a já si můžu občas od toho odpočinout, já to určitě neberu jako žárlivost, jen mě tak zajímá čím to může být.

Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 23.12.18 21:14
@Ornwen píše:
Hele u „sousedu“ chutna vzdycky lip.
Vyuzila bych toho, nechala kluka, at se uci varit a pak to bude varit on a ty budes mit veget ;)

Ale to jo, já jsem ráda že si umí takhle poradit sám, on je celkem samostatná jednotka což je jen dobře, ale ta ženská ješitnost mi prostě nedá, no :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >