Synovi je pořád špatně

463
24.3.17 08:19

Synovi je pořád špatně

Ahoj Holky máme takový problém, ketrý už samozřejmě řešíme u dr, ale neví se zatím. Syn letos nastoupil do první třídy, tudíš si dr myslí že je to psachického rázu, ale syn říká že je v pohodě a opravdu si nemyslím že by měl nějaké problémy ve škole. Problém je v tom že mu bývá často špatně od žaludku a někdy se i pozvrací. Už nevím přesně kdy to začalo. Ale začlo to tím že mu bývalo blbě ráno. Valil na velkou a potřeboval i kybl. Bylo to nepravidelně a nikdy se ani nevyzvracel. Někdy v lednu bral atb a to bych řekla mu rozhodila trávení a měl i průjem a v noci zvracel, ale asi z prášků. Pak byl měsíc klid a pokračovalo to. Pár dní dobry, pak zase na zvracení. Ted v pátek dobral Klacid, měl zánět dutin nebo co a dr si myslela že by to mohlo být i těma dutinama, a opravdu těch dvanáct dnů co to bral byl klid. V pátek u žjse si řekla že když je hezky a už to bere tak dlouho půjdem ven. V noci zvracel, bolelo ho za krkem a měl trochu teplotu. Druhej den zase špatně, bolest za krkem ( to jsme byli i na pohotovosti) V pondělí u dr mu vzala výtěr stolice a ten byl ok a ještě máme donest vzorek bobku jestli to nemůže být helicobakter a pak bysme to řešili jinak a poslal nás dál. A včera večer (čtvrtek) došel z venku, hráli florbal s děckama. Najedl se, napsal úlohy a šel si lehnout a že je mu zle a vyblil skoro celej kybl. Ráno byl happy, najedl se a mazal do školy.

Nemáte taky někdo zkušenost? Já už jsem vyčerpaná a mám šílenej strach co mu je? Proč je mu sakra pořád špatně. Pak mu je hned dobře.

Děkuji za odpovědi a omlovám se za zdlouhavý a chaotický dotaz. Pěkný den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4052
24.3.17 08:29

Nějaká porucha v růstu se neprojevila? Úbytek váhy, nesnášenlivost některých druhů potravin? Jestli to bude pokračovat, asi to bude chtít nějaké komplexnější vyšetření, nebo to třeba odezní samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
24.3.17 08:35

Taky si myslím, že to bude chtít komplexnější vyšetření. Určitě bych na něm trvala… Hodně sil :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10115
24.3.17 08:39

Nemohl by to mít od krční páteře, když teď více sedí ve škole? Pokud tedy bude mít výtěr v pořádku, tak bych zkusila neurologii. Ještě bych nechala udělat testy na nemoci od klíštěte (ta bolest za krkem). Ještě je zásadní, zda mu je špatně po jídle, jestli to je od žaludku, střev nebo se mu udělá špatně ne z jídla. Mně se dělalo špatně v dospívání od nízkého tlaku a když jsem se vyzvracela, tak mně bylo dobře.

Příspěvek upraven 24.03.17 v 08:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15132
24.3.17 08:43

@Bebinka29 Asi bych si začala vést něco jako „deník“, co měl k jídlu, co dělal, zda mu bylo zle apod. Také bych sledovala, zda v době, kdy je mu zle, nepíše ve škole písemky apod. Po delší době tohoto zapisování můžete provést analýzu (klidně i s dr.). Jinak držte se, je to hodně vysilující :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15132
24.3.17 08:45
@marin píše:
Nemohl by to mít od krční páteře, když teď více sedí ve škole? Pokud tedy bude mít výtěr v pořádku, tak bych zkusila neurologii. Ještě je zásadní, zda mu je špatně po jídle, jestli to je od žaludku, střev nebo se mu udělá špatně ne z jídla. Mně se dělalo špatně v dospívání od nízkého tlaku a když jsem se vyzvracela, tak mně bylo dobře.

Na základě tohoto příspěvku mě napadlo, že jsi psala, že když byl doma nemocný, tak byl klid, ale jak šel hrát ven s klukama florbal, bylo mu zle. Sport všeobecně snižuje tlak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10115
24.3.17 08:47
@elen-ka píše:
Na základě tohoto příspěvku mě napadlo, že jsi psala, že když byl doma nemocný, tak byl klid, ale jak šel hrát ven s klukama florbal, bylo mu zle. Sport všeobecně snižuje tlak.

To zvracení může být i z vyčerpání. Bratranec to takto měl, když jel nadoraz třeba po běhu, možná i tím tlakem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14471
24.3.17 08:56

Co intolerance na nejakou potravinu? Ja to posledni dobou vypozorovala u sebe, zniceho nic, jak si rano dam mliko do kafe, kakao, jogurt.. tak je mi behem chvile zle a je mi zle i po zbytek dne, nevolnost od zaludku, migrena…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10115
24.3.17 09:05

Na to mléko by to mohla být intolerance. Dcera má zase po mléku křeče v břiše. Jí třeba nevadí jogurty a sýry (tam už je to mléko v upravené podobě). A tuším, že zakladatelka píše, že když měl ATB, tak byl klid. A při tom Klacidu mám pocit, že se mléko nemůže? :nevim: Já také mléko nepiju, z toho mě také bývalo vždy špatně, když jsme měli k snídani mléko nebo kakao na základce. Také mě to vadí. Tady asi opravdu pomůže si zapisovat, co měl k jídlu nebo co dělal za aktivitu ve škole nebo ve volném čase. Zda zvracel před snídaní nebo až po ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15132
24.3.17 09:08
@marin píše:
To zvracení může být i z vyčerpání. Bratranec to takto měl, když jel nadoraz třeba po běhu, možná i tím tlakem.

Jo, to je také možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
24.3.17 09:15

U nas to vždy byl příznak nějaké nové intolerance nebo skryté problémové potraviny. Začala bych asi tím, že bych psala jídelníček včetně vsech použitých surovin. U některých intolerancí stačí i jen „starší“ jídlo, které jinak nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
24.3.17 10:14

No ale jemu bývá holky špatně někdy i po ránu. Ale začnu si to psát. V pondělí jí zanesu to hovínko jestli se zdaří a domluvím se na těch odběrech a pak uvidíme. Já už jsem z toho tak vyílená, tím strachem co mu je. nedokážu vůbec normálně fungovat. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15132
24.3.17 10:27
@Bebinka29 píše:
No ale jemu bývá holky špatně někdy i po ránu. Ale začnu si to psát. V pondělí jí zanesu to hovínko jestli se zdaří a domluvím se na těch odběrech a pak uvidíme. Já už jsem z toho tak vyílená, tím strachem co mu je. nedokážu vůbec normálně fungovat. :,(

Víš, některá potravinová alergie se nemusí projevit hned. Může být i později. Ale zase od žaludku by to bylo divné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
24.3.17 12:51

Tak co me napada zeto ma psychosomaticky.Pak problem z tlakem a jeste me napada problem se zrakem? A bolerioza?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama