Synovi vadí, když ho chceme někde posadit (kočárek, židlička)

60
24.5.21 21:31

Synovi vadi když ho chceme někde posadit ( kočárek, židlička)

Dobrý večer. Syn bude mít rok a půl a máme problém když ho chceme dát někde sednout. Nočník, kočárek, židlička i normální židle.. dokonce i houpačka a různé autíčka v kterých se sedí. Vždy začne vyvádět a „šponovat“ nohy. Matr s tím některá zkušenosti?
Tchýně mě právě kvůli tomu kritizuje, že malý neumí na nočník. Ale on mi tam prostě nesedne. Navíc jsem četla, že ideální je začít v 18 měsících. Ona dala manžela v půl roku. Myslíte, že jsem to zanedbala?
Děkuji za vaše zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10094
24.5.21 21:35

A sám si taky nesedne? V kočárku leží?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13048
24.5.21 21:35

Cim vic ho tam budes nutit, ti hur se to nauci.
Do cca 20-24 mesicu bych na nocnik vubec nedavala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
24.5.21 21:37

@AnastazieB
Když ho tam dostaneme, tak pak je v klidu. Jen to vkládání mu vadí. Ale kolikrát ho tam dávám na sílu (musím chytit nohy)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10094
24.5.21 21:39

Asi bych to nehrotila, nechávala ho třeba ať sám vyleze. A na nočník vůbec, pokud sám nechce. Jednou se to naučí, nijak to neuspíšíte. Tchyni pouštěj druhým uchem ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
24.5.21 21:39

@Lucie_Sx
Vážně až od 20 měsíců?
Proč se kdysi dávalo tak brzo? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
24.5.21 21:40

Na me to pusobi, ze se bloknul. Asi ubrat a nechat mu prostor, nenutit. Nocnik ted v tehle situaci neres.
A ano, generace nasich matek nas posazovala na nocnik, jeste kdyz jsme sami neumeli sedet, a taky nas davaly do choditek, kdyz jsme jeste neumeli chodit. To neznamena, ze to bylo ok. Ja mam treba skoliozu.

Příspěvek upraven 24.05.21 v 21:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4873
24.5.21 21:42
@saphir píše:
@Lucie_Sx
Vážně až od 20 měsíců?
Proč se kdysi dávalo tak brzo? 8o

Protože s látkovými čtverci s gumovým trojúhelníkem bez automatické pračky to byl strašný opruz, protože existoval tlak na co největší samostatnost miminek, aby se mámy mohly co nejdříve vrátit do práce a v jeslích mimča nepřidělávala práci.

A taky nebyly sociální sítě a v něčem se s ostatníma maminama soutěžit muselo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13048
24.5.21 21:42
@saphir píše:
@Lucie_Sx
Vážně až od 20 měsíců?

Protoze nikdo nechtel prat pliny a asi jim nevadilo stat diteti za zadkem s nocnikem rok v kuse.
Ja to mam radsi na pohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
24.5.21 21:43
@saphir píše:
@Lucie_Sx
Vážně až od 20 měsíců?

Protože se musely prát pleny, tak se děti nutily brzy. A taky většina kecá, protože půlroční si na nočník neřekne a hlavně samo nesedne. Možná se občas povedlo ale většina dětí začne s nočníkem fungovat až kolem druhého roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1233
24.5.21 21:44

No mně říkala sestra, že ji pediatrička říkala, že na nočník učit hned, jak si dítě umí sednout. Nejde o to, že se zbavíte pleny, ale o to, že si dítě na nočník zvykne dřív, než se naučí odporovat :lol:
Synovec má 10 měsíců a když ho posadíme na nočník, tak udělá co má, ale sám si ještě neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
977
24.5.21 21:48

Místo nočníku pořiď dětský pisoár, ale s odplenkováním na něj opravdu netlač, má to čas. Při vkládání do kočárku ho zabav jídlem, to u nás zabere vždy. Dám do ruky křupku a jd klid. Jídelní židličku má jakou? Miminkovskou? My pořídili ve 20 měsících synovi klasickou Jitro, leze si na ní kdy chce jak chce a hlavně sám. Možná mu v té miminkovské vadí ta nesvoboda. No a k ostatním činnostem ho nenuť, není to cvičená opice, aby musel pro vaše pobavení sedět například v autíčku nebo houpačce. Nechce, tak nechce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6391
24.5.21 22:28
@saphir píše:
@Lucie_Sx
Vážně až od 20 měsíců?

Moji straší dceři je 22let, pleny už jsem měla jednorázové tenkrát, přesto v té době bylo normální učit děti na ncnik nejpozději v 1,5roce. Kupodivu to fugovalo a nebylo běžné aby dítě nosilo pleny dele než do dvou let. Mladší dceři je 6let a to už jsem byla za exota a dcera pomalu za génia když jsme přišly na cvičení pro maminky a děti a ona tam v 19mesich byla jediná bez pleny. :D Takže můj názor je ten, že opravdu není nutné čekat až do dvou let, samozřejmě neříkám, dítě mučit a nutit ho když nechápe, ale zkusit se to může opravdu dřív. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
24.5.21 22:39

@Alušáček Dcery jsou bez plen od 20/21 měsíců, mladší jsou 3,5 a když poprvé přišla do dětské herny bez plínek, tak jsem byla za matku tyranku, co jsem si to jako dovolila :mrgreen: První chápala rychle, druhá trochu pomalejší, ale taky to netrvalo dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10094
24.5.21 23:04

@Alušáček tak to jsi ještě mladá, tyhle rady jsou většinou od žen, které vychovávaly děti do 70., 80. let. Moje sestra, nar. v r. 1990 měla už občas jednorázové pleny.
Před dvaceti lety už jednorázovky byly normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat