Syrové droždí v těhotenství - kyselina listová

29.2.20 10:09

Syrové droždí v těhotenství - kyselina listová

Ahoj vsem,
bohuzel jsem v zadne diskuzi ani na jinych strankach nenasla jak je to s kyselinou listovou v podani syroveho drozdi v rannem tehotenstvi :nevim: nejde o to, ze bych si nechtela nebo nemohla koupit tabletky, ale prijde mi logictejsi vyuzit cerstvou surovinu, kterou mam doma. Zeleninu a dalsi veci, ve kterych je listovka obsazena jim samozrejme taky, ale co se tyce mnozstvi, tak v drozdi je nejvetsi podil a navic mi chutna :lol: je tedy v poradku si treba rano na lacno uzobnout kousek drozdi nebo si ho rozmichat v mlece a vypit? Da mi to tolik vitaminu kolik potrebuji nebo to naopak muze necemu uskodit? :roll: diky moc :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23564
29.2.20 10:31

Nema to cemu uskodit, drozdi je skvela a zdrava vec. Uzivam ho uz opravdu dlouhodobe a super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
29.2.20 10:38

Pokud nemáš špatné vstřebávání vitamínů B (vyšší hladina homocysteinu), tak ti droždí + mléko + vejce + zelenina stačí (ale tedy budou toho celkem kvanta). Laicky se to poznává podle potřeby spánku (komu nestačí 8 hodin, má s velkou pravděpodobností nedostatek - ale spoléhat na to nejde, klíčový je krevní rozbor). Asi 30-40 % populace má to vstřebávání horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2835
29.2.20 10:52

V případě raného těhotenství bych užívala listovku formou vitamínů - pro jistotu. Lze předejít rozštěpům plodu a jiným potížím, takže bych krom přírodních zdrojů doplňovala i touto formou, aby byla pokrytá skutečně potřebná denní dávka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 10:55

@listento @wildcherry Moc vam dekuji :* prave jsem si ve sklenici ohrala mleko a pridala pulku drozdi :palec: k doktorovi jdu v pondeli, tak treba me pochvali :lol: cetla jsem, ze u kuraku je listovka v tele v mensim mnozstvi, proto je potreba prijimat ji vice. Nebyla jsem silny kurak a samozrejme jsem zahodila i ty 4 ciga denne, ale porad mam nejvetsi hruzu z toho, ze neco bude spatne a budu za to moct ja :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 10:57

@Whitedog Nebudu lhat, mam z toho hruzu, asi to tak nakonec stejne vyresim :) A v pripade ze by ji bylo moc tak telo prebytek vylouci moci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2835
29.2.20 11:16

Myslím, že zas až takový přebytek nebude, když to teda nebudeš s tím droždím přehánět :-) Jednak ji budeš potřebovat ty, jednak ji bude potřebovat plod a plod ji bude potřebovat ve velkém množství. A pokud máš hrůzu z toho, že se něco stane a budeš za to moct ty, tak když budeš doplňovat formou vitamínů, budeš mít jistotu, že skutečně dodáváš tolik, kolik je potřeba. A aspoň jednu hrůzu si budeš moct odškrtnout ;-)
Jen ještě poradím jednu věc - kyselina listová se dá koupit ve dvou formách - už štěpená a neštěpená. Tak určitě v lékárně kup tu štěpenou. Někteří lidé neumí kys. listovou dostatečně štěpit, tudíž ji vlastně nevyužijí, jak je potřeba. Tomu lze předejít tím, že už koupíš naštěpenou kys. listovou. A ke správnému účinku kys. listové je i potřeba vit. B - teď teda z hlavy nevylovím, které konkrétní číslo to je. Ale já jedla Fertipronu - kde je jak potřebný vitamín, tak naštěpená listovka. Můžu doporučit.
A hlavně klid. Já vím, že je to děsivé, co všechno se může stát, ale je potřeba na to nemyslet! Gratuluju a ať vše zdárně probíhá!! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23564
29.2.20 12:22
@LuckaHo píše:
@listento @wildcherry Moc vam dekuji :* prave jsem si ve sklenici ohrala mleko a pridala pulku drozdi :palec: k doktorovi jdu v pondeli, tak treba me pochvali :lol: cetla jsem, ze u kuraku je listovka v tele v mensim mnozstvi, proto je potreba prijimat ji vice. Nebyla jsem silny kurak a samozrejme jsem zahodila i ty 4 ciga denne, ale porad mam nejvetsi hruzu z toho, ze neco bude spatne a budu za to moct ja :nevim:

Neboj.Jako ja bych zobala ze startu i ty vitaminy, listovku. Delala jsem to u obou dcer.Ale co se tyka tech kvasnic, za me skvela volba.Ja teda nepiju v mleku, ale vode.Coz je ve finale jedno.Ja kdyz nezapominam, tak obden celou kostku vecer.Je to super na spoustu veci. Delam si z nich i masky na oblicej a zabaly na vlasy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 14:28

@Whitedog Skocim v pondeli do lekarny a poptam se na ten Fertipron :) Diky moc za rady, snad bude vse v poradku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 14:36

@wildcherry Cetla jsem, ze je to supr multifunkcni potravina :lol: Plet se mi ted sice dost zlepsila, ale nechci to zbytecne podcenit :lol: kdyz uz tu to drozdi mam, tak z nej taky zkusim vyrobit neco dalsiho :) V jake denni dobe je nejlepsi drozdi jist? Nekde psali, ze rano nebo pred spanim. Vcera jsem ho mela kdyz jsem prisla z prace a pak se mi do pusy vracely takovy bublinky jako z burcaku :lol: neni treba mozny, ze po jidle v zaludku premenuje cukry na alkohol jako kdyz se pouziva na peceni? Neni to trochu blby? :lol: :lol: ne teda jen pro tehotenstvi ale i treba pro rizeni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
29.2.20 22:58

Já bych se asi droždí bála, v těhu se nemají jist takové ty „živé“ potraviny jako hermelín, tatarak… Droždí mi taky prijde živé :lol: :lol: asi bych se nejdřív zeptala doktora, i když se asi nad těmito otázkami baví :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 23:16
@Tarlin píše:
Já bych se asi droždí bála, v těhu se nemají jist takové ty „živé“ potraviny jako hermelín, tatarak… Droždí mi taky prijde živé :lol: :lol: asi bych se nejdřív zeptala doktora, i když se asi nad těmito otázkami baví :D

To je sice pravda ale neni to kvuli „zivosti“ nybrz kvuli potencionalnimu prenosu listeriozy, to je neco jineho :) - nastesti :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
495
1.3.20 08:12
@LuckaHo píše:
Ahoj vsem,
bohuzel jsem v zadne diskuzi ani na jinych strankach nenasla jak je to s kyselinou listovou v podani syroveho drozdi v rannem tehotenstvi :nevim: nejde o to, ze bych si nechtela nebo nemohla koupit tabletky, ale prijde mi logictejsi vyuzit cerstvou surovinu, kterou mam doma. Zeleninu a dalsi veci, ve kterych je listovka obsazena jim samozrejme taky, ale co se tyce mnozstvi, tak v drozdi je nejvetsi podil a navic mi chutna :lol: je tedy v poradku si treba rano na lacno uzobnout kousek drozdi nebo si ho rozmichat v mlece a vypit? Da mi to tolik vitaminu kolik potrebuji nebo to naopak muze necemu uskodit? :roll: diky moc :palec:

Hodně kyseliny listové je taky v ovesných vločkách. Možno jíst denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama