Sýry, pomazánky... jaké jsou vhodné?

44
21.12.06 14:48

Sýry, pomazánky... jaké jsou vhodné?

Ahoj holky,
už jsem si tady našla několik podobných diskuzí na toto téma a dočetla se dost zajímavých věcí.
Tak nějak řeším, co pořád dokola dávat na pečivo. Zatím dávám máslo, sem tam Lučinu nebo Gervais, domácí džem, ale nápady docházejí.
Můžete poradit nějaké jednoduché pomazánky?
Také se tu hodně psalo o tom, že kontrolujete tzv. „éčka“ v sýrech. Jak to tedy je, kolik by sýry měly mít, aby byly vhodné pro děti? A může se i plátkový sýr?
Díky moc za rady a vaše nápady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

130
21.12.06 19:05

Ahoj,

plátkový sýr malýmu kupuju a mazací mu kupuju od apetita Kidiboo, je bez konzervačních látek. Teď mají i takové sýry na klacku a sýrové tyčinky(taky od té značky Kidiboo). Kubík to zbožňuje, pořád křičí sýááááááá. :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
21.12.06 20:10

Ahoj,
já myslím, že tavené by děti moc neměly, protože tam jsou tavící soli, které jsou dost špatné. To jsou jedny z těch eček. Některá ečka jsou i dobrá, ale je jich málo. My dáváme hlavně Lučinu nebo žervé, máslo, med, marmeládu atd.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
21.12.06 22:49

Ahoj Niki, jsem ráda za toto téma, mé nápady taky docházejí. Nevím co malému dělat na snídani, dávám dokola pečivo s jogurtinou(sýr od Lučiny) nebo bílej jogort s ovocem. Zkoušela jsem mu udělat i tuňákovou pomazánku, ale nevím jestli tuňák v konzervě je dobrej pro malé děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
22.12.06 13:08

Ahoj,
ono vubec nevadi, ze deti jedi stejne veci, pokud se nebrani a chutna jim to. Pestra strava znamena, ze by meli mit dostatek zeleniny a ovoce, sacharidy nejlepe ve forme testovin, peciva, ryze a tuku - rostlinne oleje, olivovy, pripadne maslo.
Ze syru jsou opravdu nejlepsi typu žervé, Kidiboo tycinky jsou taky OK, pripadne tvrdy syr, kde je trbea zkontrolovat slozeni - nejlepe kdyz bude obsahovat jen mleko, syridlo a pripadne mlekarske kultury, je zbytecne, aby v nem byla barviva (coz teda byvaji skoro vzdycky) a konzervacni latky, je uplne jedno, jestli je platkovy nebo v celku, pokud bude mit slozeni OK.

Betka pomazanky vubec nechce a dodnes ma nejradeji chleba s maslem, takze to neresim, i kdyz obcas se ji znazim podstrcit (marne) i to zerve.

Morske ryby - je hodne nazoru na to, ody kdy by se mely zacit davat, my jsme zacali zkouset od 1,5 roku a betka nemela zadnou reakci. U alergiku ovsem velmi opatrne a radeji pozdeji. Tunak v konzerve je celkem OK, pokud se jedna o kvalitniho tunaka, nejlepe ve vlastni stave nebo olivovem oleji, ktery obsahuje jen rybu a olej, pripadne sul.

Osobne miluju HUMMUS - coz je pomazanka z cizrny. Uvarime cizru dle navodu a rozmixujeme s troskou oleje (nejlepe olivovy) a soli, pro starsi pripadme i citr. stavu. Pro deti to tak staci, pro dospele pridame i hooodne cesneku, pripadne chilli papricky. Je to fakt moc dobre a zdrave.

To jsem napsala elaborat, tak snad jsem vam trosku pomohla.
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
22.12.06 17:09

ja jsem se tavenych syru u dcery vyvarovala az do 3let a i ted ji je davam minimalne, spis do nejake pomazanky. Ja bych teda rozhodne doporucovala tvrdy syr, doktorka mi ho doporucovala uz od 10.mesicu. Mala dlouho nemela zuby, tak jsem ho ruzne drobila nebo strouhala. Taky davam lucinu a zerve. Od 2let jsem davala i rybicky v rostlinnemm oleji. Pomazanky u nas docela frci a ja moc nedramatizuju jejich vyrobu. U nas se za pomazanku povazuje i lucina s jarni cibulkou nebo porkem, ci nastrouhanou mrkvi. Oblibena je tez pomazanka s kedlubnou, mrkvi a cibulkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama