SZ – porušení listovního tajemství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinemag
Extra třída :D 11065 příspěvků 03.12.10 07:44
SZ - porušení listovního tajemství

Zajímalo by mě, jak může být porušením listovního tajemství zveřejnění pošty adresované mně?? Tedy patřící mně??

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Marpe
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 03.12.10 07:47

To by mě taky zajímalo… přece můj dopis si taky můžu ukázat komukoliv :roll: :nevim: …

kacabus
Kelišová 6885 příspěvků 03.12.10 07:53

Myslím že se zveřejněním musí souhlasit obě strany-odesílatel,adresát.

Uživatel je onlinemag
Extra třída :D 11065 příspěvků 03.12.10 07:55

A z čeho vycházíš?? Ty manželovi nečteš například tvoje SMS, emaily, dopisy??

kacabus
Kelišová 6885 příspěvků 03.12.10 07:59

Nečtu.ty snad ano?teda pokud my to dá přečíst,tak ano.myslím,že je neco jiného,když se to dá přečíst jedné osobě a něco zveřejnit.

Uživatel je onlinemag
Extra třída :D 11065 příspěvků 03.12.10 08:01

Nečteš jsem myslela tvoje (ne že čteš jeho poštu, to porušením list. tajemství bezesporu je), když ti třeba napíše kamarádka veselou historku :jazyk: Jaký je v tom rozdíl, ona ti písemně poslala svůj souhlas?

Marpe
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 03.12.10 08:05

Taky jsem nikde nevyčetla, že bych svůj vlastní (mě adresovaný dopis) nemohla dát někomu jinému přečíst - sama ze své vlastní vůle :roll: .

kacabus
Kelišová 6885 příspěvků 03.12.10 08:06

Když ti snad nekdo neco pošle,tak snad chce aby sis to přečetla:).nevím jak by ti bylo,kdyby jsi napsala kamarádce dopis a ona ho pak vytiskla do novin.já bych asi pěkně řádila:)jinak krásné ráno:)

Uživatel je onlinemag
Extra třída :D 11065 příspěvků 03.12.10 08:09

Pořád čteš něco jiného než já píšu…

Admin operuje porušením listovního tajemství a já se ptám z čeho vychází…

Marpe
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 03.12.10 08:11

http://cs.wikipedia.org/…jemstv%C3%AD

No ono záleží taky na tom, za jakých okolností, z jaké pohnutky atd… (trochu nadlehčuju :-D to by nám ani naše babičky nesměly dát číst své zamilované dopisy ze svého mládí :lol: protože 100% si myslím, že souhlas pisatele určitě nemají :roll: ).

tterka
Kelišová 5420 příspěvků 03.12.10 08:13

Mag,
navazuješ na včerejší uzamčení diskuze?
Tam šlo o to, že holčina, která to listovní tajemství porušila, zveřejnila komunikaci mezi sebou a další holčinou bez jejího svolení.
Pokud chceš zveřejnit svůj dopis, e-mail, atd,který jsi psala ty, je to jen čistě tvá věc.
Ale pokud zveřejníš komunikaci někoho jiného (i když je to vzájemná komunikace mezi vámi), bez jeho svolení, potom je to porušení listovního tajemství. Tedy, pokud dostaneš od kamarádky dopis s veselou historkou, tak ho můžeš zveřejnit jen s jejím souhlasem :wink:

Trestný čin: Porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí - § 183 trestního zákoníku, hlava II. (trestné činy proti svobodě a právům na ochranu osobnosti, soukromí a listovního tajemství)
Definice, skutková podstata a sankce:

(1) Kdo neoprávněně poruší tajemství listiny nebo jiné písemnosti, fotografie, filmu nebo jiného záznamu, počítačových dat anebo jiného dokumentu uchovávaného v soukromí jiného tím, že je zveřejní, zpřístupní třetí osobě nebo je jiným způsobem použije, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného majetkový nebo jiný prospěch, způsobit jinému škodu nebo jinou vážnou újmu, anebo ohrozit jeho společenskou vážnost.

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
b) spáchá-li takový čin vůči jinému pro jeho skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že je skutečně nebo domněle bez vyznání,
c) způsobí-li takovým činem značnou škodu, nebo
d) spáchá-li takový čin v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného značný prospěch.

(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu, nebo
b) spáchá-li takový čin v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.

Příspěvek upraven 03.12.10 v 08:37

Uživatel je onlinemag
Extra třída :D 11065 příspěvků 03.12.10 08:19

A co v těch paragrafech se vztahuje a poštu adresovanou mně?

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 03.12.10 08:19

A já stihla z té diskuze přečíst jen jednu stránku a teď nevím, jestli si to dámy vyříkaly nebo ne :roll:

tterka
Kelišová 5420 příspěvků 03.12.10 08:20
Marpe píše:
Taky jsem nikde nevyčetla, že bych svůj vlastní (mě adresovaný dopis) nemohla dát někomu jinému přečíst - sama ze své vlastní vůle :roll: .

Marpe, on je obrovský rozdíl, když dopis od kamarádky adresovaný tobě, dáš přečíst manželovi, nebo když ho zveřejníš na internetu, kde si ho mohou přečíst tisíce lidí…

valkil
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 08:24

Já taky nic nevím, navíc admin je nějakej chytrolín, který pro jistotu maže všechny okolo související diskuze, místo aby smáznul jeden konkrétní příspěvěk konkrétní uživatelky.

To zas při pátku někdo přišel do práce, a honem honem aby něco nepos*, tak to smáznul vše :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >