T4 volný - štítná žláza?

8
30.1.16 20:33

T4volný -štitná žláza?

Holky prosím o radu ohledně štitné žlázy. Obvodačka mě vzala krev a výsledky TSH 2.5mUl/l referenční meze 0.3-4, T4 volný 11.83pmol/l referenční meze 9-19.Jde mě o to, že mám v krku knedlík a nemůžu polykat, potím se. Otok krku jakoby by mandle, padají mě vlasy. Už jsem byla na alergologii, na gastru. Nevím prý je vse ok.Ale já se tak rozhodně necítím. Já právě nerozumím tomu T4 volný jestli je to v pohodě má obvodačka stále říká dokola vše je dobré, ale snad mě chápete. Děkuji El

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
30.1.16 20:38

A proc se neobjednas na endokrinologii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19370
30.1.16 20:40

Tak podle výsledku a ref. mezí je to v pořádku, to je přece vidět. Jinak bych se případně nechala poslat na endokrinologii, oni to dělají podrobněji. Knedlík v krku prý je často psychického původu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
30.1.16 20:43

TA naše obvodačka mě nebude chtít napsat doporučení, když je to podle ní v pořádku a bez té mě nikdo nevezme už jsem to zkoušela obvolávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9731
30.1.16 20:43

Nechala bych se poslat na ultrazvuk krku a podrobné vyšetření na orl. Ale jak už někdo zmiňoval, může to být i psychické.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
30.1.16 20:44

Navic ne vsechny laboratore jsou ok.. mi u jedne, co mimochodem pouziva velka nemocnice, porad (3× behem pul roku) vychazel zvyseny ths, u endokrinologa, ktery nadaval na zminovanou laborator a poslal to do lepsi, mi vyslo vse ukazkove, i sono i dalsi odber po 14 ti dnech..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
30.1.16 20:58

Na orl jsem byla také už 3 x a ted jsem jela do jiné nemocnice a tam mě řekli, že je taky vse dobré. Tak jsu stoho už blbá. Brali krev a stěry a taky dobré. Mandle nateklá jak balon a oni mě řeknou dobré. Ultrazvuk na štitnou žlázu je jedno kam pujdu je to nějaký specialní nebo stačí když skočím jako samoplátce někam do města?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4613
30.1.16 21:42
@elis.00 píše:
Na orl jsem byla také už 3 x a ted jsem jela do jiné nemocnice a tam mě řekli, že je taky vse dobré. Tak jsu stoho už blbá. Brali krev a stěry a taky dobré. Mandle nateklá jak balon a oni mě řeknou dobré. Ultrazvuk na štitnou žlázu je jedno kam pujdu je to nějaký specialní nebo stačí když skočím jako samoplátce někam do města?

To asi fakt nebude štítnice, zvětšená struma není pocitově stejná jako zvětšená mandle - je to spíš uprostřed krku, níž, těžko se to popisuje, ale je to fakt jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
660
30.1.16 22:47
@elis.00 píše:
Na orl jsem byla také už 3 x a ted jsem jela do jiné nemocnice a tam mě řekli, že je taky vse dobré. Tak jsu stoho už blbá. Brali krev a stěry a taky dobré. Mandle nateklá jak balon a oni mě řeknou dobré. Ultrazvuk na štitnou žlázu je jedno kam pujdu je to nějaký specialní nebo stačí když skočím jako samoplátce někam do města?

Přikláním se k psychice. Pocit ke knedlíku v krku, skoro až jakoby těžší dýchání, až dušení? Ale objektivně nic, to mívám dost často, v noci mám pocit, že neusnu, že v krku musím mít nejmíň tenisák, že mi na hrudi sedí balvan. Se štítkou jsem taky vyšilovala, ale prý se to tak neprojevuje. Pak je taky ve hře reflux. Čili zkusila bych ještě gastro pro vyloučení refluxu (tím zdaleka netrpí jen děti, pozor. Je to v podstatě nová civilizační choroba) a pak fakt ta psychika no. Zapátrej, jestli tě netíží nějaký problém. Něco dlouhodobého… Klidně můžeš mít i nějakou alergii. A taky na to nemusíš nikdy přijít… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
31.1.16 10:14

Holky to je hrozná přectava, na alergologii na nic nepřišli. Na gastru jsem byla a tam mám potvrzený reflux napsali helicit a potom to bylo ještě horší. Těd ho neberu.Ve středu jsem byla na ph metrii a v uterý jedu s výsledkama, které mají dojít na kontrolu.Hned to lékaři řeknu. Spíše mě udivuje, že je to spíše jen na jedné straně krku a ty štávy žaludeční cítím běžně. Jen nechápu proč mám jakoby tu mandli pořád oteklou. Stačí sebemenší větřík nebo jízda na kole a konec otok zase. Nevím jestli to souvisí stím refluxem, protože podle orl je vše v pořádku. Děkuji vám srašně moc za rady a odpovědi, vážím si toho.EL

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama