Panika z klíšťat, co si o tom myslíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teruška85
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 24.07.19 09:16
Ta hrůza okolo klíšťat,co si o tom myslíte?

Maminky, ráda bych se vás zeptala na váš názor. Připadá to jen mně, že poslední roky se hodně šíří panika okolo klíšťat. Vidím to všude, v reklamách, ve skupinkách na fb, od známých…Prý snad každé čtvrté klíště je dnes už infikované, to je šílený. Mám pocit, že za našeho mládí jsme šťastně a bezstarostně běhali po lese, sem tam někdo přinesl klíště ale nikdy si nepamatuji že by z toho něco bylo a rodiče byli v pohodě, protože je pořád nikdo nestrašil. Tchýně mi ted říkala že prý to vůbec neřešila a a to kluci lítali celý den po lese a docela se divila mému strachu. Mám z toho taky strach a pořádný. děti mají 2 a 4 roky, staršímu přemýšlím že dám na další sezonu očkování, ale u malé váhám, doktorka mi řekla že takto malé děti nerada očkuje, spíš tak šestileté. Ovšem borelioza je prý taky pořádné sviňstvo a na to očko není, navíc jsem slyšela že ji nepřenášejí jedině klíšťata. Tak a ted co, aby se člověk bál pomalu vlézt do lesa, což ale také není řešení, protože prý jsou ty mrchy i v parcích a na hřišti. Jak to máte vy, co si o tom myslíte. Začínám si myslet, že jde o umělé strašení za účelem propagace očkování nebo je to v této době opravdu horší než za nás?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 24.07.19 09:19

V rodině máme dva případy nakažení klistetem. Oboje bohužel borelioza, takže bez možnosti očkováni. A nevím, kolik ti je, ale ockovana jsem od mala i já a to je mi už 34 let.

unuděná
Echt Kelišová 8508 příspěvků 24.07.19 09:20

@Teruška85 Já očkovat nenechám, děti denně kontroluju, když jsme někde v přírodě a klíště vždy rychle vyndáme. I infikované klíště údajně začne vypouštět ty hnusy až po cca 12ti hodinách od zakousnutí, takže včasné vyndání by mělo být ok. Zajímavé je, že i když jsme pořád někde v přírodě, piknikujeme v trávě, chodíme do lesa atd., tak syn měl letos jediné klíště (v březnu) a dcera žádné. Loni neměl ani jeden.
Jinak já měla boreliozu před 10ti lety a bylo to z nějaké mušky kousavé, zabila jsem jí na sobě a druhej den flek, horečka a ta všechna paráda okolo.

flybe
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 24.07.19 09:21

Bohuzel to není strašení ale každé 4te klíště je infikované a mám opravdu spoustu lidi kolem sebe po borelioze.mam sebou vždy dezinfekci a pinzetu a prohledavam se průběžně a vždy najdu na sobě aspoň 2este neprichyceny..mala ma holinky a dlouhý věci. repelent..

TeSudička
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 24.07.19 09:21

Ja osobne se teda tehle nemoci strasne bojim, takze jsem se nechala s dcerou ockovat a manzela uz 2 roky premlouvam. Mamka se nakazila boreliozou a zkusila jak pes a jeste po 12 letech s tom ma problemy. Za me ovkovani zbytecne v zadnem pripade neni :mavam:

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 24.07.19 09:22

No, já jsem jako malý kluk trávil veškerý volný čas v přírodě a klíště jsem nikdy neměl. Letos na jaře jsem se psem přešel 100m louku a ze psa jsem sundal 11! klíšťat - tzn. že je nachytalo za cca dvě minuty. O týden později jsem si našel klíště, bohužel infikované, mám boreliózu. Takže tak nějak na tom něco bude.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 24.07.19 09:22

@Tichošlápek to je zajímavý, mě je taky 34 a vím že mamka říkala že nechala naočkovat tehdy osmiletou ségru která je o 10 let mladší než já a že to tehdy byla novinka :think:

unuděná
Echt Kelišová 8508 příspěvků 24.07.19 09:23
@TeSudička píše:
Ja osobne se teda tehle nemoci strasne bojim, takze jsem se nechala s dcerou ockovat a manzela uz 2 roky premlouvam. Mamka se nakazila boreliozou a zkusila jak pes a jeste po 12 letech s tom ma problemy. Za me ovkovani zbytecne v zadnem pripade neni :mavam:

Jenže očkování proti borelióze není, víš o tom? ;)

Já právě neznám nikoho, kdo by prodělal klíšťovou encefalitidu, takže si říkám, že to až tak časté nebude.

Kriss Tina
Extra třída :D 11722 příspěvků 24.07.19 09:27

Já očkovat nenechávám, nějaké vysoké travy a husté lesy nevymetam, kdyztak na děti fouknu repelent, ale my máme asi jedovatou krev, na to, že jsem já i děti od mala prakticky denně v přírodě, často v lese, valime se na zahradě po stromy, chodíme do parku atd, tak nikdy nikdo žádný klíště neměl. Já kdybych ho nevyndala kdysy ze psa tak ani nevím jak vypadá :nevim:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 24.07.19 09:28

@Teruška85 tak jsem se schválně mrkla a první dávku jsem měla asi v roce 92, takže v sedmi letech ;)

ugluk
Hvězda diskuse 47372 příspěvků 24.07.19 09:31

Já nevím, já si pamatuju v rodině na dvě boreliózy před pětadvaceti lety, na který jsme přišli proto, že byly plný noviny a televize výstrah, jak ten flek vypadá. Jedna z nich se nedoléčila, následky dost blbý. Takže bych to neviděla jako výkřik poslední doby nebo zbytečný strašení. Nakažených klíšťat je hodně, ale naštěstí se s tím imunita většinou popere a ani od těch nakažených to většinou nechytí. A náhoda je blbec, pak stačí jedno jediný.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 24.07.19 09:32

@unuděná no právě, encefalitidy je mnohem mín, je ale horší, škoda že není očko proti bolelioze

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 24.07.19 09:32

Nejsem očkovaná, a děti taky nenechám očkovat.
prohlížím, chráním…kolem sebe neznám nikoho s prodělanou boreliózou, ani encefalitidou..
je to strašení

Příspěvek upraven 24.07.19 v 09:34

Risanka
Kecalka 281 příspěvků 24.07.19 09:32

@Teruška85 já si myslim že jich je víc než za nás a víc jich je nakažených. V mém okolí onemocnělo z nich několik lidí oběma nemocema.To riskování za to nestojí a do trávy už nechodim, jedině do posekaný. A co jsem četla já tak u boreliozy musí být zapitý víc hodin aby nakazilo a u zánětu mozku to jde prakticky hned co se zakousne. Nepodceňovala bych to, ať si tchýně říká co chce. Tenkrát i v nějakých oblastech nebývali a teď už jo. Dřív byli i větší zimy.

kjhui
Závislačka 2643 příspěvků 24.07.19 09:32

@Teruška85
U nás je ta hranice 4 roky na encefalitidu. My jsme se nechali očkovat všichni starší 4 let den po té, co jsme potkali kamaráda který prodělal encefalitidu.

Že to předtím nebylo, no buď se o tom méně vědělo v lékařské vědě, taky většina lidí s postižením a jiným stigmatem byla zavřená v ústavech takže na ulici jsi je nepotkala, nebo to může souviset se změnou klimatu, tak jako sem lezou afričtí komáři, západonilská horečka atd. Každopádně že to za našeho mládí nebylo nic nemění na tom že dnes je víc 50% klíšťat je infikovaných.

Mimo očkování určitě po každé repelent, preventivně Bkomplex a taky nezapomínat okamžitě po návratu prohlídnout, vyměnit oblečení a případné klíště co nejdřív vytáhnout. U nákazy záleží na hodinách které je přisáté, po dvou hodinách je malá šance nákazy, po 12 obrovská. Tahle pravidla jsou stejně důležitá jako očkování.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama