Tábor na vlastní nebezpečí

7023
14.6.15 21:17

V březnu si syn vybral vyhlášený tábor s jízdou na koních. Byl teměř hned obsazený a funguje již leta, reference má dobré. Syn na koni jezdí rok. Nyní přišli papíry pro vyplnění k doktorce a papír pro rodiče, kde stojí toto

Souhlasím s tím, že aktivity na dětském táboře jsou provozovány na vlastní nebezpečí. Zejména jízda na koni, na kole, plavání a skákání na trampolíně.

Podpis rodičů

Jsem z toho v rozpacích. Děti jezdí na tábory několik let a nikdy toto nikdo nechtěl podepsat. Uvědomuji si, že si syn muže běhěm tábora třeba zlomit ruku, ale z tohoto listu mám pocit že se zříkají veškeré zodpovědnosti za děti. V reklamě na tábor toto zmíněno nebylo a bylo napsané, že je vhodný i pro menší děti. Rozhodne s tímto nesouhlasím a nechci podepsat. Zítra jim zavolám. Zajímalo by mě, zda ste toto někdo ohledně nákého tábora podepisoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13608
14.6.15 21:20

Nepodepisovala, ale myslím, že to bude těmi koňmi, přeci jenom tam má víc možností zranění, jak pád, tak kopnutí. Ale nevím no :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9158
14.6.15 21:21

Neporadím, ale taky jsem se s tím ještě nesetkala a dost by mě to překvapilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20903
14.6.15 21:21

Pokud s tím nesouhlasíš, tak to nepodepisuj, zájemců na ten tábor, kteří podepíší, bude dost a dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
14.6.15 21:30

@mater OT k podpisu, libi se mi tvoje miminko Tamarka, moje jmenovkyne
:hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17213
14.6.15 21:32

Nooo, tak s timto bych mela velky problem…nas mladsi jel loni na tabor, ktery pro nej nebyl vekove vhodny- s vedoucim jsem byla domluvena, ze ho necha delatr, co sam uzna, ze zvladne, kdyz bude neco vyslovene pres caru, najde mu jiny zpusob traveni casu…a a kdyby se cokoliv delo, bude mi volat…s tim, co pises, bych nesouhlasila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6206
14.6.15 21:34

Já si myslím, že je to hlavně kvůli koním a vyššímu riziku zranění. Přece jen vzít bandu dětí na tábor a potom jít sedět do vězení za to, že jedno dítko si zlomilo ruku…Opravdu jsou rodiče, kteří jsou schopni se soudit o sebemenší bolístku. Pokud chceš, tak jim zítra zavolej a zeptej se, co si pod tím představit a proč to vlastně chtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
14.6.15 21:37

Neexistuje, podepsat muzes, v pripade problemu je tenpodis silne nerelevantni a soud by ho v potaz nebral. Zodpovednosti za nezletile dite se oni nezreknou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7023

Jsem si vědoma možnosti urazu, ten se muže stát na každém táboře, starší syn byl loni na táboře o přežití…Ale pokud podepíšu a třeba bude někde mezi konma bez dozoru -což nesmí-strčí mi pod nos ten papír…mě jen překvapilo, že se zríkají zodpovědnosti předem..přeci za ty děti musí v době nepřítomnosti někdo zodpovídat a ne dát podepsat na vlastní nebezpečí :nevim: :nevim: navíc to na jejich stránkách zmíněno není ani nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1722

My jsme něco podobného podepisovali na školu v přírodě. Ještě tam bylo, že pokud se dítěti něoc stane, tak si pro něj přijedeme.

Chrání se tím před případnou žalobou ze strany rodiny, kdyby se dítěti něco stalo. Dcera třeba jela před lety na poníkovi a spadla. Skončilo to naštěstí pouze poškrábaným obličejem. Pád jsem tenkrát viděla a nedalo se tomu zabránit. Jenže někdo jiný by třeba podal žalobu, tak proto to chtějí mít podepsáno.

Jezdila jsem před lety také na tábory jako vedoucí, takže jsem neměla nejmeší problém to podepsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7023
14.6.15 21:38

@Taminka děkuji..stále se pyšním tím jak skvěle jsem vybrala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 21:39

@mater kdyz s tim nesouhlasis a nechces podepsat, proste posli dite jinam. Urcite je dost dalsich rodicu co to klidne vezmou aby si jejich dite uzilo dobry tabor. Je hodne velky rozdil mezi tim bat se o reference (coz je neco co se jich tyka i tak) a bat se jit do vezeni :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7023
14.6.15 21:39

@Petule030 jenže tam zminují i trampolínu, kolo a plavání ne jen koníky což bych asi chápala-trochu mě to vyděsilo snad tam bude nekdo kdo ty deti bude hlídat ne??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7023
14.6.15 21:41

@Meluzinecka jenže tábor je zaplacený od března,..a myslím že nepodepsání neznamená vyloučení dítete z tábora,..tábory jsou už dávno přebrané. Zkusím se s nima dohodnou na jiné formulaci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
14.6.15 21:42

No on stejně takový podpis nebude mít žádnou právní váhu. Za vše co se stane nese odpovědnost provozovatel. Takže pokud se dítě zraní a neporuší svým jednáním provozní řád tak je to jejich problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama