Tahání na stranu, krční páteř?

263
13.9.20 13:32

Tahani na stranu, krcni pater?

Ahoj, jsem trosku hypochondr tak se musim poptat. Samozrejme pokud to budu mit casteji pujdu k dr. Uz trikrat par dni po sobe se mi jakoby zamotala hlava, to ani ne ale potahlo me to na levo az jsem si uskocila.byla to vzdy jen sekunda. Ma nekdo tuseni z ceho by to mohlo byt? Mam 11 m mimco co furt taham a v noci se casto budi a kojim i usnu v sede, mohlo by to byt od krcni patere? Ja hned plasim, ze byto mohla byt mrtvicka ale kazdy se mi smeje, je mi 32, zdrava.. ale nikdy nevite ze :?Jeste jsem dneska vypila dost kafe, ale to asi nema s tim nic spolecneho, ze?8o :) dekuji za odpovedi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
363
13.9.20 14:25

Zajdi to raději probrat se svojí Dr., když se ti to opakuje. Každopádně nemusí to být nic vážného. Já tohle mám už asi půl roku v kuse a nejspíš je to od tetanie a to tahání do strany mám od ucha ( měla jsem tam menší problém). A taky ty závratě nevím jak u tebe, ale já to mám tak, že čím větší únava a zátěž, tím víc se závratě zhoršují. Pomáhá mi navýšit dávku hořčíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
13.9.20 14:29

@Sarael : dekuji. Tak v ten den co to zacalo jsem mela dost stres, pohadala jsem se s manzelem a jeste jine veci, mohlo by to byt i stresem? A mate taky jen na jednu stranu? Jinak jsem dost uzkostliva a trpela jsem na panicke ataky, ktere nastesti uz celkem ovladam. Jen mam strach z urcitych zdravotnich komplikaci ktere stejne neumim ovlivnity jako treba ta mrtvicka, a to motani hlavy je taky jeden z priznaku, ze.. a pak fantazie jede na plne obratky 8o k dr asi zajdu, jen s 3 detma a mimcem celkem malo casu a ted jeste covid 8o nechci tam hned letet kvuli kazdemu problemu.
Ach ted ctu od ucha. A co mate teda od te tetanie, zavrate? u me to jsou jen rychle zavrate na stranu. Treba ted jsem sedela dost krivo, nohu pres nohu a otocena k synovi abych ho krmila a najednou jsem citila jak me to jemne taha na strranu. Narovnala jsem se a dobre. nosim ho porad na leve ruce tak doufam, ze to bude z toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
13.9.20 14:54

Nejsem doktor, ale podle toho co píšeš, ti ty závratě klidně mohl spustit větší stres. Já jsem to měla totiž taky tak. Dostala jsem se do deprese, ze které jsem delší dobu nevěděla, jak z toho ven, byla v šíleném stresu a jednou ráno jsem se probudila s takovými závratěmi, že jsem se až kácela ze strany na stranu, nohy mě nedržely, zvracela atd. U mě to bylo bppv+ silná tetanie. Ale u tebe těžko říct. Zašla bych určitě za doktorem a taky jestli si myslíš, že by to mohlo být od tahání malého na jedné ruce, tak bych to zkusila rozhodně omezit a uvidíš, jestli se to pak nezlepší.
Od tetanie mám všechno možné, né jen závratě, ale pomáhá mi to zvládat magnosolv. V případě potřeby navysuju dávky.
Zajdi si k tomu doktorovi a uvidíš, co on na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2722
13.9.20 16:59

Nechala bych se vyšetřit u neurologa, již řadu let su sledovaná na klinice. No mám toho trošku více dohromady, ale mívám často stav, kdy " mně to táhne napravo " :think: Bylo podezření na RS, avšak vyvrácena, mám formu neuropatie a neuroboreliózu. Ale třebas kamarádka, která taky mívá " tah napravo " ta má RS potvrzenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
13.9.20 17:15

@shadowbabe hm. hm a ma ta kamaradka i jine priznaky? ted jste mi trochu nahnala strach 8o

Příspěvek upraven 13.09.20 v 17:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22798
13.9.20 17:18

Může to být polohové vertigo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
13.9.20 17:20

@vokishka coz je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22798
13.9.20 17:34

@gusica Příznaky■typicky rotační (v horizontální rovině) chvilková (sekundy) silná prudká závrať, vázaná na změnu polohy hlavy• první záchvat při posazení ráno z lože• v úvodu se jednotlivé sekundové závratě opakují při každém pohybu hlavy nebo očí i po dobu několika hodin • důsledek pohybu hlavy či změny polohy– postavení ze sedu či lehu, posazení se z lehu, ulehnutí na znak, předklon a narovnání, záklon hlavy, otáčení hlavy do strany (i vleže),přetáčení se vleže na bok• chvilková nejistota či pocit opilosti při chůzi• kolísání okolního světa (oscilopsie) v důsledku polohově vázaného nystagmu• pocit následného otáčení při otočení hlavy (pohyb poté)• mžitky před očima• pocit nevolnosti (nauzea) a zvracení (především v samotném počátku)• podle průběhu se jedná o onemocnění spontánně ustupující s tendencí se opakovat (recidiva až 50 %

Samozřejmě to nemusí být všechno přesně tak, můžeš mít jen něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2722
13.9.20 19:27
@gusica píše:
@shadowbabe hm. hm a ma ta kamaradka i jine priznaky? ted jste mi trochu nahnala strach 8oPříspěvek upraven 13.09.20 v 17:21

Co vím, tak jí aj " povadla pusa " nebo měla problém se zrakem. Typické RS příznaky můžeš omrknout na netu, ale nemusí mít každý všechny. Držím palce, ať je vše dobré :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama