Tahání těžkých břemen a otěhotnění

Anonymní
23.10.20 14:07

Tahání těžkých břemen a otěhotnění

Ahoj,

mám dotaz ohledně vlivu těžkých břemen na případné těhotenství. Nárazově se tahám s těžkým zbožím - většinou kolem 15 kg, ale občas klidně i 30 kg. Většinou tak 2× až 3× do měsíce, takže nejsem moc trénovaná a dá mi to zabrat. Navíc jsem fakt drobná - měřím jenom 158 cm a kilo taky nemám úplně nejvíc :D. Nijak jsem to neřešila, ale když to zjistila tchýně, že se tahám s takovými břemeny, tak mi vynadala, že už to nemám dělat, že je to blbý pro otěhotnění. Je pravda, že se nám už dlouho nedaří, tak si říkám, jestli to vážně nemá nějaký negativní vliv? Není to součástí mého zaměstnaní a asi by to šlo udělat jinak, ale znamenalo by to, že vždy budu muset někoho otravovat ať to tahá za mě…Co myslíte? Může to doopravdy uškodit?

Díky za názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19681
23.10.20 14:13

Ne, na otehotneni to vliv nema a 15kg neni zadne bremeno, to když matka nosi starsi dite, tak kolikrat taha vic a xkrat denne a otehotni taky. Ani v zacatku těhotenství to neni nebezpecne, ja tahala i 100kg lidi behem prvniho trimestru, az pak dyl se to nedoporucuje, ale 15kg 3× do mesice to je úplný houby, kvuli tomu bych se nenechavala ani ke konci těhotenství preradit na jinou praci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Qwentin
23.10.20 14:17

Já jsem tahala bohužel takové břemena a do týdne jsem měla samovolný potrat.

• Citovat
  • Nahlásit
9790
23.10.20 14:19

Ne, nemůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17499
23.10.20 14:21

Vliv to fakt nemá. Nosila jsem dvacetikový dítě. @Qwentin vliv to má až ve chvíli, kdy je vytvořená placenta, protože se může odloučit. V začátku a před těhotenstvím ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Qwentin
23.10.20 14:21

Ještě doplňuji, na těhotenství myslím, že ne, ale nejsem lékař, chce se to spíš zeptat odborníka-gynekologa.

• Citovat
  • Nahlásit
Qwentin
23.10.20 14:22
@Janli píše:
Vliv to fakt nemá. Nosila jsem dvacetikový dítě. @Qwentin vliv to má až ve chvíli, kdy je vytvořená placenta, protože se může odloučit. V začátku a před těhotenstvím ne.

Ano, ano, to jsem doplnila, že na plánované těhotenství to nemá vliv.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 14:25
@Kriss Tina píše:
Ne, na otehotneni to vliv nema a 15kg neni zadne bremeno, to když matka nosi starsi dite, tak kolikrat taha vic a xkrat denne a otehotni taky. Ani v zacatku těhotenství to neni nebezpecne, ja tahala i 100kg lidi behem prvniho trimestru, az pak dyl se to nedoporucuje, ale 15kg 3× do mesice to je úplný houby, kvuli tomu bych se nenechavala ani ke konci těhotenství preradit na jinou praci :nevim:

Tak to snad ne…norma pro ženu podle zákona je 25 kg u občasné manipulace. U muže 50 kg…v rukách přece nemůžeš zvednout 100 kg, pokud nejsi kulturistka :nevim:

U těhotných je norma 10 kg - asi je nějaký důvod, proč je to tak nastavené?

Tak nebavíme se o jednom balíku, ale těch balíku je třeba 10 a musí se složit jeden za druhým. 15 kg mají ty nejlehčí…A jak říkám, hlavně nejsem na takovou zátěž zvyklá, protože popravdě jsem kancelářská krysa se špatnou fyzičkou :D

• Citovat
  • Nahlásit
615
23.10.20 14:33
@Anonymní píše:
Tak to snad ne…norma pro ženu podle zákona je 25 kg u občasné manipulace. U muže 50 kg…v rukách přece nemůžeš zvednout 100 kg, pokud nejsi kulturistka :nevim:

Tak nebavíme se o jednom balíku, ale těch balíku je třeba 10 a musí se složit jeden za druhým. 15 kg mají ty nejlehčí…A jak říkám, hlavně nejsem na takovou zátěž zvyklá, protože popravdě jsem kancelářská krysa se špatnou fyzičkou :D

Ale může, jak si myslíš, že se s těmi lidmi v nemocnicích a důchoďákách manipuluje? Holt přijde zdravotní sestra nebo sanitářka, sama 50kg, a toho člověka zvedne, přebalí, na záchod… Člověk se ze zákona nepovažuje za břemeno, takže ve zdravotnictví můžeme klidně tahat 160kg velryby a je to legální. (Tak nás to tedy kdysi učili na hodinách práva, ale podle mě člověk stále není břemeno).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19681
23.10.20 14:34
@Anonymní píše:

Tak nebavíme se o jednom balíku, ale těch balíku je třeba 10 a musí se složit jeden za druhým. 15 kg mají ty nejlehčí…A jak říkám, hlavně nejsem na takovou zátěž zvyklá, protože popravdě jsem kancelářská krysa se špatnou fyzičkou :D

Tak ja se bavim o lidech, netahala sem 100kg baliky, ale pacienty :mrgreen: ale kazdopadne, i kdybys za den zvedla 10× 20kg balik, tak to na otehotneni nema zadny vliv. Jak rikam, bez problemu otehotni matka, ktera ma pul dne v náručí treba 15kg dite, otehotni treba i ta kulturistka, ktera chodi denne zvedat cinky… spis zapracuj teda na svoji fyzicce, ta se ti v těhotenství a hlavne po porodu bude dost hodit 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
23.10.20 14:35

Jo, jinak mě tchýně taky peskovala, že si skládáním uhlí zničím dělohu, nevím jak na to přišla, už jsem v osmém měsíci :lol:. Na samotný proces otěhotnění to vliv nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24334
23.10.20 14:36

Na otěhotnění to vliv nemá, v těhotenství bys to tahat neměla. Já jsem měla fyzicky náročnou práci, a během roku nás otěhotnělo několik. Já jsem potratila, ale ne kvůli občasnému zvedání věcí. Pokud to šlo, snažily jsme se věci nezvedat, snížit hmotnost, pomáhat si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
23.10.20 14:46

Prd je blbý pro otěhotnění :mrgreen: já tahala denně a ještě více :) otěhotněla jsem normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7643
23.10.20 15:14
@Anonymní píše:
Ahoj,

mám dotaz ohledně vlivu těžkých břemen na případné těhotenství. Nárazově se tahám s těžkým zbožím - většinou kolem 15 kg, ale občas klidně i 30 kg. Většinou tak 2× až 3× do měsíce, takže nejsem moc trénovaná a dá mi to zabrat. Navíc jsem fakt drobná - měřím jenom 158 cm a kilo taky nemám úplně nejvíc :D. Nijak jsem to neřešila, ale když to zjistila tchýně, že se tahám s takovými břemeny, tak mi vynadala, že už to nemám dělat, že je to blbý pro otěhotnění. Je pravda, že se nám už dlouho nedaří, tak si říkám, jestli to vážně nemá nějaký negativní vliv? Není to součástí mého zaměstnaní a asi by to šlo udělat jinak, ale znamenalo by to, že vždy budu muset někoho otravovat ať to tahá za mě…Co myslíte? Může to doopravdy uškodit?

Díky za názory

Tak na to že chceš otěhotnět tato váha myslím vliv nemá…ale na tvá záda pánevní dno a kdo ví co ještě to vliv má pěkně se huntujes.No a v těhotenstvi se má tahat 5nebo 10kg max teď nevím…takže v těhotenství bych tuto práci nedělala vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7643
23.10.20 15:17

@Kolicek95 Taháním těžkých věci se oslabuje pánevní dno a může to vést až k vyhřeznutí dělohy…která ti leze ven z pochvy. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama