Reklama

Tahání za tanga ve škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andulina123
Nováček 2 příspěvky 22.04.18 11:37
Tahání za tanga ve škole

Ahoj,
mám takové téma k řešení ohledně mé dcery (13 let). Je to trochu trapná věc, nicméně jsem jí v poslední době plná a trochu mě trápí. Nejdřív jsem dlouho váhala jestli to někam napsat, ale nakonec jsem se rozhodla že ano, a napsala jsem na jinou diskuzní „ženskou“ stránku. bohužel mi odpovědi úplně nestačily, a tak se obracím sem. Třeba s tím má někdo z vás také zkušenosti.
Dcera začala tento školní rok nosit tanga. Nejprve je nosila občas ale celkem rychle si na ně zvykla, takže je teď nosí téměř neustále a má jich v šatníku plno. to by samo o sobě nebylo nic špatného, ale v posledních zhruba 2-3 měsících se začal dít takový nešvar. Začala jsem si všímat, že má občas některá tanga roztrhnutá nebo natrhnutá. po nějaké době (bylo to tak před třemi týdny) jsem se ji zeptala, jak je to možné a ona mi řekla věc, která mě dost šokovala. Že prý mají ve třídě takový vtípek, že když někdo třeba sedí nebo je předkloněn a lehce mu kouká spodní prádlo z kalhot tak ho za ně zátahnou a zažíznou mu ho - říkají tomu zářez. A že si to prý navzájem dělají s klukama a s holkama ze třídy. Mně to připadalo šílené tak jsem se ji ptala jestli to bolí, a jak vysoko jí třeba ty tanga vytáhly, že se ji i rozthrly, a jestli to třeba řeknou paní učitelce a něco s tím dělají. ale ona mi na to pověděla, že to je v pohodě, že to je prostě takové jejich třídní škádlení - a to i přesto že ano, že to s tangama dost bolí, a že v tom případě kdy ji je rozrhly jí je vytáhly skoro až po ramena.
No byla jsem z toho dost překvapená a šokovaná, a tak jsem napsala na tu jinou diskuzní stránku. K mému překvapení se mi dostalo převážně odpovědí ve stylu, že je to v pohodě, a normální, a že to ostatní z dob ZŠ také znají..což mě překvapilo ještě více.
Od té doby, tedy za ty poslední dva až tři týdny, to samozřejmě pokračuje dál. Zaprvé se dceři roztrhly další tanga, a zadruhé mi to nedalo, a teď v týdnu když u nás doma byla její nejlepší kamarádka ze třídy (se kterou máme moc hezký vztah, a vždy si také trochu popovídáme), tak jsem se jí zeptala, zda jí toto kluci dělají také, zda má tanga také roztrhnutá a zda to bolí. No a ona mi odpověděla úplně stejně jako moje dcera - smála se, a řekla mi, že ano, že to také zná, a že to s tangama bolí, a že je má také občas roztrhnutá, ale že je to v pohodě, že je to jen takový vtípek. Taky mi pověděla jeden konkrétní případ - prý jí jednou spolužák za ty tanga i zvedl do vzduchu :(..takže za ně chvíli visela a pak se roztrhly.
No a já jsem z toho taková špatná - na jednu stranu ony se tomu smějí a přijde jim to v pohodě, na druhou stranu mě to přijde dost hrozné. Když jsem chodila na základku, taky jsme se s klukama různě špíčkovali, ale tohle mi přijde příliš - když si představím, jak musí bolet mít tanga zaříznutá a vytažená až někam po ramena.
Tak by mě zajímal názor a zkušenosti ostatních - zda vám to taky přijde mimo, nebo zda jste to také zažili a je to opravdu prostě „žertík“ běžný v posledních letech na základkách.
Děkuju.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 24410 příspěvků 22.04.18 11:41
@Andulina123 píše:
Ahoj,
mám takové téma k řešení ohledně mé dcery (13 let). Je to trochu trapná věc, nicméně jsem jí v poslední době plná a trochu mě trápí. Nejdřív jsem dlouho váhala jestli to někam napsat, ale nakonec jsem se rozhodla že ano, a napsala jsem na jinou diskuzní „ženskou“ stránku. bohužel mi odpovědi úplně nestačily, a tak se obracím sem. Třeba s tím má někdo z vás také zkušenosti.
Dcera začala tento školní rok nosit tanga. Nejprve je nosila občas ale celkem rychle si na ně zvykla, takže je teď nosí téměř neustále a má jich v šatníku plno. to by samo o sobě nebylo nic špatného, ale v posledních zhruba 2-3 měsících se začal dít takový nešvar. Začala jsem si všímat, že má občas některá tanga roztrhnutá nebo natrhnutá. po nějaké době (bylo to tak před třemi týdny) jsem se ji zeptala, jak je to možné a ona mi řekla věc, která mě dost šokovala. Že prý mají ve třídě takový vtípek, že když někdo třeba sedí nebo je předkloněn a lehce mu kouká spodní prádlo z kalhot tak ho za ně zátahnou a zažíznou mu ho - říkají tomu zářez. A že si to prý navzájem dělají s klukama a s holkama ze třídy. Mně to připadalo šílené tak jsem se ji ptala jestli to bolí, a jak vysoko jí třeba ty tanga vytáhly, že se ji i rozthrly, a jestli to třeba řeknou paní učitelce a něco s tím dělají. ale ona mi na to pověděla, že to je v pohodě, že to je prostě takové jejich třídní škádlení - a to i přesto že ano, že to s tangama dost bolí, a že v tom případě kdy ji je rozrhly jí je vytáhly skoro až po ramena.
No byla jsem z toho dost překvapená a šokovaná, a tak jsem napsala na tu jinou diskuzní stránku. K mému překvapení se mi dostalo převážně odpovědí ve stylu, že je to v pohodě, a normální, a že to ostatní z dob ZŠ také znají..což mě překvapilo ještě více.
Od té doby, tedy za ty poslední dva až tři týdny, to samozřejmě pokračuje dál. Zaprvé se dceři roztrhly další tanga, a zadruhé mi to nedalo, a teď v týdnu když u nás doma byla její nejlepší kamarádka ze třídy (se kterou máme moc hezký vztah, a vždy si také trochu popovídáme), tak jsem se jí zeptala, zda jí toto kluci dělají také, zda má tanga také roztrhnutá a zda to bolí. No a ona mi odpověděla úplně stejně jako moje dcera - smála se, a řekla mi, že ano, že to také zná, a že to s tangama bolí, a že je má také občas roztrhnutá, ale že je to v pohodě, že je to jen takový vtípek. Taky mi pověděla jeden konkrétní případ - prý jí jednou spolužák za ty tanga i zvedl do vzduchu :(..takže za ně chvíli visela a pak se roztrhly.
No a já jsem z toho taková špatná - na jednu stranu ony se tomu smějí a přijde jim to v pohodě, na druhou stranu mě to přijde dost hrozné. Když jsem chodila na základku, taky jsme se s klukama různě špíčkovali, ale tohle mi přijde příliš - když si představím, jak musí bolet mít tanga zaříznutá a vytažená až někam po ramena.
Tak by mě zajímal názor a zkušenosti ostatních - zda vám to taky přijde mimo, nebo zda jste to také zažili a je to opravdu prostě „žertík“ běžný v posledních letech na základkách.
Děkuju.

tak jak sama vidíš, ani ta způsobená bolest v rámci škádlení není dostatečný důvod proto, aby dcera začala nosit normální kalhotky…a vůbec bych se nedivila tomu, kdyby „provokovaly“ schválně…prostě puberta. A jinak mi vyčuhování spodního prádla přijde nevkusné u kohokoliv.

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 22.04.18 11:43

Koupila bych dceři normální kalhoty, ze kterých jí nebude vykukovat spodní prádlo

Pavlahar
Stálice 57 příspěvků 22.04.18 11:44

Já teda nevím, ale takové vtípky se prováděly, i když jsem do školy chodila já a to už je dobrých 20 let… :nevim:

karkarka
Ukecaná baba ;) 2362 příspěvků 22.04.18 11:45

Asi se to holce líbí, kdyz ty tanga nosí pořád.

ivašot.
Kelišová 6252 příspěvků 22.04.18 11:47

Dceři je 14 a sama od sebe dost dbá na to, aby ji kalhotky nevyčuhovaly z kalhot.

a12
Vesmírná mluvilka 30524 příspěvků 22.04.18 11:48
@Pavlahar píše:
Já teda nevím, ale takové vtípky se prováděly, i když jsem do školy chodila já a to už je dobrých 20 let… :nevim:
:mrgreen: taky jsem si pri precteni nazvu diskuse vzpomnela na skolni leta :mrgreen:

AnetVV
Kecalka 301 příspěvků 22.04.18 11:48

Dneska se děti baví takovým způsobem, že můžeš být ještě ráda za tohle. :think: jsou o dost horší věci co se na školách dějí, ale z toho dcera vyroste z takových blbin

sagina
Echt Kelišová 7515 příspěvků 22.04.18 11:48

@Andulina123 no, tak ať chodí oblečená tak, aby jí spodní prádlo nelezlo z oblečení :nevim:

trpaslinka
Extra třída :D 12101 příspěvků 22.04.18 11:50

Asi tak… me prijde vycuhovani jakychkoli kalhotek nechutne.. at uz jsou to tanga ci „babicciny spodary“ u kohokoli… Vadilo mi to jeste pred detmi a ted, kdyz jim mam vysvetlovat, proc lidem koukaji spodary mi to vadi jeste vic. Takze ja sama bych se snazila, aby holce nevykukovaly.
Ja ale nechci byt mama, co bude detem neco zakazovat, pokud to neni nezbytne nutne. Takze holce bych proste jen rekla, ze nakoupim tolikero pradlo a at se sama rozhodne, jestli bude nosit treba pekne brazilian a nebo roztrhane tanga, protoze dalsi uz kupovat nebudu. Nebo at si to kupuje sama z kapesneho. At se nauci nest nasledky sveho rozhodnuti.

Eemii
Neúnavná pisatelka 16924 příspěvků 22.04.18 11:52

Stvaly by me roztrhany tanga, jinak by me nenapadlo to resit. No jezis, to je toho.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62548 příspěvků 3 inzeráty 22.04.18 11:54
@Eemii píše:
Stvaly by me roztrhany tanga, jinak by me nenapadlo to resit. No jezis, to je toho.

Mě by štvalo to, že mé vlastní dítě chodí oblékané jako blb, protože jinak se prádlo vyčuhující z kalhot popsat nedá…

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 22.04.18 11:57

Tak za chvíli bude mít všechno prádlo zrasované tak, že jí bude hanba ho ukazovat.
A nebo ať si koupí kalhoty s vyšším pasem.

Doby, kdy bylo děsně in ukazovat tanga v bokovkách už jsou snad pár let za námi. :lol:

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 22.04.18 11:58
@Andulina123 píše:
Ahoj,
Děkuju.

hlavně bys měla koupit dceři kalhoty, legíny ze kterých tangáče nelezou… je to nevhodné a neestetické spodní prádlo je spodní a měla bys to dceru naučit
jinak myslím, že kdyby jí tohle třídní pošťuchování vadilo asi by si stěžovala a nebo chtěla normální kalhotky a nesmála by se ne?
Za nás se střílelo podprsenkou pod tričkem.. každá generace má něco

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 22.04.18 11:59

Dokud se dcera naneučí nosit padnoucí prádlo a padnoucí kalhoty a bude ve třídě plné puberťáků, tak se pochopitelně bude stávat terčem podobných vtipů.

V době, kdy nečouhala tanga, tak se v 7.-8. třídě, kdy si děti neumí vůbec poradit se záplavou hormonů tahalo za podprsenku zezadu, napinala se a pouštěla.

Pokud dceru takto projevovaná pozornost těší, tak s tím stejně nic nenaděláte. jen teda byste ji měla poučit o antikoncepci. Jo - je nejvyšší čas.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama