Tajíte před manželem nějaké finance?

Anonymní
14.3.21 12:39

Tajite pred manzelem nejake finance?

Ahoj holky,

prosim, neberte ten prispevek jako nejakou revoltu a provokaci!

Mame s manzelem predmanzelskou smlouvu, manzel ma nadstandardni prijmy, ja vydelam asi 1/3 toho, co on, ale i tak se to stale da povazovat za nadstandard. Ted jsem cerstve tehotna, a rozhodla jsem se zalozit si tajny fond, do ktereho chci behem nasledujicich 7 mesicu presypat 100-150 tisic. Pote pri materske pokracovat v tempu asi 50 tisic rocne.
Mame krasny vztah a mame se radi, ale vzdycky jsem byla vedena k jakesik nezavislosti. Tak casto tady ctu, ze zena “nemuze opustit” muze, ktery se k ni osklive chova prave kvuli absenci vlastnich financi, az je mi z toho smutno. Nemam duvod se domnivat, ze by podobna situace mela nastat u nas, ale zajimalo me, zda jste taky nekdy myslely na “zadni vratka” a takovy ucet mate?

Vim, ze by ze me muz byl zklamany, i ja jsem ze sebe castecne zklamana, a rozhodne na to nejsem pysna. Nikdo ale nevime, co bude treba za 10 let, a musim rict, ze diky tomuto mam klidnejsi spani.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64378
14.3.21 12:44

Proč zklamaná? Lepsi byt připravena, než být zaskočená :think: ano, mám bokem peníze a nestydím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21306
14.3.21 12:44

Ne, nic netajím, on ví že mám ulito :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8478
14.3.21 12:46

Mit svou rezervu a tajit jsou dve odlisne veci. To prvni se s uprimnym a otevrenym vztahem nevylucuje, to druhe ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
14.3.21 12:49

A ty peníze chceš přesypat ze společného? Jestli že svého, nevím by měl být zklamaný. Taky máme předmanželskou smlouvu, jsem aktuálně na mateřskéké, ani u nás to nevypadá na žádnou krizi, ale rovněž přemýšlím, jak se pojistit, kdyby něco. Začnu s tím holt až po dětech až budu vydělávat, z rodičáku to půjde dost těžko. Zatím mám bokem poměrně dost peněz ještě z dob, kdy jsem vydělávala, o těch manžel ví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24388

Pokud máte předmanželskou smlouvu, rozdělené SJM? a ty peníze budeš ulivat ze svýho, tak na to není vůbec nic špatného. Prostě si spoříš. I kdyby to nakrásně on věděl, nemůže říct ani popel :nevim:

Jinak já příjmy nezajímá ani tajně nesyslim, ale občas nějakou pětistovku utratím a nepřiznám :mrgreen: :mrgreen: rozhodně netajim nějaké velké věci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Mame s manzelem predmanzelskou smlouvu, manzel ma nadstandardni prijmy, ja vydelam asi 1/3 toho, co on, ale i tak se to stale da povazovat za nadstandard. Ted jsem cerstve tehotna, a rozhodla jsem se zalozit si tajny fond, do ktereho chci behem nasledujicich 7 mesicu presypat 100-150 tisic. Pote pri materske pokracovat v tempu asi 50 tisic rocne.
Mame krasny vztah a mame se radi, ale vzdycky jsem byla vedena k jakesik nezavislosti. Tak casto tady ctu, ze zena “nemuze opustit” muze, ktery se k ni osklive chova prave kvuli absenci vlastnich financi, az je mi z toho smutno. Nemam duvod se domnivat, ze by podobna situace mela nastat u nas, ale zajimalo me, zda jste taky nekdy myslely na “zadni vratka” a takovy ucet mate?

Vim, ze by ze me muz byl zklamany, i ja jsem ze sebe castecne zklamana, a rozhodne na to nejsem pysna. Nikdo ale nevime, co bude treba za 10 let, a musim rict, ze diky tomuto mam klidnejsi spani.

Děláš dobře. Seš chytrá žena. Když spolu budete happy, budeš mít úspory. Když budou problémy, budeš mít prostředky na to odejít :palec:
Já mám 200tis a sporim 10tis měsíčně. Teď třeba pojedu na dovolenou a pak to zase došetrim zpět. Rezerva musí být a příteli to neříkám

• Citovat
  • Nahlásit
24851
14.3.21 12:50

Tajné fondy nemám, ani před mužem nic netajím. Nicméně jsou finanční produkty, na kterých máme peníze, a ke kterým se nedostane.
Stejně tak se já nedostanu třeba k investičním fondům nebo stavebku na jeho jméno. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
14.3.21 12:51

Mam sporici účet, kam si neco občas posílám, ale z rodicaku to stejně moc není. Mam to jako svoji jistotu, kdyby něco. Urcite to nehodlám použít na novou pračku nebo tak něco, na to máme rezervy společné. Manžel o tom ale ví a i on má svůj vlastní sporici účet. Mam jeste v plánu si pořídit něco nemovitého, buď pidi byt nebo třeba chatku, uvidím, co se kde objeví. Úplně závislá na manzelovych financích a nemovitostech bych nikdy být nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5446
14.3.21 12:53

Ulejváš před manžou peníze? No vidíš, když ti začne zahýbat, nemáš mu co vyčítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163

Ne. Zcela transparentně mám účet, kam mi chodí výplata a k němu spořící účet, kde mám odloženo na „co kdybych chtěla sbalit kufry“. On o tom ví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Samozrejme to sporim ze sveho, mame penize zvlast, spolecne se podilime na chodu domacnosti, atd. ale kazdy ma svuj ucet, se kterym nejak hospodari.

Spolecne (manzelovy) finance budou, az nastoupim na rodicovskou.

Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
32103
14.3.21 12:55
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Vim, ze by ze me muz byl zklamany, i ja jsem ze sebe castecne zklamana, a rozhodne na to nejsem pysna. Nikdo ale nevime, co bude treba za 10 let, a musim rict, ze diky tomuto mam klidnejsi spani.

Máme dodělené účty, takže tak :lol:
Mít jenom společné finance bych fakt nechtěla.

Společný účet je svatý grál emimina, každý by ho měl mít.
Platí do doby, než chlap účet vysaje nebo žena potřebuje odejít, pak je „úplně bl. bá, že nemá svou rezervu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21306
@Anonymní píše:
Samozrejme to sporim ze sveho, mame penize zvlast, spolecne se podilime na chodu domacnosti, atd. ale kazdy ma svuj ucet, se kterym nejak hospodari.

Spolecne (manzelovy) finance budou, az nastoupim na rodicovskou.

Zakladatelka

Tak v čem je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3794

Jsem 8 let na rodičáku, takže když už něco ušetřím, padne to pak na nějaký větší výdaj.. Ale ano, dávám si každý měsíc pár stovek bokem. Až budu chodit do práce, bude to snad víc.. Ale nemám to jako zadní vrátka, spíš tak pro sebe, když si chci udělat radost (teď si plánuji pořídit něco hodnotnějšího ke 30nam třeba) a kdyby se mi tak podařilo nasetrit na nový prsa, to by bylo vůbec skvělý :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat