Tajná svatba ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anibuod
Stálice 56 příspěvků 04.03.18 15:00
Tajná svatba ano či ne?

Ahoj, mám dotaz…už delší dobu se setkáváme s přítelem s názorem na naší svatbu. Teď se u nás budou brát kamarádi a bratranec, takže tohle téma u nás teď dost taky visí. Já bych hrozně ráda takovou tu klasickou rodina a blízký přátelé, jenže moji rodiče jsou rozvedení a stačilo mi jejich chování na mém i ségry maturáku…a už tenkrát to byli scény typu když půjde on/a tak já nejdu…a pak se na to netěšíte a máte zkažený celej večer…přítel má také rozvedené rodiče, a protože má nezletiletýho bráchu, tak spolu komunikují jen soudní cestou a nedovedu si představit co by se dělo kdyby se ti dva viděli face to face. Přítel když vidí jak kámoška prožívá od srpnového zasnoubení přípravy a svatba bude v červnu, tak by byl pro svatbu ve dvou+ svědci. No a teď přišel s vyloženě tajnou svatbou, a pak to všem oznámit. Najednu stranu jsem pro, na druhou vím, že mi to bude líto, protože nebude to svatba podle mých představ…jaký máte názor na to vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  04.03.18 15:05

Ahoj! Tajnou svatbu měl brácha, nikomu o tom neřekl, až pak nás pozval na hostinu. A musím ti říct, že je mi to líto doteď. :,(

kacenka.sks
Kecalka 419 příspěvků 04.03.18 15:15

Hele tajnou svatbu meli muj tata s novou manzelkou a moje mama s novym partnerem taky…dodnes me silene mrzi, ze me ani jeden na svatbu nepozvali :-( za me ne, ale oni byli takto spokojeni a ve finale je to jejich (stejne jako tve) rozhodnuti

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 04.03.18 15:17

Tak já se jestli na to jednou dojde, chci vdávat u moře a vzhledem k tomu na kolik by to vyšlo, tak by to byla tajná svatba :lol: no a pak by sme si to v Praze zopakovali jen tak pro dobrej pocit rodiny :mrgreen:

ModraJeDobra
Zasloužilá kecalka 816 příspěvků 04.03.18 15:18

Z vyse popsaneho to je stejne spatne resitelne jinak. :)
Ja tajnou svatbu klidne, vlastne ani jinou nechci, tak jsem zaujata. 8)
Otazka je jak moc je pro Tebe dulezita rodina na svatbe. Kazdy to vnima jinak, takze tezko radit…

mi.anetka
Kecalka 250 příspěvků 04.03.18 15:18

My jsme se brali též tajně, pouze se svědky, všem ostatním jsme poslali zpětné oznámení, které jim došlo den po svatbě. Se svědky jsme si užili hezký obřad, oběd a prostě bylo to fajn. S mým otcem jsem se v tu dobu nebavila, tchýně s tchánem by všechno brali zase děsně komplikovaně - co jídlo, co doprava, kde spát, no prostě takhle to bylo pro nás, bez komplikací, dohadů, zařizování. Moje sestra by nedojela, budoucí švagr a švagrová zřejmě taky ne. Jinak my máme rodiny dost daleko ale pokud by byli blíž, večer bych uspořádala „mejdan“ a oznámila, že jsme se vzali. Nelituji ani já, ani manžel. Ušetřené peníze za klasickou svatbu jsme dali na stavbu domu. Ale záleží na konkrétní situaci v rodině, pokud myslíš, že by se rodiče nechovali podle tvých představ a zkazili by ti třeba celý den, tak bych uvažovala třeba nad svatbou někde v zahraničí, opět se svědky a třeba by jelo i pár kamarádů.

Heivka
Závislačka 2874 příspěvků 04.03.18 15:19

Ségra měla tajnou svatbu, z naší strany to všichni vzali v pohodě, ze švagrovy, to maminka nesla těžko, ale právě kvůli ní se ta svatba udělala tajná (moravačka, pozvala by všechny praprapratetičky, ale ať platí mladí). Myslím, že je to jenom na vás a domluvě s vaším milým. Pokud vám utajená svatba nevadí osobně, klidně bych do toho šla. Pokud se s tím někdo nesrovná, tak je to jeho problém, jste dospělí a nemusíte plnit představy příbuzenstva nebo přátel.

ModraJeDobra
Zasloužilá kecalka 816 příspěvků 04.03.18 15:20
@kacenka.sks píše:
ale oni byli takto spokojeni a ve finale je to jejich (stejne jako tve) rozhodnuti
:palec:

Uživatel je onlineLalelale
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 04.03.18 15:21

@Anibuod Já plně chápu důvodu, proč ani jeden nechcete na svatbě své rodiče. Zároveň byste tou tajnou svatbou mohli docela ublížit lidem, co by přišli rádi a kteří si mohou vzít osobně, že vám nestáli ani za to je informovat. V zásadě nevyspělé chování vašich rodičů vás připraví o možnost mít svatbu, jakou byste jinak sami chtěli mít. U tvých rodičů bych jim možná natvrdo řekla, že zvažuju, že kvůli jejich chování zruším svatbu, a snad si nasypou popel na hlavu… u těch partnera, no, pokud jsou na tom tak špatně, že komunikují jen přes soud, asi bych nepozvala ani jednoho. Nemáš to lehké.

Uživatel je onlineLalelale
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 04.03.18 15:22

@Heivka mně přijde, že zakladatelka by právě normální svatbu chtěla, jenže chování obou rodičů to naprosto znemožňuje.

Uživatel je onlineHroznej puberťák
Závislačka 2791 příspěvků 04.03.18 15:26

Tajná svatba, to má dneska kdekdo, lepší je tajnej rozvod! :mavam:

darkblack
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 18 inzerátů 04.03.18 15:27

Já měla tajnou svatbu. Nelituji protože jsem to tak chtěla. Nemám ráda oficiality a jinak bych se nevdala. Musíš to tak ale chtít..

Samuše
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 04.03.18 15:43

Nebo proste az jim to znamis rekni chci vas tam oba ale jestli to neprekousnete nechodte…to je vas problem ne muj..my taky uplne nevime jk to pojmout..penize se nam do toho davat nechteji, a zarizovat taky ne :lol: zrejme se asi nevezmem :lol: nejvic to ted resi parnteruv otec :lol: protoze mu pritel vykecal ze jakoo necem uvazujem a on nam ted porad rika at si to udelame se svedkama :lol:…tak jedniu ta tyden se nas pta co ta svatba :) a my to vubec neresime :mrgreen:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 04.03.18 15:48

Kdyz svatba, tak za me jedine snoubenci + svědci. Kdyz se na to pak clovek podiva zpetne, s odstupem let, tak zjisti, ze to byla skoda penez, vyhozene desitky tisic za jeden den.

Macik.S
Kecalka 273 příspěvků 04.03.18 15:56

Za pár měsíců se vdávám a tajnou svatbu bych nechtěla. Taky probíhali dohady o tom, že když tam bude on/ona tak ten nejde a naopak. Řekla jsem, že chodit nemusí. Tohle fakt nemám ráda. Nejde o ně, ale o naší svatbu, ty lidi tam jsou kvůli nám. Ale zas jsem podotkla, že pokud se tam hodlají hádat, tak je osobně vyvedu :lol: Ve finále se spolu nemusí ani bavit. Nakonec jdou všichni.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Rodiště Rytmuse zažívá obří sjezd Romů! Důvodem je léčitel připomínající Ježíše

Do slovenských Piešťan, odkud pochází známý raper Rytmus, už několik dní... číst dále >

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama