Tak dlouhá střevní chřipka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vanmich
Stálice 54 příspěvků 19.08.18 19:17
Tak dlouhá střevní chřipka?

Ahoj všem, chci se poradit.. Syn 3,5 roku. Byl minulý týden u babičky. Ve středu ráno babička volala, že dostal v noci horečku 38,9. Dala mu nurofen. Ráno byl opět horký, tak zase nurofen. Po poledni měl průjem - kašovitý. Brala jsem to tedy jako střevní chripku s tím, že do dvou, tří dnů bude v pořádku. Ve středu odpoledne mu klesla horečka na 37,8. Večer opět ke 39, po nurofenu 37,5. Noc špatná, budil se po půl až hodině. Ve čtvrtek ráno prý několikrát zvracel, v 11 jsme pro něho dojeli. Dala jsem mu po lžičkách hodně vychlazenou colu, později i minerálku. Teplota 37,5. Odjeli jsme domů, večer teplota opět stoupla 38,3. Jinak třikrát kakao, jednou ještě řidší, potom dvakrát bobek. V pátek ráno 37,6, jeli jsme k doktorovi. Udělal mu výtěr ze zadečku, to jsem ještě odvezla do nemocnice, výsledky mají být zítra po desáté. Odpoledne kakal, opět bobek, odebrala jsem vzorek a doktor ještě udělal nějaký test na nějaké viry - nic. Celý den teplota do 37,5. Večer ale opět stoupla na 39:-( Noc klidná, ale opět pálil, dala jsem nurofen. V sobotu teplota klesla, občas si postěžoval na bříško, následoval prd, někdy přikaknuti řídké. Večer opět horečka 39. V noci na neděli třikrát průjem. Řídké až kašovité, hodně zapáchající. Ráno 37,ale po nurofenu. Pak mu to kleslo na 36,7. Teď večer 37,5. Přes den dvakrát řídký průjem - nebylo toho moc. Je víc unavený. Málo jí (nedivím se), snažím se, aby dost pil. Dáváme enterol -poradil doktor. Mám o něho strach, je to takový hubený drobek cca 14 kilo. Zítra ráno zavolám doktorovi. Máte někdo s něčím podobným zkušenost? Je mi divné, že to trvá už pátý den:-(

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Reakce:
iziwolvie
Kecalka 396 příspěvků 19.08.18 19:22

Mám zkušenost, že když měl syn týden teploty a průjem ( naštěstí nezvracel ) tak to byla salmonela. Na výsledky jsme si taky museli pár dní počkat, tak jsem taky pořád přemýšlela, co by to mohlo být.

Vanmich
Stálice 54 příspěvků 19.08.18 19:27

@iziwolvie A to byly výsledky ze stěru nebo z krve? Co s Vámi pak dělali? Byli jste v nemocnici?

iziwolvie
Kecalka 396 příspěvků 19.08.18 19:34

Byl jen na stěru, z toho se to poznalo, ale výsledky byly asi až za 5 dní. Přesně ten den, jak jsem se dozvěděla výsledky už přestával mít teplotu. Jinak tu teplotu měl 3 dny předtím, než jsem s ním šla k doktorovi. Takže celkem ji měl asi týden. V nemocnici jsme nebyli, jen musel držet dietu. A pak jsem vždy asi po 10 dnech nebo po týdnu chodila k naší doktorce na kontrolní stěry, až byly negativní. A to trvalo ještě asi měsíc. Ale to už průjem ani teplotu neměl, ani tu dietu už jsem moc nedodržovala, protože už byl úplně v pohodě, jen to měl ještě v sobě a někdo by to od něj mohl chytit.

Uživatel je onlineMalike
Extra třída :D 11917 příspěvků 19.08.18 19:42

@Vanmich teď mám něco podobného .syn zvracel od rána a do toho 38.0..nejí a pití dostává chlazenou kolu..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 19:56

Dcera měla také pět dní horečky kolem 39, průjem a vyšla jí z výtěru salmonelóza. Měla to od čtvrtka, v pondělí jsme s ní šli k dr. To už teploty ani průjem neměla. Ještě dr. říkala, že to bude asi nějaká viróza, ale pro jistotu, že výtěr udělá a vyšla jí z výtěru pomnožená salmonelóza. Ale ona už to měla asi v sobě z ozdravného pobytu v Černé Hoře, tam měla jeden den průjem prý po smažených vajíčkách a asi dva dny horečku. Pak už se vrátila a za čtyři dny se jí to rozjelo. Musí se dodržovat hygiena, jinak by se to nemělo na nikoho přenést. U nás to nikdo od ní nedostal.

Vanmich
Stálice 54 příspěvků 19.08.18 20:37

Holky, děkuju. Zítra po desáté by snad měly být výsledky, tak napíšu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 20:43

Urcite bych dala hylak

Vanmich
Stálice 54 příspěvků 19.08.18 20:45

Co je hylak?

Vanmich
Stálice 54 příspěvků 19.08.18 20:47

Aha, tak už jsem si našla na netu hylak:-) Uvidíme, co výsledky,kdyžtak koupím. Děkuji za tip :kytka:

Vanmich
Stálice 54 příspěvků 20.08.18 13:33

Tak jste se trefily, syn má salmonelu. Hned ráno mi volala páni z hygieny. Naštěstí nám tedy, zdá se, včera večer ustaly teploty i průjmy. Malej se cítí viditelně lépe,tak aspoň tak. Snad to dobře zvládneme a hlavně, aby to nechytla třeba ještě dcera.. Teď u nás jede Savo a dezinfekce rukou :lol: Hodně zdraví všem :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >