Tak dlouho mě kritizovala, až jí ani nechci půjčit dítě.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.1.22 16:01

Tak dlouho mě kritizovala, až jí ani nechci půjčit dítě.

Matky. Mají být ty, co jsou vám největší podporou, mají vás rády bezpodmínečně a obejmou, když je nejhůř.

Já to měla jinak. Ano, měla jsem vždy doma navařeno, nikdy jsme se vyloženě špatně neměli. Ale ona je mama trochu jiná, neumí říct, že má ráda a ukazuje to takovým diným způsobem. Nevydržím s ní v místnosti děle, než pl dne, abychom se nezhádaly. Neustále kritizovala vše, co dělám, až jsem získala nehoráznou nechuť k uklidu. U máločeho vydržím, protože při zádrhelu mi zazní matka v hlavě,,já ti to říkala, že to nedáš" a nechám toho dřív, než se to uplně pokazí…nebo povede… Snažila se mít nade mnou kontrolu, až jsem se odstěhovala do jiného státu. Mám ji ráda, je to matka. Ale ta kritika, jak tohle dělám blbě, jak tamhletý dcera to dělá lépe.. Jak nikdy nic nedokážu a jak chudák dítě, až ho budu mít… A mám. Mám syna, je uzasny, jen ma zdravotní problém, který bude brzy v pohodě. Občas si voláme přes video, ale to je furt,, jaktože vypada takhle, proč je malo oblečený, proč je ušmudlany a proč tamhe máš krabici…jsou to blbosti, které mají duvod, není tu bordel, ani dítě nežije ve špíně, jen se upatlal u jídla, zrovna volala… celkově, když hsem u nich bydlela, jsem cítila sevreny zaludek, kdykoliv jsem sla domu. ze co zase přijde, co jsem zase přesunula jinam aj. Kdykoliv jsem měla sen, slyšea jsem,, a když se to nepovede, jak Já budu vypadat před lidma? " nebo,, Ty jsi měla deprese? JÁ jsem měla větší"… a takové veci porad říka. A ted prijde, že chce vidět vnuka, že si ho pujčí na tři týdny o prazdninach… jenže co zase přijde… jaktože neumí tohle, jaktože neumí tamhleto… já ho to naučila za jediný den…

Prostě neustale srovnava, vše dělám zle. A taky přijdeme max ma navstěvu, ale tohle ne.

Chtěla jsem se vypovidat a vim, jak chaoticke to je. Tak se omlouvam, obcas to na mě padne. Rada uslysim, že v tom nejsem sama.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9331
27.1.22 16:34

Proc se stykas s takovym clovekem? Ze je to matka je dost chabej duvod. Nemas trochu hrdosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11581
27.1.22 16:44

Vypni si webkameru, neposilej ji fotky. Ona si zamerne bude porad hledat neco, co na tpbe zkritizuje a kdyz nenajde, vymysli si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
27.1.22 16:59

Neni tva povinnost ji pujcovat dite, proste toto nikdy nepochopim, ze si nekdo rekne, tehdy a tehdy si vezmu tve dite na prazdniny a hotovo…a chapu te ohledne tech hovoru a pitomych komentu tve matky, jakoby teda vypadla z oka te nasi.Taky jsem se dovedela, ze u nas mame bordel (mame novy barak,2 male deti, ale snazime se mit poklizeno, jen deti majo v 1 pokoji hracky vsude, ale az di dohraji, tak musi ukidit) a kdysi mi taky predhazovala me kamaradky (ktere byly velmi hubene, ze si z nich msm vzit priklad, tlusta ani nadvahu jsem nemela, jen trochu silnejsi stehna-po matce :mrgreen: -a to jsem pak jeste vyuzila na konich) my to nakonec udelali tak, ze ji nezveme, kdyz tady mame bordel…a to mela vzdy k dispozici hostinsky pokoj a koupelnu, takze jestli se jo u nas nwlibi, at si zaridi hotel…tobe doporucuji taky stejny pristup. Zkratka, co zasela, to sklizi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.1.22 17:06

Jí ho nedávej. Problem solved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
28.1.22 08:48

Tvá matka se naprosto neorientuje v základních parametrech situace. V dospělosti je naše setkávání s rodiči poměrně svobodné a dobrovolné a není úplně chytré mít za to, že sem patří arogance, sekýrování a stresování. Pokud tvoje matka věří, že si k tobě podobné nezpůsoby může běžně dovolovat, má smysl jít do konfliktu, odpojit se, nekomunikovat, nepůjčovat dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
28.1.22 09:16

Pokud žiješ v zahraničí tak bych nějaké 3 týdny neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
28.1.22 10:18

Tak ji to rikej. Nejdřív jí jasně řekni, že ti vadí, jak tě kritizuje a rypa do tebe a že to už nebudeš poslouchat, že tě to obtěžuje a kazí to to náladu. A pak při hovoru prostě řekni mami, už jsme o tom mluvily, jestli mě budeš kritizovat, tak ten hovor ukončím. A když bude pokračovat, tak promiň mami, takhle spolu mluvit nebudeme, zavolej, až budeš mít chuť se bavit normálně a ukonči hovor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38156
28.1.22 12:07

Nemusíš, ale já bych byla tak ráda, kdyby si máma někdy děti vzala a bylo by mi jedno, cokoli by jim dělala, kromě alkoholu, kouření a tetování. takže to nechápu, ale jestli to tak cítíš, tak to respektuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
925
28.1.22 13:23

“Promiň mami, to by nefungovalo. My máme podporující výchovu a syn není zvyklý na neustálou kritiku, myslel by si, že ho nemáš ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 14:23

Jako by jsi psala o mé matce :lol:! Taky mě za nic nechválila, spíše kritizovala, srovnávala s Mařkou ze třídy ohledně známek, předhazovala mi doma bordel, který tam nebyl, furt mi prudila do prvního dítěte, co dělám špatně :lol:. Ale já jsem velmi sebevědomá, nebojím se ozvat a stejně si vše dělám podle sebe, takže já jedním uchem tam a druhým ven! Nejvíc na matku platí, když jí ztrapním před nezaujatou osobou, nebo má se mnou někdo (spousta lidí) stejný názor a pohled na věc ;). Třeba, když byly u mě na návštěvě kamarádky, včetně mé matky a já se jich ptala, zda si myslí, že ta záclona je fakt špinavá? Na to odpověděly, že vůbec a že to u nikoho stejně nezkoumají a když jí pověděly, že okna umývají taky pouze 2 x ročně jako všichni ostatní, tak mou matku málem trefil šlak :lol:. Pak už dala pokoj.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 15:36

To jsem poslouchala u syna taky.. Jakmile se nechoval podle očekávání mých rodičů (dítě musí být výchované), hned řeči.. Pak přes kopírak u dětí mých sourozenců.
Bouchla jsem - a ne jednou a řekla rodičům, ať přestanou prudit a neřeší. Stačilo se jim postavit a pak už byl klid. Že moje dítě stejně rozeberou, když jsou pak sami, to asi ano, ale už si nedovolí říkat to přímo mne.

• Citovat
  • Nahlásit
10267
28.1.22 16:45
@Pudloslava píše:
Nemusíš, ale já bych byla tak ráda, kdyby si máma někdy děti vzala a bylo by mi jedno, cokoli by jim dělala, kromě alkoholu, kouření a tetování. takže to nechápu, ale jestli to tak cítíš, tak to respektuji

Já bych zase nebyla ráda, kdyby stejný přístup jako popisuje zakl. měla i k tomu dítěti :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 16:57

Neporadím, jen chci napsat, že v tom nejsi sama. Není to ten stejný případ, ale taky mám divnou matku. Jako ne, že by furt kritizovala, ale vlastně mě celej život manipulovala, abych dělala věci, jak chce ona. Taky jí strašně záleželo na tom, jak to bude vypadat před lidma. Svůj názor jsem mít nesměla, to byly scény a vydírala. Stýkám se s ní celkem minimálně, nějak mi nechybí. Problém jestli ji dát vnouče neřeším, protože se do hlídání nehrne, nemá zájem. Vše je pro ni strašnej problém. Když není zbytí, tak ho teda pohlídá, ale je na ní vidět, jak jí to narušilo klid. Závidím jiným holkám, co mají fajn vztah s mamkou. Třeba švagrová - teď bydlí v jiném městě, ale nějakou dobu tu teď pobývala s dětmi u tchýně a půjčila si nějaké knížky z veřejné knihovny. Když pak odjížděla, poprosila svoji mamku ( tj. mou tchýni), jestli by je neskočila vrátit do knihovny, že už to nestihla. Tchýně bez problému. Zdánlivě banální věc, ale být to v mém případě s mou matkou, byl by to děsnej problém a poslechla bych si nějaký pindy o tom, že jsem nezodpovědná, něco si půjčím a pak to nevrátím, teď to musí vracet ona…Často je mi v takových situacích líto, že nemám takovou tu normální mamku, u které bych nemusela nad každou blbinou přemýšlet, jestli ji rozhodí…
Takže nejsi v tom sama. A já na tvém místě bych na tak dlouhou dobu jako jsou 3 týdny dítě člověku, s kterým nemáš extra dobrý vztah, nepůjčila…
Raději anonymně

Příspěvek upraven 28.01.22 v 17:09

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 17:07

Jo a co mi tak připomněl mojí matku, jak jsi psala s těma depresema, že je matka měla větší :mrgreen: Jo jo, mojí mámě se taky nedá postěžovat, ta měla vždycky všechno horší, zdravotní stav, kolegyně v práci, starosti s dětma, manžela, prostě vše… :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat