Tak tady asi narazím .. nebo ne ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 15:54
Tak tady asi narazím .. nebo ne ?

Maminky, jsem divná nebo je divný tenhle svět?
Hrubě se mi nelíbí systém, ve kterém žijeme. Školství se za 150 let v ničem nezměnilo. Jediné, co se mění, je učební osnova. Nic se neubírá, ale neustále se přidává. Kvantita převládá nad kvalitou.
Neučí se skutečně podstatné a k životu nezbytné, ale spousty kravin, nesmyslů a dogmatů, o kterým se již všeobecně ví, že nejsou pravda, ale učebnice je stále uvádějí jako fakta (např. lidská historie).
Po dětech se chce, aby všechny zvládaly vše ve stejný čas. Bez ohledu na jejich osobnost, psychický a duševní vývoj, zájmy, záliby.
Přitom každé dítě je jiné. Jedno sedí v půl roce, jiné až v roce. Jedno chodí v 10i měsících, jiné ve dvou letech. Jedno v roce sotva žvatlá či spíše jen mlčí, jiné mluví velmi srozumitelně.
Lidský mozek se nerozvíjí podle tabulek, načasovaně, každému to trvá jinak. Ale klasický školský systém tyto odlišnosti nebere. Očekávají, že děti pěkně napěchují do stejných krabiček, škatulek, že každé bude stejně nadané, rozvinuté a neberou v potaz, že vývoj má své tempo a to je u každého prostě jinak nastavené.
Má osobní zkušenost je např. ta, že můj nejstarší syn byl ve druhé třídě zařazen do škatulky blbec, test IQ pod průměr, navíc několik dys.
Synův mozek se nastartoval - opravdu nastartoval, až někdy po 16.ém roce jeho života. A nyní? Studuje zahraniční VŠ a je spokojený, poslední měření IQ 128.
Ale na základce jej prostě zaškatulkovali, protože vybočoval, byl pozadu, nezvládal to.

Když vidím, jak nyní tlačí i na opravdu malé děti, aby zvládaly ještě víc, než je v jejich přirozenosti (mám na mysli povinnou předškolní výuku), je mi z toho smutno.
Mnohé děti, které mají jiné vývojové tempo, akorát budou víc flustrované a to se s nimi ponese do dalších let, protože proč by se měly snažit, když to stejně nezvládají a škola je odsoudí a zařadí do škatulky „blbec“?
Proč se na děti tak strašně moc tlačí a nedovolí se jim být dětmi tak dlouho, jak ony sami potřebují?

Jsem jediná, kdo má pocit, že se na děti vyvýjejí tak velké nároky, že není divu, že tolik mladých dětí páchá sebevraždy?
Přijde vám v pořádku, že od samého počátku jsou děti vedené k soutěživosti? Proč ne ke spolupráci, proč musí vždy být někdo nejlepší a někdo na druhém konci tohoto žebříčku, tedy následně terčem posměchu?
Není něco špatně se školstvím jako takovým či přímo se systémem?
Přijde vám v pořádku, že nikoho nezajímá osobnost dítěte, ale jen tabulkové výsledky? Každé dítě je jiné nejen po stránce vývojového tempa, ale i individuality, nadání, zájmů, zálib.

Pokud to takto shrnu, vyjde mi, že školství jako takové je jedno velké duševní zvěrstvo a týrání dětí posvěcené státem, který by je přitom měl chránit.
Ale stát si myslí, že ví a zná všechno nejlíp, dokonce i naše děti, se kterými se nikdy nesetkal. Nějaký úředník na ministerstvu od stolu střelí, že dítě musí zvládnout v konkrétním věku tohle a tamto a nějaký psychologický vývoj a individualita jedinců je mu u řitě.

Opravdu hrubě nesouhlasím se školstvím a celkově systémem, který takováto zvěrstva dovolí páchat na našich dětech. Bohužel je to napříč všemi tzv. vyspělými zeměmi.
Není divu, že pak degenerujeme. Duševně, psychicky se hroutíme, cpeme se antidepresivy, cpeme do dětí antidepresiva a „sklidňující“ jedy, když vlastně vše, co se děje, jde mimo základní přirozenost dítěte.

Hm.. tohle asi nejlépe vystihuje můj postoj ke školskému systému:
https://www.youtube.com/watch?…

Tak a teď čekám na ty odsuzující reakce. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Reakce:
Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 15.08.19 15:56

Otevřela jsem diskuzi, zjistila jsem ze má tvůj příspěvek asi kilometr, zahlidla jsem školství a zjistila jsem, ze mě to nezajímá :lol: takže myslím, ze jen tak nenarazis, protože jestli to někdo přečte do konce, tak má svatozář

aiwwa
Nadpozemská drbna 28621 příspěvků 15.08.19 15:58

Moc dlouhé… :mavam:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15957 příspěvků 15.08.19 15:59

Nečetla jsem všechno a pokud máš problém se školstvím můžeš učit děti sama doma

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 15.08.19 16:01

No…byla ses někdy podívat na hodinu předškolní výchovy ve školce? Polovina děti neumí v pěti letech! ani držet tužku, protože na to rodiče doma kašlou, ať to drží jak prase kost, hlavně ze cmara a je klid. Na ZŠ jsou teď naopak velmi populární společné projekty, které vedou je spolupráci ve skupinách. Soutěživost je přirozená vlastnost, vede nás k pokroku a zabraňuje stagnaci. Nesouhlasím ve všem ve školním systému, ale tyhle radikální výkřiky jsou na nic. A píše se frustrovaný.

renap
Ukecaná baba ;) 2352 příspěvků 15.08.19 16:01

Já to přečetla až do konce :mrgreen:. A můj komentář? Anonymní hrdinka, která není schopna ani na prakticky anonymní diskusi vystupovat pod svým nickem a vyplodi kritiku aniž by přednesla nějaký návrh, jak to ve stávajících podmínkách zlepšit vlastně ani za komentář nestojí.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 15.08.19 16:01

@Verurizeckova já! Já to dala! :andel:

Monchichik
Echt Kelišová 9412 příspěvků 15.08.19 16:03

Prošla jsem též tímto školstvím i moje děti a nikdo z nás není na antidepresivech ani se nehroutíme, takže podle mě s tím systém výuky nemá nic společného… a ačkoliv je každé dítě jiné, není jaksi možné, aby to bylo možné toto odrazit ve výuce, to si neumím představit, jedině, že by si každý své dítě učil individuálně doma…a nemám pocit, že se toho na ně nakládá moc nebo to aspoň nedělá škola, do které chodily moje děti…a ani střední škola nebo vysoká na ně nekladla extrémní nároky…spíš mám pocit, že se toho po nich chce čím dál méně…

vokishka
Neúnavná pisatelka 15352 příspěvků 15.08.19 16:05

@renap @Tichošlápek jste dobré. Já u toho koukám na duchařský seriál, ten je zajímavější než anonymní elaborát :lol:

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 15.08.19 16:07

Mám pocit, že diskuzí o antidepresivech je tu víc, než by si zdravý člověk přál. Tam hledej pomoc. Krom toho, školství za posledních 30let značně degradovalo.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 18405 příspěvků 15.08.19 16:08

Hodne jsem preskakala teda :jazyk:.Takove vykriky jsou k nicemu. Hledej si tobe a tvemu diteti lepsi vzdelavani, alternativnejsi atd(taky mame).A na tabulky se vykasli, nikdo nerika, ze mas dite porovnavat, tabulkovat. I v dnesnim svete se da vybrat tak, aby si byla spokojena. Hledej, informuj se, v tomto smeru vzdelavej. A vic nemam asi co napsat :lol:.Ale znova, takove anonymni vykriky jsou k nicemu. A nebo uc sve dite doma.

Uživatel je onlinejosta
Povídálka 41 příspěvků 15.08.19 16:08

Ve skupině třiceti dětí, kde jsou dnes běžně i děti co dřív chodily do pomocné, těžko zvládneš pečovat o každou individuální potřebu jednotlivce.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 15.08.19 16:08

Soukrome skoly vyresi vas problem ;)

Martassek
Kecalka 423 příspěvků 15.08.19 16:09

Tak já tedy dočetla do konce a naprosto souhlasím. Můj bratr nosil ve čtvrté třídě čtverky z výtvarky. Z VÝTVARKY!!! Přitom teď v šesté třídě mluví výborně anglicky a kouká na filmy v originále, jen tak, baví ho to. Moje starší dcera jde do školy za dva roky a už teď s manželem uvažujeme, jestli ji dát do nějaké dětské skupiny a částečně učit doma. Je velmi chytrá a zvídavá, ale i velmi citlivá a bojíme se, aby z ní ve škole neudělali jen další ovci bez názoru.

Karleon
Kelišová 5795 příspěvků 15.08.19 16:09

Já to tedy dočetla a jsem na ta AD vážně zralá, když jsem si uvědomila, že mé dvě děti budou za 3 týdny opět podrobeny tomu 10-ti měsíčnímu teroru.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek
Reklama