Tak trochu jiný čtyřleťák

Anonymní
2.3.21 17:53

tak trochu jiný čtyřleťák

Ahoj maminky, omlouvam se za anonym. Chtela bych radu. Muj syn, kteremu je 4,5 roku se nechova uplne standartne. Posledni mesic je porad hnusny, strasne se vzteka, vsechno mu vadi, je zly a nekdy mluvi uplne jakoby z cesty. Do toho zacal chodit porad curat, nekdy po 10 minutach. Nekdy je v pohode a da se s nim krasne mluvit, vse mu vysvetlit. Je i celkem sikovny, pocitani, atd… neni zadny problem, zna spoustu veci. Zvazujeme psychologa, proste se nam to nezda normalni. Je i hrozne hlucny.. Casto mu rikame at tak nekrici, je ho proste vsude plno. Uz kdyz byl mensi delal nejake veci jinak nez ostatni, ale rikali jsme si, ze je maly… Moc toho nenaspal uz jako miminko a delal treba to, ze jakmile ma kapku na tricku, musi se hned prevlect, jinak strasne jeci. Na skolni besidce nevydrzel chvilku sedet v klidu, delal tam ruzne opicky a posunky ( proste jsme mysleli, ze se radsi zahrabeme pod zem). A mohla bych pokracovat dal… Nema nekdo zkusenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8983
2.3.21 18:17
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, omlouvam se za anonym. Chtela bych radu. Muj syn, kteremu je 4,5 roku se nechova uplne standartne. Posledni mesic je porad hnusny, strasne se vzteka, vsechno mu vadi, je zly a nekdy mluvi uplne jakoby z cesty. Do toho zacal chodit porad curat, nekdy po 10 minutach. Nekdy je v pohode a da se s nim krasne mluvit, vse mu vysvetlit. Je i celkem sikovny, pocitani, atd… neni zadny problem, zna spoustu veci. Zvazujeme psychologa, proste se nam to nezda normalni. Je i hrozne hlucny.. Casto mu rikame at tak nekrici, je ho proste vsude plno. Uz kdyz byl mensi delal nejake veci jinak nez ostatni, ale rikali jsme si, ze je maly… Moc toho nenaspal uz jako miminko a delal treba to, ze jakmile ma kapku na tricku, musi se hned prevlect, jinak strasne jeci. Na skolni besidce nevydrzel chvilku sedet v klidu, delal tam ruzne opicky a posunky ( proste jsme mysleli, ze se radsi zahrabeme pod zem). A mohla bych pokracovat dal… Nema nekdo zkusenost?

Proč se zde na emimo používá oslovení pro dítě čtyřletak, trileták dvouleták 8o nechápu. Urcite psychologa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 18:32

Mám doma to stejné, ale je mu 6. Hlučný, aktivní, vzteklý. Teď tu běhá a po všem střílí, do toho křičí.
Na besídce, u logopedky nevydrží a mrcasi se.
Psycholožka jen řekla, že je rozmazlený a máme přitvrdit :nevim: Neuroložka řekla, že to jsou kluci.

• Citovat
  • Nahlásit
1693
2.3.21 20:36

Kolik toho přes noc naspí? Netrpí dlouhodobým nedostatkem spánku? Spánková deprivace - dohledej si projevy, projevuje se to podobně jako ADHD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
2.3.21 20:45

A driv se tak nechoval? 8o nezmenilo se neco pred mesicem..nejsi tehotna nebo neco? Ja bych to asi nejdriv konzultovala s pediatrem..treba da i zadanku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12556
2.3.21 20:49

Moje deti tedy nebyly zle a nebylo to tak, ze by jim vse vadilo, ale jsou hodne temperamentni, take je jich vsude plno… Starsi dcera doted (8r) je schopna jit na WC 2krat za 5 minut - je neurotictejsi… Kapka na triku sveho casu vadila vsem mym detem. Malo mi spi taky vsechny. Pokud se Ti chce k psychologovi, tak asi klidne zajdete anebo i bez ditete, treba s nejakym videem, on Te muze nasmerovat a dat par tipu. Ale neprijde mi to nic tragickeho. Sezeni v klidu jsme nenatrenovali ani do tech 8r. :zed: :mrgreen: Prave ta nejstarsi nam tady klidne okolo 22:30 pochoduje po byte a pri tom rozviji teorii vseho, nekdy ve 22 usne a nekdy jeste 23:30 breci, ze nemuze usnout. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
2.3.21 20:52
@pet p píše:
Kolik toho přes noc naspí? Netrpí dlouhodobým nedostatkem spánku? Spánková deprivace - dohledej si projevy, projevuje se to podobně jako ADHD.

Take bych tohle zkontrolovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 21:25

@pet p je fakt, ze od malinka malo spí. Už v 18m přes den nespal. Teď spí cca 10 hodin. Vstane v 7 a táhne to celej den až skoro do 9.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 21:57

Já bych řekla, že je to jen další z životních období. Syn je stejně starý, v jednu chvíli by se roztomilostí rozplynul nad koťátkem a za minutu už všechny střílí, zabíjí, vadí mu každá molekula, nic nechce. :nevim: A to do školky ještě nechodí, tak ani nemá odkud takové móresy tahat (ne, doma ho opravdu neučíme jak někoho zabíjet a střílet tankem :lol: ). Prostě to v nich je, dneska by se možná řeklo deset poruch, dřív prostě divoký kluk. :nevim: Nepamatuješ si sama z dětství, že někdo ve školce byl puťka v koutě, jiný ukecaný až za roh a někdo se neustále pral a handrkoval? :nevim: Děti v tomto věku jsou na vrcholu intenzity energie, hlasitosti, motorických dovedností a neumí to krotit, tak jich je všude plno, nepostojí, zapomínají. Já to beru za normální (ano, taky mě to dost často vytáčí nebo mrzí, ale nevidím v tom nějaké diagnózy). Zkouší hranice, ty nesmí povolit, zlý na nikoho být nemůže, ale že to testuje, to k tomu asi patří. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1693
3.3.21 08:18
@Anonymní píše:
@pet p je fakt, ze od malinka malo spí. Už v 18m přes den nespal. Teď spí cca 10 hodin. Vstane v 7 a táhne to celej den až skoro do 9.

Synovi je 4,5 roku a přes noc spí cca 10 hod, dýl jenom velice výjimečně. Potřeba spánku je hodně individuální a jinému dítěti by to třeba stačilo, ale jemu takto dlouhý spánek nestačí :-( Když se zadaří a je období, kdy spí o něco dýl, tak se jeho chování neuvěřitelně zlepší. A naopak když je období, kdy spí míň než těch 10 hod, tak je agresivní, vzteklý (a obvykle se to střídá s obdobími útlumu).
Zakládala jsem na tohle téma i diskuzi https://www.emimino.cz/…teho-411584/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat