Tak trošku si poklábosit

106
15.2.16 15:24

Tak trošku si poklábosit

Jsem pořád sama a tak se potřebuju trošku vypsat. Před 4,5 roky jsem potkala svého přítele, oba jsme tehdy žili a nežili v manželství a oba jsme chtěli nezávisle na sobě z toho ven. Rozvedla jsem se, děti mám už velké (25 a 23) a mám s nimi moc hezký vztah. Pochopili proč už nemůžu s jejich otcem být a přijali i to, že mám prakticky nového partnera. Moc mi na nich záleží a vím, že i jim moc záleží na mě. Zhruba před rokem jsme si s partnerem pořídili společný byt, kde jsme spolu asi cca měsíc žili (on rovněž odešel od rodiny s tím, že dnes má již téměř 13 letou dceru). Poté se kvůli dceři, která nechtěla být s matkou přestěhoval k svojí matce. Při rozvodu jim soud svěřil dceru do střídavé péče, která prakticky nefunguje. Dcera je většinu času s ním, k matce jde tak 2 - 3 dny v týdnu a to spíš jen na přespání. Moc tomu nerozumím. Nerozumím tomu, jak může najednou z ničeho nic dcera tolik nechtít se svojí matkou trávit víc času než je nezbytně nutné. Mám 23 letou dceru a ještě dneska bych zešílela, kdyby na mě zanevřela. Vždycky jsem se snažila být svým dětem oporou, být tu vždy pro ně když potřebují a taky se mi to vrátilo a vrací. Myslíte si, že odmítat matku dcerou je normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14911
15.2.16 15:32

V tomto věku to nemusí být o odmítání ale o tom, kdo si víc dokáže dítě „koupit“. A nemusí to být jen hmotnými věcmi a penězi, ale hlavně hůře je na tom rodič, který toho po dítěti více chce (pomáhat v domácnosti, učit se, chodit dříve spát atd.), je přísnější a důslednější.
To není tím, že by dítě druhého rodiče nemělo rádo, ale když bych si mohla ve 13 vybrat, jestli budu raději s rodičem přísnějším nebo benevolentnějším, kde budu vše moci, byla by volba jasná…
Tím neříkám, že to musí být příklad tvého přítele a jeho dcery, ale často to takto bývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
15.2.16 15:36

On se jí od mala hodně věnuje, víc než její matka. Všechno s ní absolvuje více méně on. Nemyslím si, že by jí víc povoloval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14911
15.2.16 16:05

Pak se není čemu divit, že u něj tráví více času, než u mámy. Neviděla bych to jako problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13858
15.2.16 16:37

Chápu správně, že za tvým dotazem je skrytý dotaz, jestli je fakt pravděpodobné, že se přítel od tebe odstěhoval primárně proto, že se chce starat o dceru, protože nechce být u matky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
15.2.16 16:40

On je za tim spis trochu strach jak ona prijme me kdyz vlastni matku odmita. Vztah s moji dcerou je uplne perfektni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127
15.2.16 16:57

Ja to osobne nechapu. S mamou mame fakt top vztahy a tizi me predstava, ze tu pro me treba jednou nebude. Kazdopadne kazdy to tak nema. Mam kamaradky, ktere vidaj mamu 1× ta pul roku ( bydli v jednom meste ) a i takove, ktere na ne zanevrely nebo jim matka ublizila atd. Ve 13 muze mozna trochu zneuzivat toho, ze si muze vybrat :nevim: taky ti to muze delat naschval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
15.2.16 17:02

Nechci tu soudit nekoho jineho. Ale co vim od jeho rodiny ona nikdy moc pro rodinu nebyla. Ted je napr. Jeho maminka jinde protoze se opravuje vytah a ji ani nezajima jestli ma jeji dcera vyzehleno a vyprano. Takze si beru pradlo k nam. Vyperu. Vyzehlim. Navarim. Odvezu. Delam to rada. Vzdycky jsem byla takova pecovatelka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama