Také vaše miminko v 10. měsících nesedí a neleze?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 19.08.11 20:07
Také vaše miminko v 10ti měsících nesedí a neleze?

Ahoj holky,už jsem docela nešťastná z té naší princezny,je nám už 10měsíců a 8dní a pořád ještě nesedíme a nelezeme,pouze se plazíme a občas pérujeme na kolínkách,jenže to už děláme 2měsíce,chodíme na rehabilitace,jenže Janička nechce cvičit na overbalu,pořád u toho křičí a propíná se,takže jí akorát dávám na zem,aby se plazila,29.8.jdeme na neurologii,aby si jí doktorka celkově prohlídla,poslala nás dětská doktorka kvůli tomu sezení,myslím si,že asi taky budeme hypotonický jako ségry chlapeček,který si sedl až skoro v 11měsících a lezl až skoro v roce,tak mě zajímá,jestli v tom nejsme sami :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Any11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.11 20:13

Jenny, nejsi… :hug: Viky uz se tri mesice jen plazi, je to pro ni jednodussi ;) ve stredu jsem byla na kontrole a dle doktorky je vsechno v poradku, jen je proste pomalejsi.

igracek
Závislačka 2639 příspěvků 19.08.11 20:15

ahoj, můj malý má v neděli 10 měsíců a dneska si poprvé sedl sám, neplazí se ani nelozí, to příjde neboj :) užívej si doby, kdy za dítětem nemusíš běhat

hanavendy
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 19.08.11 20:16

Ahoj, naše malá začala lézt v 10,5 měsících a ve stejně době si taky sedla. Podle doktorky v pohodě, na žádné rehabko jsme nechodily. A některé děti nelezou vůbec a jiné si sednou až po prvním roce. Já bych počkala ,ale prohlídka odborníka tě samozřejmě uklidní.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 19.08.11 20:18

Ahoj. Maruška neseděla a nelezla ještě týden před prvními narozeninami :wink: . Chodí asi tři týdny a problém v tom nevidím. Chodily jsme na rehabilitaci (cvičily Vojtovku 5 týdnů) a doktorka od začátku říkala, že problém nevidí, že Mája nemá dostatečně posílené svaly a že se to cvičením dá spravit. Důležité je, aby všechno dělala správně, ne aby děti uměly všechno co nejdřív :wink: .

Anabellka
Závislačka 4778 příspěvků 19.08.11 20:29

Přesně jak píšou ostatní. Každé dítě je jiné. Můj první syn mě začal lézt až v 11 měsících a chodit až v 15 měsících. Mladší už v 10 měsících chodil kolem nábytku. Neboj malá taky začne…

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 19.08.11 20:31

Míša se posadil až v 11. měsíci, chodit začal někdy okolo 16 měsíce. No a teď běhá jak drak. Taky jsme cvičili Vojtovku, taky na míči :wink: Já děsně stála o to, aby nevynechal fázi lezení, aby se pěkně pocvičily mozkové hemisféry (v rodině máme dyslexii), tak na to stoupání jsme zas nespěchali. No až půjde do školy, tak se ukáže, jestli to bylo k něčemu dobré. Jinak dětská prej - no tak ten asi nepoleze, ale třeba se rovnou postaví :pocitac: jsem si musela tu rehábku vydupat :oops:
Jj jak píše hkac, tak si též myslím, že je důležité, aby vše dělala správně a pěkně prošla všemi fázemi a ne aby v roce začla chodit.

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 19.08.11 20:33

Ahoj,malej si sedl až v 10,5m,a současně začal i lézt.
Od 8m se plazil,a péroval na kolínkách.
Chodili jsme narehab.,ale myslím,že to nebylo až tak nutné.
Neboj,přijde si na to sama :wink:
hlavně neposazuj a nepodpírej.

Any11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.11 20:36

A ja si zase myslim, ze nemusi byt vsechno podle tabulek, kazdy jsme nejaky. Ne vsichni musime delat vsechno stejne. Takze kdyz Viky nepoleze, tak nepoleze. Mne zas drazdi reci, ze ji musim motivovat a podobne.. a jak asi.. kdyz nechce, tak nechce.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 19.08.11 20:37

Malá taky byla pomalejší, začala lézt v 11 měsících a asi týden na to si sedla. Chodit začala koncem 15. měsíce, dnes je na stejné úrovni jako ostatní a nikdo by to nepoznal. Ani jsme nebyly sledované. Dětská doktorka jí dávala čas. :wink: POkud jste hlídané, tak bych se nebála.

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 19.08.11 20:37
Anielkha píše:
A ja si zase myslim, ze nemusi byt vsechno podle tabulek, kazdy jsme nejaky. Ne vsichni musime delat vsechno stejne. Takze kdyz Viky nepoleze, tak nepoleze. Mne zas drazdi reci, ze ji musim motivovat a podobne.. a jak asi.. kdyz nechce, tak nechce.

jj,taky souhlasím.
Ale neposazovat :wink:

Any11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.11 21:11

Jo a jeste jsme se s doktorkou shodly, ze Viky je zpomalena, protoze mame doma plovoucky, ktere ji silene klouzou, dneska jsme dali do obyvaku koberec a to jsou pokroky.. uz jsem ji videla dva kroky popolezt. Takze predtim hodne varuju.

Příspěvek upraven 19.08.11 v 21:11

Markéta1980
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.11 21:11

tak já mám asi největšího exota, sama si bez pomoci (tj. bez schodku) sedla 13 dní před svým prvním rokem a lozit začala až ve 13 měsích. Poprvé si však stoupla v 9. měsích a sama chodit začala až týden před 16. měsícem.
Takže já bych to opravdu neřešila a nechala to na malé, ať si dělá vše svým tempem.
Kamoščin syn se poprvé otočil ze zad na břicho v 8 měsících a jednom týdnu a dětská Dr. v tom neviděla problém. Teď jsou mu 3 roky a nikdo to na něm nepozná :mrgreen: .

atominnka
Generální žvanilka 21821 příspěvků 19.08.11 21:18
Jenny83 píše:
Ahoj holky,už jsem docela nešťastná z té naší princezny,je nám už 10měsíců a 8dní a pořád ještě nesedíme a nelezeme,pouze se plazíme a občas pérujeme na kolínkách,jenže to už děláme 2měsíce,chodíme na rehabilitace,jenže Janička nechce cvičit na overbalu,pořád u toho křičí a propíná se,takže jí akorát dávám na zem,aby se plazila,29.8.jdeme na neurologii,aby si jí doktorka celkově prohlídla,poslala nás dětská doktorka kvůli tomu sezení,myslím si,že asi taky budeme hypotonický jako ségry chlapeček,který si sedl až skoro v 11měsících a lezl až skoro v roce,tak mě zajímá,jestli v tom nejsme sami :nevim:

Ahoj, určite ne. My máme teprve 9m, ale taky sama nesedí, neleze ani nestojí. Jen se plazí, což jí jde dobře a péruje. a zkouší si stoupat. Já v 9 měsících stála, v 10¨lezla, pak jsem si sedla… každé dítě to má jiné :huban:

Andrimka
Echt Kelišová 7588 příspěvků 19.08.11 21:18

moje zkušenost:

tak nejmladší taky v 10-ti neseděl, nelozil..občas péroval ale zato 3měsíce se plazil(dokonale). Což byl kámen úrazu, posílené paže a ostatní bylo chabé, hlavně nožičky …
Objednací lhůta na RHB cviky dlouhá, já začala doma motivovat. Fakt jsem si dala práci, lehala mu do cesty, aby mě přelézal, dávala různé polštáře aby ho to nutilo zvedat se a né lozit…na RHB jsme šli už 50:50 plazení:lezení
ale stejně bylo cvičení, chybný sed, z plazení vymakané paže, nohy chabé…a zapracovali jsme a začal 100% lozit (plazení zapomenuto) sedět, zvedat se :palec:

Tabulky jsou takové záchytné body, kdy je potřeba dítko skouknout zda není problém jinde. Taky nemám ráda nějaké srovnávání-tabulky apod. ale na druhou stranu v tom vidím bezpečí, že doktor omrkne a shodnotí stav. Pokud by byl problém… je čas ho řešit :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >