Takhle už nemůžu dál

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.21 17:25

Takhle už nemůžu dál

Prosím o ponechání anonymu nebo radši smazat, rodina zná nick a nechci, aby věděli, jaké máme problémy…
Na začátek napíšu, že máme dvojčata (8m) a barák na hypo.
Manžel je v práci přes týden od 8:00 do 15:00,deti chodí spát většinou okolo 20:00-20:30.
Denska měl zase manžel svou náladu a začal mi vyčítat kde co… Že není každý den vytřený a vysmátý dům, není utřený prach, uklízím jen pokoj, kde si hrají děti a kuchyň. Že neni uspořádána skříň se zavařeninami. Mé věci se prý cali všude a neuklizim je…
Já už opravdu nemůžu, naše děti jsou děsně náročné na pozornost, navzájem se ‚mlazi‘ hračkami, člověk z jich nemůže spustit oči… Za celý den od rána, stihnu udělat snídani, pak oběd, uspat děti, zamést kuchyň, obývák vysat jejich pokoj jsou vzhůru. Nachystat jim svačinu, nachystat oběd pro mě a manžela. Pak jít s dětmi ven, vrátit se, dát jim oběd, chvíli si s nimi hrát, mezitím vyřídit několik telefonátů na úřady, do obchodů odkud jsou objednané dárky, jelikož všichni jsou děsně zpoždění. Vyřídit každodenní telefon s tchyni. Dát děti po obědě spát, dát pračku, uklidit nádobí po obědě, děti jsou znovu vzhůru, takže dáme svačinu, dám sušičku a jdeme ven. Vrátíme se, přijde manžel, vždy si vezme jen jedno dítě dvě nedává, já mezitím udělám prádlo že sušičky, on peskuhe že se ani nemají v klidu… Ale ty děti za ním chtějí jít… Pak s nimi jdu znovu ven, občas jde manžel. Stihnu uklidit po dětech celodenní nepořádek a jsou zpět takže zase hrát, koupat spát. Večer padám úplně mrtvá. Do toho jak usnou tak ještě uklidit koupelnu, znovu kuchyni a tak.
Manžel mi dnes „ukazoval“ jak by si představoval každodenní úklid.. No.. Trvalo mu to přesně dvě hodiny a tolik času mi děti ani za den nespí :think:
Takže vás všechny prosím o názor, zda toho dělám opravdu málo a mám se ‚polepsit‘. moc díky.
Ještě dopisu že manžel občas přes týden nasklada/vykládá myčku… A všechno prádlo mu zehlim.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23680
21.11.21 17:28

Dvojčata jsou neskutečný záhul. Nech mu je na víkend, odjeď si někam odpočinout a manžel může uklízet dle libosti. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12620
21.11.21 17:29
@Anonymní píše:
Prosím o ponechání anonymu nebo radši smazat, rodina zná nick a nechci, aby věděli, jaké máme problémy…
Na začátek napíšu, že máme dvojčata (8m) a barák na hypo.
Manžel je v práci přes týden od 8:00 do 15:00,deti chodí spát většinou okolo 20:00-20:30.
Denska měl zase manžel svou náladu a začal mi vyčítat kde co… Že není každý den vytřený a vysmátý dům, není utřený prach, uklízím jen pokoj, kde si hrají děti a kuchyň. Že neni uspořádána skříň se zavařeninami. Mé věci se prý cali všude a neuklizim je…
Já už opravdu nemůžu, naše děti jsou děsně náročné na pozornost, navzájem se ‚mlazi‘ hračkami, člověk z jich nemůže spustit oči… Za celý den od rána, stihnu udělat snídani, pak oběd, uspat děti, zamést kuchyň, obývák vysat jejich pokoj jsou vzhůru. Nachystat jim svačinu, nachystat oběd pro mě a manžela. Pak jít s dětmi ven, vrátit se, dát jim oběd, chvíli si s nimi hrát, mezitím vyřídit několik telefonátů na úřady, do obchodů odkud jsou objednané dárky, jelikož všichni jsou děsně zpoždění. Vyřídit každodenní telefon s tchyni. Dát děti po obědě spát, dát pračku, uklidit nádobí po obědě, děti jsou znovu vzhůru, takže dáme svačinu, dám sušičku a jdeme ven. Vrátíme se, přijde manžel, vždy si vezme jen jedno dítě dvě nedává, já mezitím udělám prádlo že sušičky, on peskuhe že se ani nemají v klidu… Ale ty děti za ním chtějí jít… Pak s nimi jdu znovu ven, občas jde manžel. Stihnu uklidit po dětech celodenní nepořádek a jsou zpět takže zase hrát, koupat spát. Večer padám úplně mrtvá. Do toho jak usnou tak ještě uklidit koupelnu, znovu kuchyni a tak.
Manžel mi dnes „ukazoval“ jak by si představoval každodenní úklid.. No.. Trvalo mu to přesně dvě hodiny a tolik času mi děti ani za den nespí :think:
Takže vás všechny prosím o názor, zda toho dělám opravdu málo a mám se ‚polepsit‘. moc díky.
Ještě dopisu že manžel občas přes týden nasklada/vykládá myčku… A všechno prádlo mu zehlim.

Tak když mu to tak pěkně jde, tak tomůže každý den dělat, nejlépe s dětmi za zadkem, to mu to půjde jedna radost :palec:
Achjo, další pako, co si myslí, že když je ženská s děckama doma, tak se asi nudí :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23680
21.11.21 17:29

Jestli si chceš ulevit, přestaň zbytečně žehlit. Nebo si manžel může zaplatit paní na úklid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
21.11.21 17:31

At si vezme tyden dovolenou a prohodte si role.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5872
21.11.21 17:32

Tvůj manžel je asi trochu mimo. Strč mu dvojčata na víkend a jeď někam na výlet. Pak přijeď a kontroluj, jestli má uklizeno. A já teda nikdy nežehlila :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502

Pani na uklid nebo krest ohnem. Zdrhni na vikend a po prijezdu mu vycti vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12620
@divine woman píše:
Jestli si chceš ulevit, přestaň zbytečně žehlit. Nebo si manžel může zaplatit paní na úklid.

Mě se strašně líbí, jak jí vyčítá, že nemá každý den vyšůrovaný barák podle jeho představ, ale sám obě děti nezvládne a může se potento, že se ani v klidu nenají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10376
21.11.21 17:33

Za prvé bych nechala manžela v klidu najíst. I za cenu toho, že ty děti zavřu v pokoji. Vím, že ty se taky v klidu nenajíš, ale jsi doma sama a tudíž to nejde zařídit, takže půl hodinka na najezení není žádný nevhodný požadavek.
Ale pokud jde o naleštěnou domácnost, ať si milostpán trhne nohou. Ten by mě tak naštval, že by si už nedovolil tohle ani vytáhnout, jestli má nějaké postižení a trpí na úklid, ať si ho zajistí sám a neotravuje s tím okolí, běžně uklízet zvládáš, domácnost je vás obou, tak ať laskavě drží ústa.
Nikdo není povinen plnit přání uklízecího maniaka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10772
21.11.21 17:33

Jako nechápu jeho myšlenkový pochod. On si ani nevezme obě děti, pak ti předvede, jak se uklízí, když nemá na starosti ani jedno, ale po tobě chce ať to zvládáš s oběma? Takto mu to normálně řekni, že tohle ukazování není fér a ať má celou domácnost a děti na CELY den na starost on a že se teda podíváš, jak to bude mít všechno krásně hotový. Pak mu jen můžeš vyjmenovat co ještě neudělal a na co zapomněl a určitě to nebude mít tak jak by on chtěl. S těma dětma se to nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
21.11.21 17:35

Tohle je o nedostatečné komunikaci. Proč to sepisuješ sem a nepromluvíš si s manželem, že to prostě všechno nestihneš udělat, jak by si on představoval. My jsme si ještě než jsme měli děti spolu sedli, protože jsme v té době oba chodili do práce, tak jsme si práce v domácnosti rozdělili a sepsali, kdo bude co dělat. A protože jsme to pak oba dodržovali, tak jsme spolu pořád, i po tolika letech. Manžel se holt musí také zapojovat. Můj třeba dvakrát týdně vaří, uklízí, nakupuje a další věci. Já třeba podlahy vůbec neuklízím, to je jeho práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
21.11.21 17:39

Hihi, všichni chlapi stejní, nejlepší škola jak píšou jiní nechat ho čas od času s dětmi samotného :D, já na tyhle řeči byla vždycky imuni, když se mu něco nelíbí, tak ať si to uklidí, no coment. Já jsem spíš ten typ, že když mi něco vyčetl, na just jsem to neudělala :D, i když jsem před tím chtěla :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1808
21.11.21 17:42

Co proboha denně vysáváš, vytíráš, leštiš v koupelně a kuchyni? Pokud nemáš k těm dvojčatům ještě dva čuníky, tak snad není nutné každý den tolik uklízet. Navíc aby to bylo ještě málo. Chlap ať si uklízí sám, pokud má nějakou poruchu a nestačí mu běžný až nadstandardní úklid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9900
21.11.21 17:44

Kdyby mi Ontar ukazoval vzorový úklid dle jeho nároků, ukázala bych mu vzorovou fakturu, která zase reflektuje ty mé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23680
21.11.21 17:46

@Barbucha3 Zažila jsi někdy dvojčata v akci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat