Takový běžný den? jako fakt? dítě 8 měsíční??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  08.04.18 11:30
Takový běžný den? jako fakt? dítě 8 měsíční??

Ahoj, chci se podlit o pro mě trochu trapné téma… opravdu jsou někdy mateřské dny tak frustrující? Jde mi o to že ať dělám co dělám, tak se třeba čtyři hodiny v kuse malému věnuju, ale vlastně se vůbec nedobereme tomu co mu vadí.

Ne, že by ho bolelo bříško, nic, to on nepláče. On tak jakoby kňourá, mrzutě vrže - no a to mě prostě zvedá ze židle, tenhle zvuk… kdybych ho nechala, propukne to za chvíli v děsný pláč už tedy jen ze samotné frustrace, bez důvodu.
Já byla teda taky dětátko „ubekánek“,ale až třeba ve třech letech, kdy jsem se nudila, něco si moc přála nebo cítila nespravedlnost a tak…

Jde mi hlavně třeba o dopoledne a ráno. Nevím prostě jak pro mě ty dny udělat snesitelnějí.

Vstávám buď dřív kvůli zubům, wc, atd, snažím se nedělat hluk, ale většinou vstává on, vstanu i já. Budí se s pláčem, přijdu k postýlce, pochovám. Tohle je fakt pláč, ne fňukání. Asi šok z probuzení. dělá to ale pořád, i když spí s námi v posteli takže samotou to není. Když se vzbudí v pohodě a bez pláče, vydrží to ale jen tak max 5, 10 minut a pak stejně pláč. Takže já si stihnu udělat čaj, připravit si snídaní, beru ho, sedám si na gauč i se svojí snídaní, tu jím jednou volnou rukou v mezičase. Zatím uklidňuju. Po cca dvaceti minutách je uklidněný, trochu se napil, nakrmil, a chvilku se krmí, je klid. Po půl hodince ale už nechce a je opět fnukání a pláč. Jedno jsme zažehnali a přichází druhá vlna. Tam už nevím, zkusím tedy zda chce ještě spát, často se totiž stává, že jo. Lehnu si s ním, a je to hodina kníkání a bud a nebo. Po hodině se ukáže že spí, někdy ale, že nespí. Už jsem vyčerpaná, ale malý přestal kníkat, asi potřeboval jen chvilku ležet a odříhnout si atd. Ted ale kníká zas. Pravděpodobně dostal hlad a nebo se nudil..

jao co mohu po celé dopoledne až do oběda udělat je max si dojít na záchod. nejradši bych se natáhla na chvilku, ale on by začal plakat. chvíli vydrží, ale někdy taky ne. dám pod hrazdičku a na zem, chvíli to jde, ale tam zas muím pořád hlídat. jsem čím dál unavenější. beru si z ledničky rychle rohlík se salámem. malý kníká pořád, nakrmím. zjstilo se, že měl hlad. a nebo neměl a předtím to bylo něco jiného, teď to bylo ale kvůli jídlu. Zvedám se z gauče, protože už mě od toho sezení bolí záda. malý je spokojený, jdu se osprchovat, chvíli něco dělám, je to pohoda. začnu psát článek, ale malý knourá. nevím co mám dělat, spát nechce, hrát si nechce, nakrmený je, nevím co dělat, takže beru kořár a jdu s ním bloumat někam ven… malý usne. já zuřím, protože bych nejraději spala taky, ale jsem venku a musím jezdit. vracím se domů a vím, že jakmile zabrzdím kočárek u dveří, vzbudí se a taky že jo. přijdeme domů a já si vyčerpaná zase sedám na ten gauč, beru si ho do náruče, krmím nebo hraju. Celý den jsem neudělala nic, neuvařila, pomalu si nedošla ani na wc, akorát jsem si blbla s články a omalovánkami - takže vypadám jako dítě co se doma nudí (a upřímně vlastně ani nevím proč mám doma tyhle potřeby vyrábět nějaké nesmysly, kreslit si omalovánky atd. proč nedělám něco užitečnějšího, třeba pověsit prádlo. no to je jedno. )

nejvíc mě štve když mám jako ted virozu a chci a potřebuju ležet a malý se mnou ležet nechce a já ho zase nemohu nechat nikde bez dozoru a ven prostě nemůžu.

no asi je to normální, snad vás to i trocu pobavilo že jste se v tom ponaly :D :lol: já si jdu změřit teplotu a zachumlat se zase s vrzoněm do ložnice…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 08.04.18 11:35

Neboj, to přejde časem. Období tak od 6m do roku a půl mi přišlo nejhorší, protože dítě pořádně neumí vyjádřit, co ho štve, k tomu ti přibude za chvíli stoupání, padání, pokus o chůzi, vztekání z toho, že mu to nejde. Ale najednou uplyne rok a půl a to dítě bude andílek. Bude umět sám chodit, sám si řadu věcí podat, už bude něco málo žvatlat, takže se i jakž takž dorozumíte. Chce to vydržet. Je to hodně na palici a pomohlo by, kdybys mohla dítě občas někomu svěřit na hlídání (máma, manžel) a jít si odpočinout (spát, jít s kamarádkami, cvičit, číst si…).

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 08.04.18 11:41

No..zkus si udělat větší řád.. tzn rano vstát, hned dat mliko, pak prevliknout, hrát si, svacinka, spinkani (ty můžeš vařit), obed, jdem ven, svacinka, doma si zas pohrajete, vana a spánek. Brzo ti začne lézt, začne byt větší zábava, neboj.
Jinak ano, bohužel si taky někdy jen tak tak stihnu vyčistit zuby, vycurat se a to je tak všechno :mrgreen: nechci aby to znělo blbě, ale musíš asi upozadit sama sebe. Možná jsi sama mrzuta z toho, ze nemas čas na sebe, a prenasis to na dítě. Kamarádku nějakou nemas? Deti by si hrály a ty by ses odreagování..
no a jinak jo, taky bych si tak rada sedla s knížkou, spala pul dne, dala si něco dobryho a tak. Ale mám dítě :mrgreen:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 08.04.18 11:57

Mela jsem to podobne, mala uderem pateho mesice prestala spat - cirkus se spanim pres den, cirkus v noci. Drzi se ji to v doted (je ji rok a pul). Do toho je jak strela - vecne neco chce, vsechno kramuje, vyhazuje, je extremne kousava, takze doma rozkousala i knihy a cokoliv dreveneho, vsechno hned strci do pusy, takze z ji nelze spustit oci, onehdy nekde vydloubala sroubek a cela stastna ho zkousela spolknout. 8o Nejlepsi reseni je rozdelit peci mezi vic osob - klidne se sbal jak prijde manzel z prace a nekam jdi, nebo povolej babicku na celou sobotu. Me to hrozne pomaha jit mezi lidi a mit zase kousek sveho zivota pro sebe. Taky mala ted zacala chodit na tri dopoledne v tydnu do jesli a ja se vracim k praci, protoze uz jsem to fakt nedavala cele tydny jen s ni odriznuta od vseho a resit jeceni, hovinka a binec doma. Ted v tom roce a pul uz se to trochu lepsi, uz se i dokazeme domluvit co chce, ale stejne se tesim az to bude spis takovy ten partak na vylety, urvany mimina me moc neberou :oops: Takze za me: rozdelit peci, vymerit si pravidelne cas ktery budes mit jen pro sebe a svuj konicek (klidne staci dve hodinky tydne), a hlavne vydrzet - nic jineho nam stejne nezbyva :lol:

Limi123
Ukecaná baba ;) 2360 příspěvků 08.04.18 11:58

Jo, je to hrozne a opravdu to casem prejde, lepsi je to tak od roka a pul a od dvou let je to partak.

Jedina rada na to je, porid si satek a nos dite v satku (pripadne nositko, ale u nas z nejakeho duvodu nositko nepomahalo, satek je proste lepsi). Uvolni se ti ruce a frustrace bude mensi :-)

Syn takhle fnukal z nudy. Kdyz jsme sli v tomhle veku treba k bazenu a dala jsem ho ve stinu na deku, byl skoro cely den spokojeny, bavilo ho pozorovat ten ruch. Doma take jen knoural.

Kdyz bylo hnusne, chodila jsem s 5 mesicnim do hernicky, jen aby byl mezi lidma. Doma to bylo na palici.

Sany80s
Kelišová 6027 příspěvků 08.04.18 12:09

Zkus ho víc osamostatňovat.
Když s ním musíš dělat hokusy pokusy a a být u něj jen když chce spát nebo musíš vozit, aby spal, tak to máš těžký.
Podle toho, co píšeš, mi nepřijde, že by byl nějaké extrémně dráždivé dítě, které se nedá naučit na pár minut o samotě nebo o samotě spát. Nemyslím tím noční spaní, ale to spaní ráno, proč s ním musíš ležet, když ti to nevyhovuje? Kdyby sis chtěla zdřímnout taky, tak neřeknu půl slova, ale nebylo by lepší zkusit ho naučit na nějaký jiný rituál, než že s ním matka neustále leží v posteli?
Stejně tak ty jiné činnosti, přijde mi, že ti deset minut vydrží. Já to řešila tak, že v době, kdy jsem potřebovala něco udělat, tak jsem dávala takové činnosti, kdy dítě nemusím tahat, manipulovat s ním, vždy přišla, něco ukázala a šla si na chvilku po svém.
Tohle sice neřeší tvůj problém s psaním článku, ale minimálně takhle člověk uvaří, namaluje se, obleče, zatelefonuje si, něco uklidí. :nevim:

wewa
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 08.04.18 12:19

Přijdeš mi liná a znuděná? Kolik ti je?

achesa1
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 08.04.18 12:19

Nudí se. Já s takhle velkým dítětem hodně chodila nakupovat (v tu dobu jsme rekonstruovali dům, takže to byly stavebniny a různé jiné obchody každý den, dobu nákupu jsem si plánovala na dobu, kdy malá nespala). Ležela v kočáře na bříšku a čumákovala ven. Strašně spokojená, kolik se toho děje. Kdybych nepotřebovala zařizovat dům, tak bych jezdila všude možně venku (ted na jaře, tenkrát to byl hnusnej podzim). Děti to doma obvykle nebaví. Ted s druhou už je to jiné, jsou dvě, máme plnější program, tak to není tak znát.

Puchatka
Kecalka 171 příspěvků 08.04.18 12:44

Jsi tam predevsim pro nej a tak to musis brat. Jednak mi taky prijde, ze moc nemas system, v tomto veku uz muzes u ditete vypozorovat urcita schemata - vstane, ji, hraje si, je unveny a jde spat a znovu. Jen ty intervaly se meni. Takze pak uz vis, ze kdyz jedl a hral si a zacne plakat, tak chce spat. Nas maly spal zasadne jen v satku nebo v kocarku, oboji za chuze az do cca 11m. Tak jsem chodila. Od toho tam jsi. Dite neni panenka, ktera jen ji nebo spi. Jako mama se musis naucit trochu omezovat sve “potreby”. Zkus si misto omalovanek uvarit polivku, bude ti lip a hod se do klidu. Tohle k tomu patri, bude se to zlepsovat. Ale udelej si system a prestan fnukat :lol:

Lenka_Hal
Závislačka 3991 příspěvků 08.04.18 12:50

Tak ja ctu a porad hledam, kde ze je ten problem :mrgreen: Jako v 8mesicich jsme meli uz pohodu, to co popisujes je spis v dny, kdy se nevyspala, protoze neco a je jeta a mrzuta. Ja mam stesti, ze mi spi krasne venku i v nejezdicim kocare. Takze staci vydrzet chvili rano a pak ji necham dospat. Jinak mi prijde, ze se nudi…podle popisu. Ja to u tech prcku naprosto i chapu, kdybych cely den mela travit v telicku, ktere je rado, ze sedi, byla zavisla na dalsi osobe, aby me zabavila, vrcela bych na svet kolem taky…ted mam dceru, ta si na rozdil od kluku vystaci hodne sama. Kluci vyzaduji vetsi „akci“. Ale i tak mam proste ruzna mista s houpacim kresilkem, deky…proste jsem prendavala tak, aby na me dite videlo, kdyz varim, delam pradlo atd, taky nositko, kdyz jdu veset pradlo. At kouka a bavi se.

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 08.04.18 13:00

Ted jsem ho krasne napojila i dokrmila, a zase fnuk a zase pláč, takže jdeme zkusit, zda tentokrát opravdu usne. teď to vypadá na mručivý zvučivý pláč z unavy. uvidíme jestli mám prvdu :lol: :lol: :lol: to bude tak hodina a v nejlepším případě usne na dvacet minut. :mrgreen:

tam je blby to ze ja nevim proc rve a co chce. za celou dobu jsem se to nedokazala naucit odhadnout. ted treba akoratpoznam takovej ten vyrizenej uknucenej rev jako týývoléé, nechtě mě bejt, já chci spááát, proč to nejdéé uáá.

na druhou stranu stejný řev bývá při hladu. to jsem ale vyloučila tentokrát.

jo a někdy je to kadění a někdy zuby a s tím neudělám nic.

prostě si přijdu jako magor. mám dotaz

JAK TO DĚLÁTE S DVOJČATY NEBO DĚTMI ROK OD SEBE?  :)

a to mi ten muj přijde ještě hodnej :)

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 08.04.18 13:06

Chtělo by to asi nějaký režim, který vám bude vyhovovat.
Kolikrát denně ti teda spí?
Já to měla v tomto věku cca takto. Každý den stejně. Dceři to vyhovovalo, mě taky. Budíček cca 6:00- kojení, přebalit, obléct..pak já snídaně, obléct atd., hraní si, svačinky atd.
9:00 spánek(doma v postýlce)
10:30- procházka
12:00- oběd
13-15- spánek(doma v postýlce)
15:30 -procházka
18: 00- večeře, koupání
19:00-spánek

Dobrý je naučit mimčo spát doma v postýlce, pak si stihneš doma vše udělat a taky chodit hodně ven, aby se dítě nestačilo doma nudit :).

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 08.04.18 13:12

@Niemeyer Můžu se zeptat, to si ho dala od rána spát až ted? Jeslti jo, tak to bude stopro únavou. Co ho třeba uspat v kočárku a pak přenést do postýlky? Nebo jeslti bydlíš v baráku, uspat v kočárku a nechat ho pak spát na zahradě? Prostě se ho snažit za každou cenu uspat :).

Capretta
Kecalka 337 příspěvků 08.04.18 13:17

Mymu sedmimesicnimu pomaha zvedat naladu set vybranych songu, zaruceny jsou Tri cunici, Ci a ci a cicici, Dupe dupe slon, Veo veo. Zpivam (hlavne u krmeni, jinak ho po chvilce nebavi a sape se hned do vystrihu a vymaha si kojeni), nebo youtube.

Kdyz je v dobrem rozpolozeni, oceni i to, co posloucham ja a udrzi ho to delsi dobu od mrceni.

Kdyz se chci umyt a upravit, poustim prasatko pepu (nekouka, jen posloucha to jejich pisteni).

Uspavani mu urychluje bily sum (preference se meni, nekdy sumici voda, jindy fen, na youtube jsou nastesti mraky).

Sany80s
Kelišová 6027 příspěvků 08.04.18 13:22
@Niemeyer píše:

JAK TO DĚLÁTE S DVOJČATY NEBO DĚTMI ROK OD SEBE?  :)

Musí počkat. A pokud to dítě není nějaký extrém, tak to velmi rychle pochopí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Biologické hodiny Farné bijí jako zvon: Dceru Emmy Smetana by snědla!

Zpěvačka Ewa Farna (24) střídavě vyvrací své těhotenství anebo odráží dotazy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama