Taky blbe snasite partnerovi sluzebky?

1573
24.1.20 00:00

Taky blbe snasite partnerovi sluzebky?

Ahoj, taky vam zacaly vadit a stresovat partberovi sluzebky? My kdyz jsme byli v byte tak mi to nejak nevadilo, vecer jsme si zavolali a ja si bud cetla, delala puzzle, hrala pc hry a nebo vypadla s kamaradkou, byla jsem i za par dnu pro sebe rada, ale v lete jsme se prestehovali do domecku na vesnici, kde se sama bojim kdyz uz je v 6 tma nez chlap prijede :D no a pristi tyden ma chlap letet na sluzebku a ja jsem z toho fakt docela prepadla, smutna a desim se toho, nikoho tu neznam, zadna infrastruktura kdyby neco, mam strach ze spadnu ze schodu, ze se vyse..kotel, voda apod..a nikdo mi nepomuze jako kdyz jsme byli v praze.. mam moznost jit do bytu v praze, ale je tam vyple topeni, voda, neni tam net, je to holobyt, bez kuchyne, postele.. tady mame kocoura, dava max dve noci bez nas..tak jsem z toho ted nejak presla a nevim co, psala jsem kamaradum jestli by nechteli prijet, ze dame treba maraton filmu, a nikdo nemuze protoze to je v tydnu, ja delam kratky/dlouhy a bohuzel to vychazi ze v praci budu jen jeden den.. mate to taky nektera ze driv jste byly rady ze mate klid a cas si zajit nekam a pak vas ty cesty zacaly stvat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1176
24.1.20 00:04

Podle me je to vyzva k samostnatnosti. Pokud jsi z toho nervozni, nos u sebe stale telefon, kdyz spadnes ze schodu, pomuze Ti zachranka :mrgreen:. Kdyz se neco pokazi v domacnosti, bud zavolas na pojistovnu a nechas si poslat remeslnika (podle toho, jakou mate pojistku), nebo zavolas nonstop zamecnika/instalatera/topenare. Jsou lidi mnohem starsi a opustenejsi a taky to zvladaji sami. Ja mam ten klid naopak porad rada. Neboj, to das, zadna pohroma, kterou bys nejak nevyresila, se nestane :kytka:

Příspěvek upraven 24.01.20 v 02:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 01:57

Muž dřív jezdil na 3 týdny pryč, pak týden doma. Začátek byl drsný, pak jsem si zvykla. Nastavila jsem si denní rituály a naplánovala co budu dělat. Většinou návštěva kamarádky, knihovny, cvičení, nějaký resty s papíry, zabavit se. Člověk si zvykne. A co se týče pomoci, mít mobil u sebe a vše se dá vyřešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3109
24.1.20 03:41

Idealni prilezitost naucit se starat. Mne se casto doma neco podela, kdyz je chlap pryc. Bud to pocka nebo sezenu servisaka. Na kotli mam samolepku s kontaktem, v mobilu mam 2 elektrikare a 1 instalatera, servisaka na svatou trojici: pracku, mycku, susicku, vim kde je uzaver vody a pojistky. Urazy sve si nepripoustim, pripadne urazy deti me stresovaly vzdycky nejvic, ale v nejhorsim pripade proste dojet na urgent. Jinak samotu miluju, ctu, jsem filmovy maniak a mam rozdelanou spoustu elearningovych kurzu a casu spis min nez potrebuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
24.1.20 04:18

Hlavně si ty katastrofy nepřivolávej. Máš případně k dispozici auto?
Hele já jsem celý život hrozná posera, ještě když jsem bydlela u rodičů, byla jsem přes noc doma sama asi jen dvakrát :smiley: vždycky tam u mě byla nějaká kamarádka, nebo přítel. A s manželem bydlíme sice v bytě, ale bývala jsem tu cca. pětkrát týdně sama. Nejhorší to bylo na začátku, když ještě nebyli žaluzie. Ležela jsem třeba do pěti do rána u televize dokud nepřijel. Tím chci říct, že člověk si prostě zvykne na všechno. Zkus si udělat nějaký příjemný rituál, když si sama doma. Zapálit svíčku, nakrájet si ovoce a koukat na něco úplně holčičího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 06:26

@Peggy54 jsem dokonce ráda :mrgreen:
Miluji ho, ale myslím si, že se takhle nezevšedníme..
Jsem ráda za ten čas pro sebe a pro syna.
Musíš se naučit být sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5479
24.1.20 06:27

Prosim te, oprav si ty hrubice :mrgreen:
Jinak manzel jezdi vyjimecne, ale ma konicek, ze byva pres vecer pryc a vraci se v noci, takze byvam doma sama (s malou dcerkou). Zatim v byte a nejak mi to neva, naopak si to uzivam :) kdyby neco, mam mobil. A v baraku uvidime, to nas snad letos ceka taky :srdce: ale tak zatahnu zaluzky, zamknu a je ;) kdyz jsem byla sama doma u nasich, tak nekdy je to naprd pocit, kdyz nekde neco tukne, sustne, ale nic tak silenyho. Kolik ti je? ;) Delej to co v byte a klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9427
24.1.20 06:45
@Ijen píše:
Idealni prilezitost naucit se starat. Mne se casto doma neco podela, kdyz je chlap pryc. Bud to pocka nebo sezenu servisaka. Na kotli mam samolepku s kontaktem, v mobilu mam 2 elektrikare a 1 instalatera, servisaka na svatou trojici: pracku, mycku, susicku, vim kde je uzaver vody a pojistky. Urazy sve si nepripoustim, pripadne urazy deti me stresovaly vzdycky nejvic, ale v nejhorsim pripade proste dojet na urgent. Jinak samotu miluju, ctu, jsem filmovy maniak a mam rozdelanou spoustu elearningovych kurzu a casu spis min nez potrebuji.

Taky jsem po letech v domě takhle vycvičená. Docela to bývá pravidlo, že se odpad ucpe, myčka přestane mýt, vypadnou pojistky na baráku…když chlap odjede. U nás tedy jeho odchod pravidelně ještě přivolává nemoci dětí :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5179
24.1.20 07:12

@Peggy54 Tak ani v tom bytě by vám nikdo nepomohl, jednou se mi stalo že jsem spadla a vykloubila si rameno, podařilo se mi dostat se ke dveřím a skrz škvíru ve dveřích jsem volala o pomoc že potřebuju záchranku, jsme malý panelák, kde se všichni navzájem známe a i tak jsem na chodbě slyšela sousedku jak rychle zabouchla dveře a dělala že není doma, naštěstí byl manžel se synem jenom na krátkém nákupu, takže asi za 20 minut přijeli domů. A nejde říct že by mě sousedka neslyšela, když mě manžel slyšel ze 4. patra přes zavřené vchodové dveře. Takže si namlouvat že ve městě vám spíš někdo pomůže je pouhá iluze. Jinak já si sama pomoc zavolat nemohla protože mobil ležel na vyvýšené skříňce a zdravou rukou jsem držela tu vykloubenou, protože pustit jí, to kvůli bolesti nejde.

Jinak že se něco podělá, tak snad víte kde máte hlavní uzávěr vody, případně plynu, kde jsou elektrické jističe.

Ještě musím dodat, když mě pak sousedka potkávala 6 týdnu s rukou v závěsu tak dělala co mohla aby se mi vyhla a nemusela mě potkat, takže vím moc dobře že mě slyšela a nic neudělala a přitom by stačil jeden blbý telefonát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 07:17

Manzel dela nocni a ja jsem echt posera… Ale zvykla jsem si. Postavili jsme barak, jsem tu s dvouletou dcerou a uz to davam v pohode. Driv jsem nemohla usnout, cela spocena, jukala z podperiny. Kdyz uz jsem zabrala, hned jsem se zase budila, porad ve strehu… Ale nejak jsem si proste zvykla a uz ty myslenky nerozvijim. Kouknu na nejakou fakt oddychovku a je to ok… Driv jsem si treba nalila i vino, abych se trochu uvolnila :slight_smile: ale ja teda umim v baraku nahodit vsechno… Jen kdyz fouka, vyhodi to elektrinu v cele vesnici a to se teda bojim no… Kdyz vim, ze bude ficet, mam nabity telefon. Jo a dneska uz bylo videt asi do pul 6, uz se to viditelne prodluzuje :grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
18251
24.1.20 07:18

Chapu úzkost ze samoty v domě.. ale to, ze se bojis, ze se podělí voda, kotel.. sakrys tak snad mas mobil s internetem, je otázka chvíle, najít správná čísla a zavolat ne? Pokud bych měla s tímto problém, požádala bych chlapa, aby ti napsal telefony na elektrikáře, instalatery a veškeré možné servisaky..a pokud se bojis toho, ze spadnes ze schodů, tak to už mi přijde mírně za hranou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 08:21

@Peggy54 holka, je čas se fakt osamostatnit… vždyť nejsi sama, budes mít kocoura… a vydělávat se musí, to zvládneš! Jednou to oceníš :) já jsem teď třeba ultra šťastná, když muzu být na víkend sama, my máme ale dítě a je to jednou za rok, ale za to je to krásný, většinou vycházím z postele pouze na záchod a jídlo řeším dovozem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4346
24.1.20 08:42

Spadnes ze schodů? Pokud ti není 70+ tak tohle nějak nechápu. :think: Co si na par dni pozvat kamaradku nebo nekoho příbuzného? Neboj to dáš. Max se prvni 2 noci nevyspis a pak to bude o. k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
24.1.20 10:46

Mam partnera mesice a mesice v cizine, z roku je tu tak dva mesice… sance, ze se neco po… kdyz neni doma je takze 100%. Zkus si to uzit a nestresovat se. Ale je dobre, pokud jezdi casto mit okruh pratel/lidi na telefonu - nekoho na koho se muzes obratit, kdyz se ti v domacnosti neco rozbije, auto. Mam takhle kontakty na automechanika, elektrikare a pocitacoveho maga a tchana :laughing:. Pokud nikoho nemate, tak zkus koukmout na nejake pripojisteni domacnosti, co maj infolinku kdyz se neco po… budes klidna, ze ti nekdo pomuze a sama si muzes uzit cas na sebe :kissing_heart:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1573
24.1.20 12:55

@Maria37 mame hrozne prikre, manzel ten uz letel dolu asi desetkrat ja jednou, ale asi ze ctyr poslednich, a nastesti to odnesly jen kolema modrinou, kamarady jsem zkousela a v tydnu bohuzel nemuzou, ale jo ja se tesim ze si pustim filmy co mi meskaji, serialy, knizky, ale nejvetsi strach mam z toho kotle, ze se napotvoru vy, a nejblizssi nonstop servis je 60km daleko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama