Taky chodíte k psychologovi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 15:12
Taky chodíte k psychologovi?

Ahoj.. Objednala jsem se k psychologovi. Moc se mi tu nechce rozebírat důvod, vlastně ho ani neumím moc popsat. Ale brání mi to v normálním životě, tak jsem se to rozhodla řešit takhle. Ale uvažuju o tom, že to zruším. Není to nic exra hrozného, ani to nemám indikované a hodina stojí 700kč, protože nemá smlouvu s moji pojišťovnou. Cítím se špatně za to, že s nim chci řešit svoje problémy, které jsou ve srovnání s problémy jiných pacientů asi banální. Možná bude lepší, když dám ty peníze na něco užitečnějšího.
Vím, že mi do toho nic není, ale z jakého chodítě k psychologovi vy? Chodí tam jenom lidi s depresema, závislostma, úzkostma, atd… nebo i s běžnými problémy? Budu moc ráda za vaše odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kaja00
Extra třída :D 13577 příspěvků 20.06.19 15:15

Nechodím, ale pokud cítíš že to potřebuješ, tak tam choď. Rozhodně to stojí za to než být nešťastná.

Xmichaelah
Kecalka 353 příspěvků 20.06.19 15:15

Chodivala jsem a byly to nejlepe investovane penize v mem zivote. Chodila jsem 2 x mesicne a platila jsem 1400 kc za sezeni, celkem jsem u psycholozky stravila 3 roky.. zacala jsem v situaci kdy toho na me bylo moc a potrebovala jsem to nekde vyventilovat a casem se z toho pro me stala takova dusevni hygiena…

Cenarius
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 20.06.19 15:16

Pro nekoho muze byt vas banalni problem fatalni a nebo naopak. Kdyz mate problem, tak je takto reste a nestarejte se o ostatni.

malá_holka
Extra třída :D 13322 příspěvků 20.06.19 15:17

Ja chodím 2 roky. Určitě to je dobrà věc.

azaleila
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 40 inzerátů 20.06.19 15:21

Z toho co píšeš bych to možná zkusila. Už jsi objednaná tak to neruš. Zázraky po prvním sezení nečekej, ale třeba dostaneš dobrou radu, která Tě posune… a zda si vezmeš nebo nevezmeš další termín si rozhodneš podle toho, jaký budeš mít dojem. Já osobně nechodím, nejsem typ co by se moc svěřoval, i když problémy popsat umím a tady jsem je popisovala, ale každý to má jinak. Hodně štěstí!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 15:21

Chodim a spousta lidi v mem okoli chodi nebo v nejaken zivotnim obdobi chodila taky. Mam nabeh na depresi, pred lety jsem mela horsi, ktera vyzadovala psychiatra a AD, ted jsem to snad chytla jeste ve stavu, kdy to mozna zvladnem s psycholozkou, uvidime, jsem v zacatcich. „Bezne“ a „nebezne“ problemy je tezke definovat, pokud te to omezuje v normalnim zivote, tak je urcite fajn zkusit odbornou pomoc. Drzim palce!

Russet
Neúnavná pisatelka 17245 příspěvků 20.06.19 15:22
@Anonymní píše:
Ahoj.. Objednala jsem se k psychologovi. Moc se mi tu nechce rozebírat důvod, vlastně ho ani neumím moc popsat. Ale brání mi to v normálním životě, tak jsem se to rozhodla řešit takhle. Ale uvažuju o tom, že to zruším. Není to nic exra hrozného, ani to nemám indikované a hodina stojí 700kč, protože nemá smlouvu s moji pojišťovnou. Cítím se špatně za to, že s nim chci řešit svoje problémy, které jsou ve srovnání s problémy jiných pacientů asi banální. Možná bude lepší, když dám ty peníze na něco užitečnějšího.
Vím, že mi do toho nic není, ale z jakého chodítě k psychologovi vy? Chodí tam jenom lidi s depresema, závislostma, úzkostma, atd… nebo i s běžnými problémy? Budu moc ráda za vaše odpovědi

Nechodím, ale ty nejspíš tohoto doktora potřebuješ, když jsi ho vyhledala. Jako kdybys šla k zubaři, protože tě bolí zub. Taky bys to neomlouvala, že tě bolí jen malinko a jiní tam chodí trhat si zuby moudrosti :roll:

Tableta
Kelišová 5307 příspěvků 20.06.19 15:22

Chodí tam lidi s nejrůznějšími problémy. Pro někoho je určitý problém banalita, pro jiného konec světa. A to psycholog moc dobře ví, proto nikoho nesoudí. Je tam od toho, aby ses mu vyzpovídala a za to dostane zaplaceno. Jestli ti to dělá dobře, pokračuj v terapii. Pokud je to pro tebe finančně náročný, najdi si psychologa, který má smlouvu s tvou pojišťovnou :) Stupidního komentáře výše si nevšímej! :kytka:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15445 příspěvků 20.06.19 15:24

Zakladatelko jestli máš pocit že ti může pomoct jdi a uvidíš, já byla jednou a zjistila, že mi nepomůže jen mi potvrdila to co jsem si myslela

171Jirka
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 20.06.19 15:25

Ano, chodím já i partner. Oba jsme neměli zrovna šťastné dětství a i po pěti letech od odchodu z domova máme určité problémy. Mně to dost pomáhá a partnerovi taky. Já chodím jednou za dva měsíce, on každý měsíc.
Pokud víš, že s něčím potřebuješ pomoct, jdi do toho. Hodně štěstí :kytka:

Lalelale
Závislačka 4992 příspěvků 20.06.19 15:25
@Anonymní píše:

Myslím, že plno lidí by si udělalo velkou službu, kdyby k psychologovi šlo v době, kdy byl problém ještě „banální“ a ne když už nebyli schopni ani fungovat. Nestyď se za to, naopak odhodlat se jít je to, co spousta lidí nedokáže. Neměj potřebu si to ospravedlňovat, je to jen tvá osobní věc

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 20.06.19 15:48

Paní si tady evidentne plete psychologa s psychiatrem..jinak jsem četla její diskuzi, kde je evidentní, že má nízké sebevědomí, tak bych jí psychologa určitě taky doporučila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 16:20
@Anonymní píše:

Já taky chodím, platím taky sedm stovek, taky nepopsatelný problém, který mi brání v normálním životě a který se mi zdá střídavě strašnej, a střídavě banalita, se kterou otravuju. Myslím, že to mají normálně lidi s nízkým sebevědomím, neuvědomují si důležitost sebe sama a ještě je třeba rodiče utvrzovali v tom, že se jim vlastně nic křivého neděje. Mám takovou citlivou empatickou - jak to říct slušně - hysterku (nemyslím to zle, jako diagnózu, ale má dost energie a je taková hypersenzitivní). Už tam chodím druhý rok a jde to strašně pomalu dopředu, protože jsem taková citlivka uzavřená. Ale jde to. Bývá to tedy někdy dost nepříjemný - má rentgenový oči a když se jí zrovna chce, tak se na mě napojí jako nějaká čarodějnice (jako fakt :mrgreen: ) a přečte moje pocity, skoro i myšlenky. Zjistila na první dobrou, že mám k matce nějaký špatný druh vazby, (který jsem si nechtěla dlouho přiznat) jako mívají děti z děcáku a tím pádem narušenou sebedůvěru a důvěru ke všem lidem i světu. Zjišťovala jsem to a fakt, že jo, narodila jsem se neplánovaně a každou chvíli mě hlídal někdo jiný, žádná jediná pečující osoba, jak to má být podle Matějčka správně.

171Jirka
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 20.06.19 16:48
@Anonymní píše:
Já taky chodím, platím taky sedm stovek, taky nepopsatelný problém, který mi brání v normálním životě a který se mi zdá střídavě strašnej, a střídavě banalita, se kterou otravuju. Myslím, že to mají normálně lidi s nízkým sebevědomím, neuvědomují si důležitost sebe sama a ještě je třeba rodiče utvrzovali v tom, že se jim vlastně nic křivého neděje.

No právě :?, potom kolikrát ti lidé jsou na tom hůř, protože problémy řeší pozdě. Lepší řešit včas.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama