Taky je to u vás občas jak u blbých?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.9.21 16:05

Taky je to u vás občas jak u blbých?

Pěknou neděli všem. Chtěla bych se zeptat, zda to máte někdo podobně a jak to řešit. Odmala v celé mojí rodině je problém s komunikací, který souvisí s přehnanou ohleduplnosti, nebo nevím jak jinak to nazvat. Je těžké se domluvit prostě, kvůli zbytečnému braní ohledů. Dám banální příklad, o kafe samozřejmě vůbec nejde, ale tak to u nás funguje i co se týče důležitých věcí, což už je horší. :?

A: Uvařím kafe, mám dobrou kávu do kavovaru. Anebo mám i instantní, jestli jsi radši tak zvyklá?
B: Mně klidně stačí instantní, děkuju.
A: No ale já bych ti klidně uvařila tu dobrou kávu?
B: Tak máš chuť na tu z kavovaru? Já jen ať kvůli mě si zbytečně nepridelavas starosti, mně stačí instantní, ale dám si s tebou na co máš chuť.
A: No o žádné starosti nejde, já jen, abych ti uvařila co ti chutná, vím, že normálně piješ instantní, tak se ptám.
B: Tak dáme tu dobrou kávu, ať mám změnu.
A: A fakt jí chceš, nebo je to ať nemám práci vařit kávy dvěma způsoby?…

Po 20 minutách už na kávu nemám chuť. :lol:

Co s tím? :nevim: Já jsem zvyklá jednat přímočaře, ale nějak vždycky přijde na podobné tanečky. Je to únavné a ztráta času. Někdo nějaký tip? Když hned zkraje řeknu přesně, tak stejně je to zpochybněno. :nevim:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
20340
26.9.21 16:11

Aaaa, toto mě taky drtí :mrgreen: :zed:

• Nahlásit
31
26.9.21 16:11

Netančí ten taneček s nimi, ale jednoduše rozhodni. Z nich to očividně nevytahnes, tak sem na to první a uvař instantní, nebo pokud se fakt chceš podělit, řekni hele já si pro sebe budu stejně zapínat kávovar tak ti udělám taky tu dobrou. Prostě tuhrunehraj, u nás je to někdy taky tak

• Nahlásit
Anonymní
26.9.21 16:18

Tak jsem ráda, že v tom nejsem sama, díky holky :srdce:. No ono když jde o blbé kafe, tak to ještě jde, ale když přijde na „já nechci, aby sis myslela, že já si myslím…“, případně vysvětlit, že nějaká iniciativa z mojí strany třeba pomoct s něčím opravdu není, že bych cítila, že musím, tak je to složité. :nevim:

• Nahlásit
103217
26.9.21 16:20

Ne tohle u nás neprobíhá. Ale zase mě vždycky dostane kamarádka.
Rozhovor…
Já „Dáš si kafe Maruš?“
M"Ale jo, jestli máš…"
:mrgreen: neasi, nemám když ho nabízím.

• Nahlásit
1919
26.9.21 16:21

Já to taky nesnáším. Nejvíc se mi osvědčilo se nenechat strhnout a jasně říct, co chci. Nakonec i pro tu druhou stranu to bývá vysvobozením. Pokud někdo jiný dělá vývrtky, tak uvařím tu první kávu, kterou zmínil, byť nejistě, bez větších debat.

• Nahlásit
Anonymní
26.9.21 17:00
@Kolicek95 píše:
Já to taky nesnáším. Nejvíc se mi osvědčilo se nenechat strhnout a jasně říct, co chci. Nakonec i pro tu druhou stranu to bývá vysvobozením. Pokud někdo jiný dělá vývrtky, tak uvařím tu první kávu, kterou zmínil, byť nejistě, bez větších debat.

No jo, kávu. Já ten příklad použila k ilustraci myšlenkových pochodů. Teď jsem v situaci, kdy mám babičku 90+ v nemocnici se zlomeným krckem. Já jsem v zahraničí a bylo mi řečeno, ať nejezdím, že jí přivezu kovid a budu jí mít na svědomí. Mamka tam teď je, chtěla jsem, aby mi babičku dala aspoň na telefon, ona teď skoro po 2 navstevnich hodinách odmítla, že prý by babička brečela (babička nechce se mnou z toho důvodu údajně mluvit) a mamka že prý musí respektovat její rozhodnutí. Sama volat nemám, že prý nechce obtěžovat ostatní na pokoji. Pere se ve mě spoustu pocitů, jaké ohledy pořád doprkvancic. Být tam já, telefon jí dám do ruky a klidně si pobrecme všichni, pokud na to přijde. Ale vím, jak uvažuje(-ou) a já jsem tím taky postižená, tak si teď ještě napůl připadám jak největší sobec, že jsem na ní naštvaná.

• Nahlásit
2891
26.9.21 17:15

My třeba doma kávu nemám, protože ji nepijeme. Tak nabízíme čaj, vodu, minerální vodu, džus…

• Nahlásit
26.9.21 18:19

Ahoj :lol: no teda uplně ti rozumím. Podobný způsob komunikace zažívám s naší babičkou. A někdy je to právě taky úplně na palici. Je to přesně tak jak píšeš že kvůli přehnanému braní ohledu se pomalu nedohodneme :lol: jediná rada je prostě netančit to s nimi a rozseknout to :lol:

• Nahlásit
10449
26.9.21 19:05

Jj, taky znám lidi co se dvacet minut rozmejšlej jestli chtějí kafe nebo čaj a pak řeknou:

„Nechám to na tobě.“ :zed: :zed:

• Nahlásit
2563
26.9.21 19:08

Pokud se ptáš jaký chce kafe, tak nepřemlouvej a udělej první, který si řekne… pokud jsi ta, který se nabízí kafe, tak si dej to o který sis řekla první a nenech se dál přemlouvat, nebo neříkej „stačí mi instantní“ ale „dám si instantní“ a hned vyhnete se další zbytečný debatě :nevim:

• Nahlásit
9234
26.9.21 19:15

A: Uvařím kafe, mám dobrou kávu do kavovaru. Anebo mám i instantní, jestli jsi radši tak zvyklá?
A: OK, uvařím instatní
:nevim:
Jo a ty seš A nebo B? :D

• Nahlásit
90
26.9.21 19:31

Zakladatelko, nemyslím to špatně, ale podle rozhovoru s kávou hraješ ty komunikační tanečky úplně stejně jako tvoje rodina.

Ty jsi byla ta, která nabízela kafe? V rozhovoru označena jako A?

Snad by bylo normální, aby to proběhlo stylem:
A: Dobře, udělám ti instantní…

Já jsem z tvého příkladu vůbec nepoznala, kdo má být dotyčný s tanečky. Obě postavy se chovaly úplně stejně. :nevim:

• Nahlásit
90
26.9.21 19:32
@Michelle_M píše:
A: OK, uvařím instatní :nevim:
Jo a ty seš A nebo B? :D

Píšeš rychleji než já. :lol:

• Nahlásit
8918
26.9.21 19:37

Tanečky děláte obě.. takto by to bylo u nás -

Já -Jaký si dáš kafe mám - instantní, turek nebo si dáš espresso? Čekám odpověď a tu odpověď udělám.

Pokud řekne že je to jedno udělám co si budu dělat já. expresso.

Pokud bych byla B a dostala na výběr jasné bych řekla něco z toho výběru. :roll:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat