Taky na vás děti pořád mluví?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elenloth
Závislačka 4233 příspěvků 6 inzerátů 04.05.19 14:25
Taky na vás děti pořád mluví?

Jsem už naprosto zoufalá. Nemáte někdo radu, jak vysvětlit pětiletému dítěti, že na mě nemůže pořád mluvit, jinak se z toho zblázním?
Dnes už jsem na něj vyjela, teď je mi to líto. Ale když mu dvakrát hezky řeknu, ať na mě teď nemluví, že se chci v klidu najíst a pak že se jim zase budu věnovat, je to k ničemu, jak do vzduchu. Nic nepomáhá. Stojí vedle židle a mele a mele a mele. Pořád dokola, opakuje věty, dokud nezareaguju. Kdyby se aspoň na něco ptal, bych mu odpověděla.
Oni mluví i u pohádky, takže to už taky nefunguje.
Mám už tik v oku. Nejstarší, šestiletý, už to trochu chápe, vydrží aspoň pět minut, není tak mluvný. Do toho ještě 16m uřvané batole. Až to začne mluvit, tak mě normálně odvezou.
Když někam zdrhnu, tak to vydrží tak max. 5 minut a pak mě někde najdou, nebo začne řvát nejmladší.

Není činnost, kterou bych za den mohla soustředěně udělat, aby po mně někdo něco nechtěl, něco mi neříkal, něco nepřipomínal a na něco se neptal. Kdysi jsem to ze srandy stopovala a vyšlo mi že se „Mamí“ ozývalo v intervalech 0,5-2 minuty. :zed: :zed: :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTableta
Závislačka 4820 příspěvků 04.05.19 14:30

Jo!!! A hrozně mně to vadí. Strašně moc :( Ale já jsem byla stejná a pamatuju si, jak na mě kvůli tomu byli ostatní hnusní, takže se právě snažím, abych já kvůli tomu nebyla na dceru hnusná. Docela to i zvládám, ale u jídla mně to teda vadí. Mám proste ráda na jídlo klid. A dneska u oběda to bylo ironický, povídala asi 5 minut o tom, jak se učili dobré chutnání bez povídání :lol: :lol: :,( Tak jsem se jí zeptala, jestli ví, že to znamená, že u jídla se nemá mluvit. A mlela a mlela dál :mrgreen:

Tarjei
Závislačka 4785 příspěvků 04.05.19 14:32

@Elenloth mluveni by jeste slo..autisticke dite je od rana desive urvane. Neumi byt potichu ani minutu. Dupe rve jeci knoura vriska.

Kriss Tina
Extra třída :D 10107 příspěvků 04.05.19 14:33

Můj teda nemluví non stop, moc se neptá. Spíš si povídá pro sebe, třeba když si hraje s nějakými postavičkami tak mluví jakoze za ně :mrgreen: to i ráda poslouchám, kolikrát je to vtipné :lol: ale pak jsou situace, kdy se bavíme třeba dospělý, něco řešíme, je tu návštěva, nebo nějaké závažnější téma a malej se chce taky zapojit do hovoru, tak stojí a mele a já pak nedokážu vnímat to jeho a zároveň to co řeším jako důležitější téma, tak tam mi pak jde hlava kolem a vadí mi to.

Tichošlápek
Extra třída :D 14231 příspěvků 04.05.19 14:35

U nás to odnáší mladší sourozenec :lol: starší mu pořad něco vykládá a zdá se, ze mladšímu to nevadí. Ovšem na zvuk mamiiiii mám také reakci v podobě tiku :lol: ale co, přejde to, počítám, ze v pubertě se mnou naopak nebude mluvit nikdo

Pantalaimon
Kecalka 149 příspěvků 04.05.19 14:36

Hele mám tohle doma ve dvojím provedení, 7 a 5 let. Ale já jsem docela krutomatka, takže pokud nedokážou zavřít zobáky aspoň na chvíli, musí si jít mlet do pokojíčku. Dneska zrovna u jídla jsem už holku pleskla po zadku a šla od stolu. Pro mravnostní policii podotykam, že byla několikrát po dobrém varována, ať už zmlkne. Já se z nich zbláznit nehodlam, čekám třetí a do cvokhausu nechci. Takže já bych na ně být tebou byla přísnější.

Elenloth
Závislačka 4233 příspěvků 6 inzerátů 04.05.19 14:39

@Tarjei Dobře, už jsem zticha. :oops: Máš můj obdiv, že to zvládáš. :kytka: Moje děti jsou naštěstí zdravé, teda u nejmladšího zatím doufáme.
@Kriss Tina Jo, to jsem dělala jako malá taky, pamatuju si to. Máma ze mě taky nemohla, povídat si s dospělýma na návštěvě mě strašně bavilo. Karma funguje. :mrgreen: Ale syn mluví nonstop. Prostě pořád. O čemkoli, nebo to opakuje, přeskakuje témata, popisuje, co vidí, ptá se na různé věci. A hlavně všechno uvozuje tím „Mamí?“ a nepřestane, dokud neřeknu aspoň „Hmm.“

Markéta80
Hvězda diskuse 43867 příspěvků 04.05.19 14:40

@Elenloth malá mluví i ze spaní :mrgreen: Dělá úkoly pro předškoláky a i u toho milion slov :jazyk:

scentini
Závislačka 3627 příspěvků 04.05.19 14:41

Jo 5 leta furt neco chce. Bud mele, jeci nebo se vzteka. Vcera v obchode uz jsem zajecela, at je ticho, ze nakupuju. Nejvic zvani, kdyz potrebuju klid. Ma na to snad radar.

Shari81
Kelišová 6115 příspěvků 04.05.19 14:43

Přidávám se, mám to tak se starší 5ti letou. Jen co votevře voči, tak nezmlkne dokud je večer zase nezavře :roll: :mrgreen: nepomáhá nic…teda vlastně jo, pomohlo odvéz jí k babičce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jenže tam nemůže být věčně, takže si „užívám“ klidný víkend s mladším a zítra si jedu pro povídalku :-) ( dneska už mi 3× volala, protože mi potřebovala něco nutnýho říct :mrgreen: )

Kriss Tina
Extra třída :D 10107 příspěvků 04.05.19 14:43

@Elenloth my už teda období „mamiii“ máme za sebou :D spíš chodí a chce mi pořád něco ukazovat :D jsem v 9. měsíci a kolikrát mám dost tak si sednu a on přiběhne a říká pojď se podívat co sem udělal v pokojíku a já abych se zas zvedala a šla obdivovat jeho výtvory :mrgreen: jinak do mluvení ho kolikrát spíš musím nutit, on si vystačí s tou samomluvou, v autě třeba nevím jestli kouká nebo spí, protože je pořád zticha, takže já spíš naopak pořád chodím a ptám se ho co dělá a jak bylo ve školce a co měli k obědu a co by chtěl dělat atak :D

Příspěvek upraven 04.05.19 v 14:46

Tarjei
Závislačka 4785 příspěvků 04.05.19 14:45

@Elenloth :lol: to byl jen kontrast, abys to viděla z jinýho úhlu. Mam jeste dve deti, nejstarsi je zalezlej v pokoji u sebe, nejmenší taky furt mele. Ale zase dostava dost zabrat od brachy, vsechno neuhlidam.

Elenloth
Závislačka 4233 příspěvků 6 inzerátů 04.05.19 14:46

@Pantalaimon NO já už jsem kolikrát na ně taky trochu hnusná. Ale vůbec to nepomáhá. Odeslání do pokoje moc nefunguje, za chvíli je zpět. A často to vyeskaluje do konfliktu a stejně je řev a pláč a bordel, takže si fakt nepomůžu.

Janli
Echt Kelišová 8443 příspěvků 04.05.19 14:48

POŘÁD, POŘÁD, POŘÁD :zed: :zed: :zed: vleze za mnou i na záchod. Když už na ni zařvu, že se chci aspoň v klidu vykadit, tak zajde za dveře, tam udělá otočku a je zpátky. Ona na mě mluví i když jí čistím zuby.. 8o… Až začne mluvit i batole, sejdeme se u Chocholouška. Takový klášter se mi začíná jevit jako ráj na zemi…

Elenloth
Závislačka 4233 příspěvků 6 inzerátů 04.05.19 14:48

@Markéta80 Syn taky mluví ze spaní. Už jsem několikrát běžela v noci nahoru s tím, že mě volá a on spal jak dřevo. :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama