Taky nesnášíte pracovní obědy a večeře?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 20.07.19 21:12
Taky nesnášíte pracovní obědy a večeře?

Ahoj holky. Občas jsem pozvaná na pracovní oběd nebo večeři, často od člověka třeba z jiné pobočky, kterého vidím poprvé. Upřímně to nesnáším, protože ráda jím v klidu, i ze zdravotních důvodů nechci míchat práci a jídlo, navíc mi vadí, když mi někdo kouká při jídle do pusy a já zase jemu, i se hůř koncentruji, vadí mi i hlídat se, zda mi něco neupadne - ne že bych neznala pravidla stolování, ale vadí mi to. Zajít na kafe nebo drink mi nevadí. Jsem sama nebo má někdo taky podobný pocit? A máte nějaký trik jak tyhle akce přestát? A najít v nich zálibu? :-) dík

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
sediza
Závislačka 2726 příspěvků 20.07.19 21:23

To by mě v životě nenapadlo mit problem s necim takovym. Asi to souvisí s tím zdravotním problémem?!

maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 20.07.19 21:26
@sediza píše:
To by mě v životě nenapadlo mit problem s necim takovym. Asi to souvisí s tím zdravotním problémem?!

já nemám zdr. problém-zdravotním důvodem myslím to, že odborníci říkají, že jíst se má v klidu, déle žvýkat, jídlo si vychutnat, nespěchat a soustředit se na jídlo-ne na práci…

Leviatan
Závislačka 3181 příspěvků 20.07.19 21:33

Tam bude asi zdravotní problém v hlavě.. ale když ti to není příjemné musíš tam chodit? Nemůžeš říci že káva by byla lepší?

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 20.07.19 21:34

Tak navrhnout dopo- odpo schuzku u kavy, ne? Premysleni obcas asi boli…

maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 20.07.19 21:35
@kristyn.g píše:
Tam bude asi zdravotní problém v hlavě.. ale když ti to není příjemné musíš tam chodit? Nemůžeš říci že káva by byla lepší?

ne, jsem společenská, ráda chodím na společenské akce, pracovní věci i ráda řeším v kavárně-jen u jídla v restauraci mám ráda klid…Prostě u jídla nepracuji. Považuji to i za zdravé, viz např. tradiční čínská medicína, ajurvéda atd.

Leviatan
Závislačka 3181 příspěvků 20.07.19 21:38

@maskovak no tenhle přístup k jídlu zdravý není. Cokoliv ti dělá problémy není zdravé. A vyřešit to můžeš tak že řekneš že večery trávíš s rodinou. To by mě taky stvalo z jiného důvodu.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 20.07.19 21:39

Ve světě se tomu módně říká mindful eating, ale praktikovali to staří Číňané, Indové-u jídla se věnovat jen jídlu. Doporučují to i lékaři a léčitelé. Ne naházet do sebe jídlo nebo něco u toho řešit.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 20.07.19 21:41
@kristyn.g píše:
@maskovak no tenhle přístup k jídlu zdravý není. Cokoliv ti dělá problémy není zdravé. A vyřešit to můžeš tak že řekneš že večery trávíš s rodinou. To by mě taky stvalo z jiného důvodu.

Já považuji přístup mindful earting, tedy jíst v klidu, za zdravý. Ale to je věc názoru. Vystudovala jsem TČM, tam je to jeden ze základních pilířů medicíny.

Annnit
Kecalka 264 příspěvků 20.07.19 21:41

Ahoj, ja to uplne nenavidim! Pamatuju se, ze kdyz jsem nastoupila do sve soucasne prace, tak mi trvalo pul roku, nez jsem byla schopna zajit s kolegy spolecne na obed (a to chodi kazdy den cela firma). Je to pro me intimni vec nebo jak to popsat. Je mi neprijemne si uz jen objednat, natoz pak jist. S rodinou, prateli, znamymi mi to nevadi. Ale treba se sefem toho pomalu nejsem schopna do dnes. Je mi to strasne neprijemny. On uz to vi, takze chodime zasadne na kafe. Jinak muj manzel to ma uplne stejne :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 21:42

Nesnáším, navíc mám dost omezenou dietu ze zdravotních důvodů a vysvětlovat (často zahraničnímu) protějšku, proč si nemohu dát to, co on, je nepříjemné, často na mě divně nebo soucitně koukají. Navíc hrozí, že když bude v jídle to, co nemohu, udělá se mi rychle velmi zle. V práci to vědí, co mám za potíže, ale někdy není vyhnutí.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 20.07.19 21:42

Tak hezký víkend všem, musím končit, takže děkuji za příspěvky a všem dobrou noc.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 20.07.19 21:43

@Annnit @Annnit jsem rada, ze to mas stejne :-). Podle mne je normalni JIST a VENOVAT SE PRI JIDLE OPRAVDU JIDLU, ahoj

maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 20.07.19 21:45
@Anonymní píše:
Nesnáším, navíc mám dost omezenou dietu ze zdravotních důvodů a vysvětlovat (často zahraničnímu) protějšku, proč si nemohu dát to, co on, je nepříjemné, často na mě divně nebo soucitně koukají. Navíc hrozí, že když bude v jídle to, co nemohu, udělá se mi rychle velmi zle. V práci to vědí, co mám za potíže, ale někdy není vyhnutí.

Chapu te :kytka: Dietu nemam, ale podle mne je normalni a ZDRAVE JIST a VENOVAT SE PRI JIDLE OPRAVDU JIDLU, ahoj a pevne zdravi!

Leviatan
Závislačka 3181 příspěvků 20.07.19 21:46

@maskovak jo je to hezký přístup, ale zdá se ti to pořád zdravé když už nemůžeš jíst normálně? Závislost i na zdravých věcech může škodit. Myslím to tak že bys to měla mít pod kontrolou a ne mít z toho úzkosti když ti nejde

Příspěvek upraven 20.07.19 v 21:47

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama