Taky řešíte školku a školu o letních prázdninách?

1077
21.4.21 18:46

Taky řešíte školku a školu o letních prázdninách?

Ahoj holky, řešíme doma, kam dát děti o prázdninách.. Babička hlídat 2 děti celé prázdniny nezvládne, už má nějaké roky.. Já s manželem pracujeme. Mám jen prvních 14 dní v červenci dovolenou, manžel dovolenou většinou má až v září a pár dní přes léto.
Staršího prvňáka bude možná hlídat babička, ale taky asi ne celé prázdniny.
Co s mladším 3 roky? Školka jede jen v době mé dovolené, jinak je zavřená, čeká ji rekonstrukce. Jak to řešit? Jak to řešíte jako pracující rodiče? Na tábor mladší je moc malý a starší by to nedal, je autista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
378
21.4.21 19:02

No řeším to blbě, jako všichni. Ale myslím, že je na čase, aby někdo už těm státním školkám přikázal, že musí jet alespoň polovinu prázdnin a tu druhou ať si vyberou dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1244
21.4.21 19:03

A proc mas dovolenou na zacatku cervence? A proc ma manzel dovolenou az v zari? Tak nejakou soukromou skolku, ty vetsinou jedou i o prazdninach. My se prostridame plus pomuzou babicky. Dame i spolecnou dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
21.4.21 19:04

Asi ti moc neporadím, ale napíšu jak to mám já. Prvních 14 dnů prázdnin jede dítě na tábor, pak mám hned 14 dnů dovolenou, pak si bere dítě tatínek týden/ dva, jak to vyjde. A na poslední dva týdny v srpnu k nám orijefe babička a hlídá u nás. Není to pro ni za trest :lol:
Uziiva si to. Máme velkou zahradu, bazén, tak si to naopak užívají spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
21.4.21 19:14

Tak u nás je to tak, že syn je doma holt sám (je mu 10)a pak jede na týden na tábor.
Mladší školkové dítě bude ve školce. U nás ve městě máme 2.skolky, první měsíc jsou všechny děti v jedné školce a druhý měsíc v té druhé :palec: Což je super, že se takto vykrývají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
21.4.21 19:14

Nejde si vzít dovolenou jindy, než zrovna v době kdy ti právě jede školka? :think:
My máme prázdniny rozplanovane dopředu každý týden, jeden má babička, druhý já, třetí manžel, čtvrtý druhá babička, pátý máme příměstský tábor, šestý já, sedmý manžel, osmý zase babička a poslední dny hlídá moje sestra. Holt ani jeden týden nemáme s manželem společný, ale beru to že prostě jinak se to udělat nedá :nevim: dokud je dítě v první třídě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
21.4.21 19:16

Jako upřímně toto budu řešit letos poprvé a taky mi trochu hlava nebere, proč je to tu v létě se školkami zařízeno takhle nešikovně (slušně řečeno :roll: ), kdy plno rodin má velký problém pokrýt hlídání a určitě je i nemálo rodin, které řešení nemají, když pominu placené hlídání cizími lidmi, do kterého se moc rodin zrovna asi nehrne, což úplně chápu. Taky si neumím představit svoje malé dítko svěřit kdo ví komu.. :zed:
Některé školky jsou uzavřené celé léto, proč? To musí zaměstnanci odpočívat 2 měsíce vkuse? Kdo z jiných oborů má tuhle „vymoženost“.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16354
21.4.21 19:18
@pocker píše:
Ahoj holky, řešíme doma, kam dát děti o prázdninách.. Babička hlídat 2 děti celé prázdniny nezvládne, už má nějaké roky.. Já s manželem pracujeme. Mám jen prvních 14 dní v červenci dovolenou, manžel dovolenou většinou má až v září a pár dní přes léto.
Staršího prvňáka bude možná hlídat babička, ale taky asi ne celé prázdniny.
Co s mladším 3 roky? Školka jede jen v době mé dovolené, jinak je zavřená, čeká ji rekonstrukce. Jak to řešit? Jak to řešíte jako pracující rodiče? Na tábor mladší je moc malý a starší by to nedal, je autista.

V době, kdy byly děti takhle malé, jsem (po dohodě s manželem) pracovala na zkrácený úvazek a z domova, i za cenu finančního uskromnění. Tím nám tyto starosti kompletně odpadly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16423
21.4.21 19:19

Jedna spolecna dovolená, pak jeden tyden ty a druhy otec, něco pokryje babicka/skolka/ primestky tabor. Všechna dovolena se u nas setrila na prazdniny. Brát si volno v době kdy jede skolka je blbostt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1847
21.4.21 19:22

Proč si bereš dovolenou zrovna v době, kdy ti jede školka?
Jinak lze dítě přihlásit do jiné školky, soukromé školky jedou přes léto a taky leckdy nabízejí místa.
S autistickým školákem neporadím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20068
21.4.21 19:24

Musíš plánovat už od začátku roku. Dovolená se bere, když je školka zavřená, musíte se s manželem vystřídat. Je naprostý nesmysl mít dovolenou v době, kdy školka jede nebo v září. Pokud máte každý 14 dní a 14dní jede školka, tak šest týdnů máte pokrytých, zbytek babičky nebo dovolená navíc, případně home office a neplacený volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2578
21.4.21 19:27
@mokkk píše:
No řeším to blbě, jako všichni. Ale myslím, že je na čase, aby někdo už těm státním školkám přikázal, že musí jet alespoň polovinu prázdnin a tu druhou ať si vyberou dovolenou.

Když si učitelky vezmou o prázdninách jenom měsíc dovolené, tak kdy si vyberou ten druhý? Během školního roku? Dovolenou mají 2 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7507
21.4.21 19:27

Přes léto fungují většinou dětské skupiny a různé hlídací programy přes mateřská centra. Příměstské tábory berou někde i školkové děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53224
21.4.21 19:28

Tak třeba mají celozávodní dovolenou. Nebo prostě zaměstnavatel nařídil a jindy uvolnit nemůže. Situaci nezávidím, mně se to vždycky nějak povedlo vykrýt školkama, babičkama, příměšťákama, později pobytovýma táborama. Letos to řešit nemusím, ale za rok jedee nanovo, oproi tobě ale máme podmínky o dost lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21040
21.4.21 19:29

A jiné školky v okolí? U nás naše nefunguje, ale učitelky samy nabídly, ze kdo bude potřebovat, tak děti umístí do ostatních školek v okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat