Taky u vás letí hvězdy za sebou?

1066
17.4.20 21:44

Taky u vás letí hvězdy za sebou?

Zdravím dámy, podívejte se na oblohu, několik hvězd letí za sebou v řadě, co to je? Vidí to někdo? Jsem oblast Zlínsko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1066
17.4.20 21:47

Letí to směrem od západu na východ. V řadě za sebou vodorovně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
17.4.20 21:47
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
17.4.20 22:09

@korneli zdravim, nedavno jsem se vzbudila kolem 4 hodin rano a zadivala jsem se na oblohu a videla jak leti druzice a hned za ni dalsich snad 10 (jsem to pak prestala pocitat). I mi z toho na chvilku ztuhla krev v zilach :) nikdy jsem nic podobneho nevidela. A taky jsem ze Zlinska :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
835
17.4.20 22:13

Šla jsem se podívat :lol: a vidim hodně, ale hodně jasnou hvězdu, snad jakoby nejaka mala planetka hořela.. Při pozorování té záře spadla kousek dále hvezda :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2030
17.4.20 22:21
@Lucynka_v píše:
https://www.elonx.cz/…ocni-obloze/

Ty jo to je super, hned zitra to zkusim omrknout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
17.4.20 22:48

A já myslela, že ufoni :lol: Koukala jsem na to včera jak blázen…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1066
17.4.20 22:52

Takže družice.. Zajímavé a nikdo o tom nemluvil ve zprávách, na netu, že bude na obloze něco k vidění. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1928
17.4.20 22:57
@NikiNaty píše: Šla jsem se podívat :lol: a vidim hodně, ale hodně jasnou hvězdu, snad jakoby nejaka mala planetka hořela.. Při pozorování té záře spadla kousek dále hvezda :srdce:

To, co vidis neni hvězda, ale dle popisi planeta Venuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.20 23:07

@korneli možná proto, že se to dá sledovat celkem v pravidelných intervalech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.20 23:08

@korneli některé družice přelétávají v řádu hodin, proč by to mělo být ve zprávách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
835
18.4.20 14:55

@Alladina na hvězdy se dívám často, ale opravdu jako amatér, spíše pro potěšení oka, ale to co bylo včera jsme fakt ještě neviděli :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.20 16:13

To je Starlink.
https://findstarlink.com/
Včera to bylo výjimečně dobře pozorovatelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
19.4.20 00:17

Hráli jsme na terase karty a asi před hodinou jsme viděli snad 50 jasných světelných bodů postupně letět z jihu na sever…vůbec jsme nechápali, co to je a říkal jsem si, jestli něco nevypálila třeba Libye…tak teď už vím, co to je… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2030
19.4.20 23:02

Tak jsem to dnes sla okouknout, dle navodu vyse jsem nasla cas a jen jsem prisla na terasu, tak mi spadla brada, volala jsem manzela i obe deti. Mam z toho super zazitek, byly krasne videt a trvalo to snad 10 min a pekne v pravidelnych odstupech za sebou. Moc diky!!! A uplne chapu, ze to nekoho vydesi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama