Taky vám vadí zakouřený vzduch?

159
17.12.19 22:13

Taky vám vadi zakoureny vzduch?

Jsem sama, nebo je nás víc, komu vadi, že velkou část roku, tedy celou topnou sezonu, musíme dýchat zakoureny vzduch? Sice je vytápění pevnými palivy levnější než vytápění plynem, ale za cenu znecisteneho ovzduší. :,( je strašně nefér, že ty zplodiny musíme dýchat i my, kteří vzduch nespinime. chtela bych si postěžovat a navzájem se spriznenymi dusemi se utesit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7402
17.12.19 22:18

Tak asi první by bylo potřeba zmínit kde bydlíte. Jelikož někde plyn holt není a lidé nemají jinou možnost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3870
17.12.19 22:19

Mně to teda vadí moc. Žiju ve velkém městě, ale vzduch tu je v zimě lepší, než u našich na vsi. Tam se odpoledne po 3 už nedá vyjít ven, jak všichni zatopí, je to nedýchatelné. Ani s kočárkem jsem tam odpoledne už nejezdila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4070
17.12.19 22:25

@cverunka presne jak u nas. Bydlime v centru a je tam v zime mnohem lepsi vzduch nez u nasich, kteri maji barak v okrajove ctvrti mesta. Plyn tam sice je vsude, ale zdalela ne vsichni jim topi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23792
17.12.19 22:32
@Kopretinka23 píše:
Jsem sama, nebo je nás víc, komu vadi, že velkou část roku, tedy celou topnou sezonu, musíme dýchat zakoureny vzduch? Sice je vytápění pevnými palivy levnější než vytápění plynem, ale za cenu znecisteneho ovzduší. :,( je strašně nefér, že ty zplodiny musíme dýchat i my,kteří vzduch nespinime.chtela bych si postěžovat a navzájem se spriznenymi dusemi se utesit…

Autem nejezdíte? No asi ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19625
17.12.19 22:42

Vážně myslíš, že nešpiníš vzduch 8o. A čím to teda topíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1716
17.12.19 22:42

Mám stejný názor, taky se mi to nelíbí.. ;)
Kor v zimě, kdy plno lidí zneužívá toho, že je brzy tma a ty jejich zplodiny valící se z komínů nejsou vidět.. :roll:
Dokud se tu zásadně nezmění politika, co se životního prostředí týká, tak se to jen tak nezmění :cert:

Příspěvek upraven 17.12.19 v 22:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1645
17.12.19 22:43

@cverunka přesně tak, u nás taky po hodinseě odpoledne je dymenice z komínů. Kolikrát venku svítí slunce, je hezky když dojdu z práce a děti ze školy, láká to ven, ale ten smrad z venku nás stáhne dom. :pocitac:
Není nad vzduch v létě, když se netopí.. Ale to kolikrát zase někdo pálí listí, nebo větve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30169
17.12.19 22:44
@Kopretinka23 píše:
Jsem sama, nebo je nás víc, komu vadi, že velkou část roku, tedy celou topnou sezonu, musíme dýchat zakoureny vzduch? Sice je vytápění pevnými palivy levnější než vytápění plynem, ale za cenu znecisteneho ovzduší. :,( je strašně nefér, že ty zplodiny musíme dýchat i my, kteří vzduch nespinime. chtela bych si postěžovat a navzájem se spriznenymi dusemi se utesit…
Žiju v menším městě. Takže tolik topičů uhlim tu není. Ale když to ucítím, vzpomenu si na sánkovačku do tmy u babičky na vsi. Mám to spojené se zimou.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30169
17.12.19 22:45
@Kopretinka23 píše:

Hele a jak myslíš, že je vyrobena ta elektrika, se kterou svítíš a nejspíš nejezdíš vůbec autem, viď? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19625
17.12.19 22:59

Sorry holky, ale ty vaše stížnosti a provolání jsou totálně mimo mísu. Ono by to chtělo se nad sebou pořádně zamyslet děvčata. Vy si stěžujete na topení uhlím, ale jak se chováte sami, abyste nikomu neznečišťovaly jeho životní prostředí? Myslíte si, že jste lepší, protože máte teplo z teplárny nebo z plynu. Ani omylem! Používáte elektřinu? Máte mobily? Kolikátý za svůj život? Máte skříně plný oblečení a přesto kupujete pořád další, protože přišlo něco novýho do módy? Ale fuj! I to vaše teplo někomu otravuje a znečišťuje život. Zjistěte si, co jde z komínů tepláren, jakým způsobem se těží zemní plyn a jak to narušuje životní prostředí. Ty vaše mobily obsahují vzácné kovy, které se někde těží. Kácí se kvůli tomu lesy, brutálně znečišťuje životní prostředí, ale to je vám šuma fuk, protože to je přece na druhým konci světa. A to vaše oblečení? To je snad to nejhorší. Víte jak znečistí životní prostředí barvení látek? Kolik vody spotřebuje oděvní průmysl? Ale to je taky jedno, že? V Bangladéši nežijeme, tak co by nás to zajímalo :roll:. Ale že si babča zatopí uhlím, protože v obci není plyn nebo na jeho zavedení nemá peníze, to se držkovat bude. Začněte nejdřív sami u sebe a až snížíte svoji uhlíkovou stopu na minimum, tak si choďte stěžovat. On život není jen černej a bílej ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30169
17.12.19 23:02
@Janli píše:
Sorry holky, ale ty vaše stížnosti a provolání jsou totálně mimo mísu. Ono by to chtělo se nad sebou pořádně zamyslet děvčata. Vy si stěžujete na topení uhlím, ale jak se chováte sami, abyste nikomu neznečišťovaly jeho životní prostředí? Myslíte si, že jste lepší, protože máte teplo z teplárny nebo z plynu. Ani omylem! Používáte elektřinu? Máte mobily? Kolikátý za svůj život? Máte skříně plný oblečení a přesto kupujete pořád další, protože přišlo něco novýho do módy? Ale fuj! I to vaše teplo někomu otravuje a znečišťuje život. Zjistěte si, co jde z komínů tepláren, jakým způsobem se těží zemní plyn a jak to narušuje životní prostředí. Ty vaše mobily obsahují vzácné kovy, které se někde těží. Kácí se kvůli tomu lesy, brutálně znečišťuje životní prostředí, ale to je vám šuma fuk, protože to je přece na druhým konci světa. A to vaše oblečení? To je snad to nejhorší. Víte jak znečistí životní prostředí barvení látek? Kolik vody spotřebuje oděvní průmysl? Ale to je taky jedno, že? V Bangladéši nežijeme, tak co by nás to zajímalo :roll:. Ale že si babča zatopí uhlím, protože v obci není plyn nebo na jeho zavedení nemá peníze, to se držkovat bude. Začněte nejdřív sami u sebe a až snížíte svoji uhlíkovou stopu na minimum, tak si choďte stěžovat. On život není jen černej a bílej ;)
:palec: :P
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 23:06

To mi trošku připomnělo jednoho souseda. Přistěhoval sez města na vesnici aby měl romantické bydlení a na obci si stěžuje, že kokrhaji kohouti a štěkaji psi. Trávu seká v neděli k večeru a to nevadí. Druhý si zase stěžuje na to, jak komu kde kouří z komína ale bazén vypouští na silnici a k nám do sklepa… Prostě my jsme něco víc a ten povl by se měl umět chovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 23:13
@Cenarius píše:
Tak asi první by bylo potřeba zmínit kde bydlíte. Jelikož někde plyn holt není a lidé nemají jinou možnost…

V naší vesnici je plyn zaveden a v době, kdy většina obce topila plynem, to byla paráda. Jenže pak lidí začali šetřit a vracet se ke kotlům na uhlí a dřevo a nedá se tu dýchat. Jsou dny, kdy za celý den nemohu ani vyvětrat. Bydleli jsme několik let v Praze a tam byl v zimě lepší vzduch než u nás na vsi. Naštěstí stavíme dům, podmínka byla na kopci nad vesnicí, krajní pozemek, ideálně větrná hůrka, stavíme pasiv, tak to půjde i přes filtry, fakt se těším na čistý vyvětraný vzduch v domě i v zimě.

• Citovat
  • Nahlásit
3566
17.12.19 23:28

Bydlim na okraji mensiho mesta a zadny znecisteny vzduch v zime nevnimam… Tady se asi vetsinou topi plynem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat